Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2018, 18:55

20 minut rozgrywki z Pożegnania Białego Wilka, ambitnego moda do Wiedźmina 2

Grupa moderów pracująca nad modyfikacją Pożegnanie Białego Wilka właśnie opublikowała 20-minutowy fragment rozgrywki, prezentujący początkowe etapy przygody. Mod, powstający z myślą o Wiedźminie 2 (choć fabularnie powiązany z Dzikim Gonem), ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Moderzy pracujący nad Pożegnaniem Białego Wilka postanowili pochwalić się owocami swojej pracy. Jest czym! - 20 minut rozgrywki z Pożegnania Białego Wilka, ambitnego moda do Wiedźmina 2 - wiadomość - 2018-03-25
Moderzy pracujący nad Pożegnaniem Białego Wilka postanowili pochwalić się owocami swojej pracy. Jest czym!

Miła wiadomość na koniec tygodnia dla wszystkich, którym jeszcze mało jest Wiedźmina – grupa moderów, pracujących nad modyfikacją Pożegnanie Białego Wilka, opublikowała 20-minutowy fragment rozgrywki z tego tytułu. Wideo, przedstawiające sam początek przygody, możecie zobaczyć poniżej. Warto pamiętać, że modyfikacja nadal znajduje się w fazie alfa, więc może w niej być sporo niedociągnięć. W oczy (czy raczej uszy) z pewnością rzuci się brak mówionych dialogów – rezygnacja z dubbingu była niestety niezbędna dla projektu o takiej skali, tworzonego przez pasjonatów. Materiał pozwala nam jednak podziwiać fantastycznie odwzorowaną twierdzę Kaer Morhen, ponownie zobaczyć znane nam postaci (w tym te, których w grach w ogóle nie było – jak chociażby Nenneke) i obejrzeć dwa starcia Geralta z potworami.

Przypomnijmy: Pożegnanie Białego Wilka to mod do gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów, ale jego akcja toczy się już po wydarzeniach z Dzikiego Gonu. Jego autorzy stwierdzili, że produkcji tej brakowało jakiegoś definitywnego szczęśliwego zakończenia, na jakie zasługują według nich bohaterowie, i w związku z tym postanowili sami stworzyć epilog przygód Geralta. Fabuła Pożegnania Białego Wilka ma kręcić się wokół ślubu oraz wesela wiedźmina z Rivii i Yennefer, co wcale nie oznacza, że projekt skupi się wyłącznie na rozmowach z kolejnymi postaciami. Znajdą się tu także misje wymagające zabicia paru potworów, całkowicie nowe lokacje do eksploracji oraz trzy odmienne zakończenia. Słowem, moderzy przygotowali modyfikację o wielkości pełnoprawnego dodatku. Jej premiera została zapowiedziana na drugą połowę tego roku.

  1. Ostatnia przygoda Geralta – czym będzie Pożegnanie Białego Wilka?