Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2014, 12:20

autor: Meehow

2,4 miliona Xboksów trafiło do sklepów w ostatnim kwartale

Jak wynika z najnowszego sprawozdania finansowego firmy Microsoft, w ostatnim kwartale do sklepów trafiło 2,4 miliona sztuk konsol Xbox. Sama korporacja zamknęła owe trzy miesiące zyskiem rzędu 5,8 miliarda dolarów.

Xbox - 2,4 miliona Xboksów trafiło do sklepów w ostatnim kwartale - wiadomość - 2014-10-24
Xbox

Jak wynika z informacji zawartych w niedawno opublikowanym raporcie finansowym firmy Microsoft, w ciągu ostatniego kwartału (trwającego od lipca do września) do sklepów trafiło 2,4 miliona sztuk konsol Xbox 360 i Xbox One, choć niestety nie wiadomo, jak przedstawiają się wyniki poszczególnych modeli w tej wartości. Pewne jest natomiast to, że mowa tutaj jedynie o jednostkach dostarczonych do sprzedawców, a nie o faktycznej sprzedaży klientom. Tak czy inaczej, owe statystyki prezentują wzrost sprzedaży rzędu 102% w stosunku do analogicznego kwartału w roku poprzednim (kiedy Microsoft dopiero przygotowywał się do wprowadzenia Xboksa One na rynek). Warto jednak przypomnieć o sierpniowych danych, z których wynikało, że Xbox One przynajmniej wówczas nie był zbyt lukratywnym interesem ze względu na stosunek wydatków marketingowych do zysków ze sprzedaży. O całej sprawie pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym.

(opracowanie: Microsoft) - 2,4 miliona Xboksów trafiło do sklepów w ostatnim kwartale - wiadomość - 2014-10-24
(opracowanie: Microsoft)

Ogólnie w kwartale, który dobiegł końca we wrześniu, gigant z Redmond osiągnął przychody w wysokości 23,2 miliarda dolarów, co dało firmie 5,8 miliarda dolarów zysku. Zainteresowani mogą przybliżej przyjrzeć rzeczonym wynikom w poniższej tabeli.

(opracowanie: Microsoft) - 2,4 miliona Xboksów trafiło do sklepów w ostatnim kwartale - wiadomość - 2014-10-24
(opracowanie: Microsoft)