Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2020, 13:49

autor: Froozyy

10. sezon LoL-a - start już w tym tygodniu

10 stycznia rozpocznie się kolejny sezon w League of Legends. Gracze mieli sporo czasu, aby zaznajomić się z wprowadzonymi zmianami, ale Riot Games nie zamierza zwalniać tempa. Za kilka dni do gry trafi kolejny bohater oraz nowe skórki. Natomiast pod koniec stycznia rozpoczną się europejskie rozgrywki esportowe.

Sett aka Gangster to najnowszy bohater w League of Legends. - 10. sezon LoL-a - start już w tym tygodniu - wiadomość - 2020-01-06
Sett aka Gangster to najnowszy bohater w League of Legends.

Szykuje się dobry miesiąc dla fanów League of Legends. Za 4 dni (tj. 10 stycznia) rozpocznie się jubileuszowy 10. sezon rozgrywek rankingowych. Najważniejsze zmiany zostały wprowadzone już w listopadzie, więc gracze mieli sporo czasu na ich przyswojenie. Natomiast patch 10.1, który pojawi się na serwerach 8 stycznia, zaimplementuje tylko drobne poprawki. Tego samego dnia ma również zostać udostępniony kolejny nowy bohater – Sett, a kilka dni później pojawią się zapowiedziane już jakiś czas temu skórki.

10. sezon rankingowy League of Legends

O tym, jak zmieniło się League of Legends przed zbliżającym się sezonem, możecie przeczytać tutaj. W dużym skrócie powinniście wiedzieć, że twórcy postanowili zmienić znacznie mechanikę Smoków Żywiołów, które teraz dają inne bonusy, a ich obecność skutkuje dodatkowymi efektami na mapie. Na bocznych alejkach pojawiły się nisze, a w okolicach legowisk Barona i Smoków powstały nowe kępy zarośli. Warto również zaznaczyć, że w międzyczasie pojawiła się dwójka nowych bohaterów – Senna oraz Aphelios. Zmian doczekały się także starsze postacie (np. Diana) oraz niektóre runy i przedmioty.

Największych zmian doczekały się Smoki Żywiołów. - 10. sezon LoL-a - start już w tym tygodniu - wiadomość - 2020-01-06
Największych zmian doczekały się Smoki Żywiołów.

Rozpoczęcie nowego sezonu rankingowego oznacza reset obecnych rang, a gracze będą musieli rozegrać serię gier, która zadecyduje o tym, od jakiej dywizji rozpoczną zmagania. Wpływ na to będzie miała również poprzednia ranga oraz wyniki gier rankingowych w przedsezonie.

Nowy bohater Sett oraz nadchodzące skórki

Na chwilę powróćmy jeszcze do nowego bohatera oraz zapowiedzianych skórek. Sett to odmieniec i wyrzutek (ze względu na rasową mieszankę swoich rodziców), który po odejściu ojca zaczął coraz bardziej interesować się nielegalnymi walkami, gdzie szybko pokazał, że nie ma sobie równych. Dzięki temu wyrobił sobie renomę i szacunek w ioanśkim półświatku (Ionia – jeden z regionów w uniwersum LoL-a). Jego charakter doskonale odzwierciedlają umiejętności w grze – do walki używa tylko pięści, a niemal zwierzęca siła pozwala mu rzucać przeciwnikami na prawo i lewo. Pełną prezentację jego możliwości możecie zobaczyć poniżej.

Riot Games nie zamierza również zwalniać tempa jeśli chodzi o wydawanie kolejnych skórek. Wiemy już, że nowa seria skinów o nazwie Mecha Kingdoms trafi do sklepów 15 stycznia. Zapowiedziano także uzupełnienie kilku już istniejących o kolejnych bohaterów (m.in. Dragonslayer oraz Guardian of the Sands).

Start europejskich rozgrywek esportowych

Koniec miesiąca (a dokładnie 24 stycznia) to również start europejskich rozgrywek LoL-a, czyli tzw. LEC (League of Legends European Championship). Podobnie jak w poprzednim roku mecze będą odbywały się w piątki od godziny 18:00 i w soboty od 17:00. O zwycięstwo w wiosennym splicie ze swoimi drużynami powalczy kilku Polaków (m.in. finalista mistrzostw świata Marcin „Jankos” Jankowski czy też 17-latek – Kacper „Inspired” Słoma).

Komu będziecie kibicować w nadchodzącym sezonie LEC?
Komu będziecie kibicować w nadchodzącym sezonie LEC?