Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 września 2020, 15:13

autor: Karol Laska

Kultowy western z Clintem Eastwoodem doczeka się serialu

Legendarny western Sergia Leone pod tytułem Za garść dolarów doczeka się swojego serialowego remake’u. Odpowiedzialny za niego ma być jeden ze scenarzystów Gry o tron.

Kultowy western z Clintem Eastwoodem doczeka się serialu - ilustracja #1
Raczej nie spodziewajmy się powrotu do roli Clinta.

Serwis Deadline podaje, że wytwórnia Mark Gordon Pictures weźmie się za przygotowanie nowej wersji westernu Za garść dolarów, czyli kultowego filmu Sergia Leone z Clintem Eastwoodem w roli głównej. Nie wiadomo jednak, czy dzieło nadal przedstawi historię samotnego rewolwerowca, czy też doczekamy się współczesnej interpretacji tejże opowieści.

Ponadto wspomniane studio produkcyjne wykupiło prawa do filmu Straż przyboczna w reżyserii Akiry Kurosawy, na podstawie którego powstał legendarny western. To jeden z najwybitniejszych tytułów japońskiego twórcy w całej jego filmografii.

W obydwu dziełach głównym bohaterem jest przybysz bez imienia (w jednym przypadku Clint Eastwood jako kowboj, w drugim Toshiro Mifune jako samuraj), wdający się w lokalny konflikt pomiędzy dwoma ugrupowaniami. Protagonista nie opowiada się po żadnej ze stron, a jedynie pracuje dla tych, którzy mu najwięcej zapłacą. Z czasem sytuacja w miasteczku zaczyna wymykać się spod kontroli.

Kultowy western z Clintem Eastwoodem doczeka się serialu - ilustracja #2
Jeszcze przed Za garść dolarów tę samą historię opowiedziała Straż przyboczna.

Warto także przypomnieć, że Za garść dolarów zdobył wielką popularność, przez co Sergio Leone nakręcił kolejne dwie części dzieła z udziałem bezimiennego rewolwerowca. Mowa o Za kilka dolarów więcej i zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym Dobrym, złym i brzydkim. Nie byłoby przesadą stwierdzenie, że trylogia ta wypromowała Clinta Eastwooda i uczyniła go jednym z najbardziej gorących „towarów” w Hollywood.

Potencjalnym twórcą serialu ma być Bryan Cogman znany przede wszystkim z Gry o tron. Artysta był współodpowiedzialny za scenariusz hitu HBO. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie dzieło ujrzy światło dzienne.