Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 września 2020, 13:13

autor: Karol Laska

2. sezon Wiedźmina ze sceną walki w Kaer Morhen

W drugim sezonie Wiedźmina od Netflixa zobaczymy więcej bohaterów oraz znajomych lokacji z książki. Będziemy między innymi świadkami sporego starcia w Kaer Morhen z udziałem łowców potworów ze szkoły Wilka.

2. sezon Wiedźmina ze sceną walki w Kaer Morhen - ilustracja #1
Geralt spotka się w końcu ze swoimi braćmi z cechu.

Prace nad kolejnymi odcinkami netflixowego Wiedźmina trwają już od paru tygodni, choć na razie nie jesteśmy rozpieszczani żadnymi zakulisowymi informacjami. Jak dotąd jedynie Henry Cavill dał znak życia, publikując zdjęcie z charakteryzatorni.

Ciszę przełamał serwis Redanian Intelligence, który dowiedział się choć trochę, na czym aktualnie skupiają się prace na planie zdjęciowym, dzięki czemu na jaw wyszły drobne szczegóły fabularne. Okazuje się, że ekipa zajmuje się kręceniem rozbudowanej sceny akcji z udziałem wielu bohaterów.

Walka ta będzie miała miejsce w znanym wszystkim fanom prozy Sapkowskiego, czy gier wideo CD Projekt Red, Kaer Morhen, a więc siedzibie wiedźminów ze szkoły cechu Wilka. W potyczce udział wezmą nie tylko Geralt oraz Ciri, ale i zupełnie nowe dla serialu postacie jak Vesemir, Lambert, Eskel oraz Coën.

Jak na razie wiemy, że w postać Vesemira wcieli się Kim Bodnia (znany przede wszystkim z serialu Obsesja Eve). Nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia co do ról pozostałych łowców potworów, choć grupa aktorów (Jota Castellano, Chuey Okoye oraz Nathanial Jacobs) pochwaliła się na Instagramie pracą na planie Wieśka, publikując krótkie materiały wideo prezentujące iście wiedźmiński styl walki. Niestety, nagrania zostały usunięte – najprawdopodobniej na prośbę władz Netflixa lub twórców serialu.

Data premiery serialu nie jest jeszcze dokładnie znana, choć mówi się najczęściej o drugiej połowie 2021 roku. Na pozycji showrunnerki nadal znajduje się Lauren Schmidt Hissrich, a z pozycji producentów wykonawczych pomagać jej będą Andrzej Sapkowski oraz Tomasz Bagiński. W rolach głównych zobaczymy Henry’ego Cavilla, Anyę Chalotrę oraz Freyę Allan.