Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2014, 11:54

autor: Arantasar

Dragon Ball: Xenoverse – Trunks w edycji kolekcjonerskiej, Vegeta SSJ4 w zamówieniu przedpremierowym

Firma Bandai Namco ujawniła specjalną zawartość, którą będą mogły cieszyć się osoby zdecydowane na zakup gry Dragon Ball: Xenoverse w Edycji Kolekcjonerskiej lub w pre-orderze. Ci pierwsi otrzymają 25-centymetrową figurkę Trunksa, a drudzy dodatkową grywalną postać – Vegetę SSJ4 – oraz dwa ekskluzywne ubrania dla swoich bohaterów.

W edycji kolekcjonerskiej razem z grą zawita do nas Trunks - Dragon Ball: Xenoverse – Trunks w edycji kolekcjonerskiej, Vegeta SSJ4 w zamówieniu przedpremierowym - wiadomość - 2014-10-24
W edycji kolekcjonerskiej razem z grą zawita do nas Trunks

Studio Bandai Namco przygotowało specjalną ofertę dla największych fanów uniwersum Dragon Ball. Osoby, które zdecydują się na zakup gry Dragon Ball: Xenoverse w pre-orderze będą miały możliwość wcielenia się w dodatkową postać – Super Saiyan 4 Vegeta. Oprócz tego do swojej dyspozycji otrzymają dwa dodatkowe ubrania dla swoich bohaterów, oparte na uniformach noszonych przez siepaczy Friezy. Wersja pre-orderowa będzie dostępna na wszystkie platformy obługiwane przez grę, czyli PC oraz konsole starej i nowej generacji. Firma Bandai Namco nie przewiduje udostępnienia pre-orderowych dodatków w przyszłości w innej formie.

Z kolei edycja kolekcjonerska, nazwana Trunk’s Travel Edition, będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy konsol. W jej skład, oprócz gry, wejdzie figurka Trunksa o wysokości 25 centymetrów z serii Master Stars Piece.

Wydawcy ujawnili też, że w grze Dragon Ball: Xenoverse będzie dostępny tryb Budokai Tenkaichi, w którym gracze zmierzą się w najbardziej rozpoznawalnym turnieju serii. W walkach wezmą też udział herosi znani z mangi i anime. Zaprezentowano ponadto kilka nowych grywalnych postaci. W grze będziemy mogli wcielić się w takich bohaterów jak Kid Trunks, Goten, Android 18 czy Mr. Satan.

Japońska premiera gry Dragon Ball: Xenoverse przewidziana jest na 5 lutego 2015 roku. W Europie wydanie konsolowe zadebiutuje tydzień później – 13 lutego. Posiadacze komputerów stacjonarnych na wersję rozpowszechnianią za pośrednictwem platformy Steam będą musieli poczekać do 17 lutego.

Na platformie Steam udostępniono minimalne i zalecane wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: 2.3 GHz Dual Core lub równoważny
  • Karta grafiki: NVIDIA 8800 GT lub równoważna
  • RAM: 1 GB
  • Dysk twardy: 10 GB
  • System operacyjny: Windows Vista

Zalecane wymagania sprzętowe

  • Procesor: 2.6 Quad Core lub równoważny
  • Karta grafiki: NVIDIA Geforce GTX 550 lub równoważna
  • RAM: 4 GB
  • Dysk twardy: 10 GB
  • System operacyjny: Windows 7

Dodatkowo, zgodnie z informacjami na profilu produktu w ramach platformy Steam, gra Dragon Ball: Xenoverse zostanie zlokalizowana kinowo.

Dragon Ball: Xenoverse to kolejna gra z bestsellerowej serii bijatyk, osadzonych w uniwersum popularnej mangi Akiry Toriyamy oraz cyklu telewizyjnych anime. Nowa odsłona Dragon Balla skupia się na ukazaniu najważniejszych i najbardziej efektownych pojedynków w historii serii, z udziałem Son Goku oraz czołowych czarnych charakterów: Vegety, Nappy, Friezy, Cella czy Bubu. Aby nieco odświeżyć formułę cyklu, twórcy wprowadzili jednak do rozgrywki nową strukturę świata, futurystyczne miasto oraz autorskie, tajemnicze postacie. Grafika gry wykonana została w technologii cel shading, co nadaje jej charakterystycznego komiksowego stylu.