Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2019, 14:20

100 mln dolarów do wygrania w Fortnite w 2019 roku

Firma Epic Games ogłosiła, że łączna pula pieniędzy do wygrania w 2019 roku w rozgrywkach Fortnite wynosi 100 milionów dolarów. Nagrody obejmują zarówno Fortnite World Cup, jak i inne wydarzenia na przestrzeni całego roku.

Gotowi na mistrzostwa świata w Fortnite? - 100 mln dolarów do wygrania w Fortnite w 2019 roku - wiadomość - 2019-02-23
Gotowi na mistrzostwa świata w Fortnite?

Trzeba przyznać, że Epic Games potrafi podejść do tematu wirtualnej rywalizacji w Fortnite z prawdziwym rozmachem. Twórcy udostępnili na swojej stronie informację, według której łączna pula nagród za Fortnite World Cup i wszystkie wydarzenia w 2019 roku będzie wynosiła 100 milionów dolarów. Jednak dostanie się do turnieju finałowego i zgarnięcie głównej nagrody zdecydowanie nie będzie należało do łatwych zadań.

By dostać się do grona 100 najlepszych graczy solowych lub 50 najlepszych par z całego świata, należy wziąć udział w którymś z dziesięciu tygodniowych turniejów eliminacyjnych, które odbędą się od 13 kwietnia do 16 czerwca. W każdym turnieju na graczy będzie czekał okrągły milion dolarów do podziału. Po przebrnięciu przez etap eliminacji gracze wezmą udział w turnieju finałowym w Nowym Jorku. Ten odbędzie się w dniach 26-28 czerwca. Pula nagród do zgarnięcia podczas eventu wynosi 30 milionów dolarów. Na konto przyszłego mistrza rozgrywek solowych trafi natomiast suma 3 mln dolarów.

Twórcy zapowiadają także masę aktywności zarówno w trakcie finałów Fortnite World Cup, jak i przez cały rok. Dotyczy to także graczy, którzy nie grają na co dzień w tryb battle royale. Wszystko to, by utrzymać zainteresowanie tytułem na wysokim poziomie:

Nie gracie w Battle Royale? W trakcie finałów Fortnite World Cup będziemy organizować dodatkowe atrakcje, w tym nowe wyzwania w ramach różnych trybów i formatów. Niezależnie od tego, czy będziecie bawić się z nami osobiście, czy online – w Fortnite World Cup dla każdego znajdzie się coś dobrego! [...] Do końca tego roku co tydzień będziemy mieć dla was 1 000 000 USD w puli nagród turniejowych. Zapewnimy ponadto wybranym partnerom narzędzia turniejowe i nagrody, aby rywalizacja w Fortnite działała sprawniej w większej liczbie krajów i regionów na świecie. Przybliży nas to do celu – przyznania w 2019 okrągłych 100 000 000 USD jako nagród.

Jeżeli macie ochotę wziąć udział w jakichkolwiek rozgrywkach w ramach rywalizacji w Fortnite, musicie spełniać pewne wymagania. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie tutaj.

Warto obserwować scenę battle royale, bowiem jakiś czas temu pojawił się na niej nowy gracz - Apex Legends od Respawn Entertainment. Czyżby najbliższe miesiące upłynęły pod znakiem wyścigu zbrojeń obu produkcji? Grze twórców Titanfalla udało się już zająć pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych tytułów na Twitchu. Mimo wszystko, jak na razie wydaje się, że pozycja Fortnite wciąż jest niezagrożona.

  1. Oficjalna strona internetowa Fortnite
  2. Epic Games pozywa organizatorów nieoficjalnego festiwalu Fortnite
  3. Poradnik do gry Fortnite