Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2020, 14:35

autor: AlexB

20 tysięcy banów w CoD: Warzone przed startem 6. sezonu

Jak podaje serwis Vice, w miniony poniedziałek Activision Blizzard zbanowało około 20 tysięcy kont osób grających w Call of Duty: Warzone. Ma to być wynik namierzenia przez firmę działania popularnego programu do oszustw. Ponadto tytuł otrzymał kolejną dużą aktualizację, na PC ważącą 57 GB.

Kolejne bany w Call of Duty: Warzone

W SKRÓCIE
  1. W miniony poniedziałek w Call of Duty: Warzone zostało zbanowanych około 20 tysięcy kont.
  2. Wszyscy ukarani gracze najprawdopodobniej korzystali z programu do oszustw o nazwie EngineOwning.
  3. Ponadto wczoraj wystartował 6. sezon rywalizacji w Call of Duty: Warzone.

Firma Activision Blizzard ostatnimi czasy udowadnia, że w walce z oszustami w grach z cyklu Call of Duty nie zamierza bawić się w półśrodki. Pozwy od niej dostały już dwie grupy produkujące oprogramowanie gwarantujące nieuczciwą przewagę – GatorCheats oraz CXCheats. Mimo tak zdecydowanych działań wciąż nie brakuje jednak osób chętnych oszukiwać we wspomnianych produkcjach. Zatem walka z nimi nadal trwa. Według źródeł serwisu Vice, jej najnowszymi ofiarami jest około 20 tysięcy kont graczy, którzy „kantowali” podczas rywalizacji w Call of Duty: Warzone. Wśród tej grupy zbanowanych permanentnie osób znaleźli się streamer Nick Wagner oraz zawodnik futbolu amerykańskiego Xavier Thomas.

20 tysięcy banów w CoD: Warzone przed startem 6. sezonu - ilustracja #1
Call of Duty: Warzone, jak wiele gier sieciowych, ma problem z oszustami.

Czystka miała miejsce w poniedziałek. Jak podaje serwis Vice, była ona konsekwencją wykrycia przez Activision Blizzard działania jednego z popularniejszych programów gwarantujących nieuczciwą przewagę w Call of Duty: Warzone. Jakiego? Najprawdopodobniej EngineOwning. Świadczyć o tym ma fakt, iż we wtorek na oficjalnej stronie osób zajmujących się tą aplikacją, za pośrednictwem której jest sprzedawana, pojawiła się informacja, że oferowane przez nich oszustwa przeznaczone do sieciowej strzelanki opartej o tryb battle royale od Raven Software i Infinity Ward zostały już wykryte. Potwierdzają to posty zbanowanych graczy umieszczone na forum EngineOwning. Warto zaznaczyć, że według źródeł „zaznajomionych ze sprawą”, z omawianego programu korzystał między innymi również wspomniany w pierwszym akapicie Nick Wagner.

20 tysięcy banów w CoD: Warzone przed startem 6. sezonu - ilustracja #2
Ostatnie działania Activision Blizzard wymierzone przeciw oszustom są bardzo zdecydowane.

Poniedziałkowa fala banów z pewnością nieco oczyściła środowisko graczy Call of Duty: Warzone z oszustów, lecz nie rozwiązała ich problemu na dobre. Dlatego też w przyszłości możemy się spodziewać więcej tego typu spektakularnych akcji. Cytując słowa byłego pracownika Activision Blizzard, pragnącego zachować anonimowość:

Rzadko zdarza się, żeby jedno konkretne oszustwo funkcjonowało zbyt długo i nie zostało w pewnym momencie wykryte. To od zawsze jest gra w kotka i myszkę, osoby, które aktywnie używają cheatów, powinny zrozumieć, że jest bardzo prawdopodobne, iż w którymś momencie zostaną ukarani i to tylko z ich winy.

Start sezonu 6.

Abstrahując jednak od poniedziałkowych banów, wczoraj Call of Duty: Warzone otrzymało na PC oraz konsolach aktualizację, inaugurującą sezon 6. Jest ona naprawdę masywna – na komputerach osobistych waży aż 57 GB (via TweakTown) – i dodaje do gry między innymi dwóch nowych operatorów (Nikolai i Farah), kolejne bronie (karabin snajperski SP-R 208 i karabin szturmowy AS Val), system szybkiej podróży (metro), szereg nowych lokacji na mapie, a także tryb Armored Royale, w ramach którego drużyny będą musiały dbać o pancerną ciężarówkę z wieżyczką, stanowiącą gwarant ich odrodzenia po śmierci. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Przypominamy, że Call of Duty: Warzone miało swoją premierę w marcu tego roku. Gra została udostępniona za darmo i szybko zdobyła sporą popularność. W sierpniu tego roku przedstawiciele Activision Blizzard pochwalili się, że tytuł pobrano już ponad 75 milionów razy.

  1. Oficjalna strona cyklu Call of Duty
  2. Darmowe Call of Duty: Warzone – wreszcie Fortnite dla „dorosłych”!
  3. Call of Duty Warzone - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone