Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Alan Wake: The Signal

Studio Remedy Entertainment odzyskało prawa do marki Alan Wake

Aquma, 1 lipca 2019, 13:11

Prawa wydawnicze do horroru Alan Wake powróciły w ręce jego twórców – studia Remedy Entertainment. Informacja pojawiła się w komunikacie dotyczącym zysków z tantiem. Wcześniej za markę odpowiadała firma Microsoft.

Alan Wake na PC zaczął przynosić zyski po niespełna 48 godzinach od premiery

Ender, 20 lutego 2012, 15:10

Studio Remedy Entertainment potwierdziło, że po zaledwie 48 godzinach od premiery pecetowej wersji gry Alan Wake, dochody z jej sprzedaży pokryły wszystkie wydatki związane z produkcją tytułu.

Znamy dokładną datę premiery oraz cenę gry Alan Wake na PC

Ender, 2 lutego 2012, 18:45

Studio Remedy Entertainment podało właśnie dokładną datę premiery i cenę gry Alan Wake na komputerach PC. Pracownicy firmy po raz kolejny podzielili się również podstawowymi informacjami dotyczącymi samego portu i oferowanych przez niego opcji, które nie były dostępne dla posiadaczy Xboksów 360.

Alan Wake: American Nightmare z dodatkowym trybem arcade

Ender, 19 grudnia 2011, 21:07

Studio Remedy Entertainment zapowiedziało, że w nadchodzącej kontynuacji gry Alan Wake, zatytułowanej American Nightmare, znajdzie się również dodatkowy tryb arcade, w którym główny bohater będzie musiał przeżyć noc w trakcie, której atakować będą go kolejne fale przeciwników.

Alan Wake’s American Nightmare to gra z otwartym światem

Filip „fsm” Grabski, 16 grudnia 2011, 13:51

Nowa odsłona przygód Alana Wake'a dziać się będzie 2 lata po wydarzeniach z oryginału i wprowadzi do serii otwarty świat - zapowiadany już na samym początku istnienia marki.

Alan Wake na Steamie?

Ender, 13 grudnia 2011, 19:00

Nieoficjalna lista tytułów, które mają ukazać się w najbliższym czasie na Steamie oraz zapowiedzi pracowników studia Remedy wskazują na to, że gra Alan Wake trafi w końcu także na komputery PC.

Alan Wake oficjalnie u niemal 1,5 miliona graczy

Filip „fsm” Grabski, 3 grudnia 2011, 11:23

Najnowsze doniesienia o sprzedaży gry Alan Wake ujawniają dużo lepsze dla twórców statystyki - dzięki dystrybucji cyfrowej gra trafiła do dużo większej ilości graczy.

Data premiery ostatniego dodatku DLC do Alan Wake

Sarge, 26 września 2010, 10:35

Firma Remedy Entertainment ujawniła datę premiery The Writer – drugiego dodatku DLC do gry Alan Wake, który ma być tym ostatnim, choć początkowo planowano wydanie przynajmniej trzech rozszerzeń.

The Writer ostatnim dodatkiem do Alan Wake

Adrian Werner, 21 września 2010, 10:32

Mamy złe wieści dla wszystkich graczy, który ostrzyli sobie zęby na przyszłe materiały DLC do gry Alan Wake. Studio Remedy ujawniło bowiem, że tworzony właśnie drugi dodatek będzie ostatnim.

Remedy przygotowuje nas na Alan Wake 2

Sarge, 3 września 2010, 13:43

Alan Wake dla wielu osób jest jednym z najlepszych tytułów tego roku na Xboksa 360, czego jednak nie potwierdza słaba sprzedaż. Wobec niskiego popytu, wydanie kontynuacji stanęło pod znakiem zapytania, choć twórcy początkowo głośno mówili o planach jej stworzenia. Wygląda jednak na to, że niedługo możemy doczekać się zapowiedzi sequela.

Wieści ze świata (Alan Wake 2, StarCraft II, Medal of Honor) 10/08/10

Hed, 10 sierpnia 2010, 13:39

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Tym razem mówimy o możliwej kontynuacji gry Alan Wake, przyszłych planach nowego studia Ubisoftu, lidze StarCrafta II, kontrowersyjnym pomyśle z Medal of Honor oraz nowym projekcie twórców Red Faction.

Premiera pierwszego dodatku DLC do Alan Wake

Sarge, 27 lipca 2010, 08:45

Dzisiaj swoją premierę ma pierwszy dodatek typu DLC do przygodowej gry akcji Alan Wake. Jest on dostępny za darmo dla wszystkich osób, które kupiły standardową lub kolekcjonerską edycję w sklepie. Niestety, nie dotyczy to polskich graczy.

Wieści ze świata (Halo: Reach, Alan Wake, Twisted Metal) 26/07/10

Jiker, 26 lipca 2010, 11:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych postaciach w Super Street Fighter IV, konferencji studia Irrational Games, spadających przychodach Atari, edytorze poziomów w Halo: Reach, a także zbliżającej się premierze pierwszego dodatku DLC do Alan Wake. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Medal of Honor, Alan Wake, SEGA) 18/06/10

Jiker, 18 czerwca 2010, 12:19

W związku z faktem, że targi E3 dobiegły końca, powracamy do standardowych „Wieści ze świata”. Dziś piszemy m.in. o grach z Dreamcasta zmierzających do oferty XBLA i PSN, wartości amerykańskiego rynku gier, cenach dodatków DLC do Alana Wake’a, a także ostatnim pożegnaniu „Red Ring of Death”. Zapraszamy do lektury.

Wieści z E3 (Hideo Kojima, GoldenEye 007, Alan Wake) 15/06/10

Jiker, 15 czerwca 2010, 14:40

Dziś „Wieści ze świata” zastępujemy wyjątkowo „Wieściami z E3”, w których przedstawiamy Wam nieco mniej istotne informacje, ujawnione w ostatnich godzinach w Los Angeles. Piszemy m.in. o kontynuacji de Blob, filmie z pierwszego dodatku DLC do Alana Wake’a, tajemniczym dziele Hideo Kojimy, zapowiedziach gier pod Kinecta, a także opóźnieniu premiery Gaikai. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Alan Wake) 11/06/10

Jiker, 11 czerwca 2010, 13:34

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o promocjach Telltale Games, wyścigach parkourowców, sprzedaży konsol Nintendo w Europie, dacie premiery Duke Nukem: Manhattan Project na X360, a także nowym cRPG od Focus Home Interactive. Zapraszamy do lektury.

Data premiery pierwszego dodatku DLC do Alan Wake

Jiker, 13 maja 2010, 14:57

Pierwszy dodatek do przygodowej gry akcji Alan Wake zostanie udostępniony za pośrednictwem Xbox Live 28 lipca, poinformował Daniel Maher, reprezentujący oddział Microsoftu odpowiedzialny za rozwój sieciowej usługi X360. Dodatek będą mogli pobrać za darmo posiadacze standardowej oraz kolekcjonerskiej edycji dzieła Remedy Entertainment. Umożliwi im to kod zawarty w pudełku z grą.

Pierwszy dodatek DLC do Alan Wake za darmo

Jiker, 30 kwietnia 2010, 10:00

Firmy Microsoft oraz Remedy Entertainment poinformowały, że w każdym pudełku ze standardową oraz kolekcjonerską edycją przygodowej gry akcji Alan Wake, znajdzie się kod uprawniający do pobrania za darmo pierwszego dodatku DLC. Zawartość uzupełniająca niezwykłą historię pisarza zostanie udostępniona jakiś czas po premierze podstawowej wersji gry.

Więcej niż jeden DLC do Alana Wake’a jeszcze w tym roku

omadaha, 16 marca 2010, 11:01

W sieci pojawiły się kolejne informacje o planach studia Remedy dotyczących prac nad zawartością DLC i sequelem utrzymanej w konwencji thrillera gry akcji Alan Wake. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku w ręce graczy trafią co najmniej dwa dodatkowe epizody.

Alan Wake otrzyma dodatkowe epizody (DLC)

Hed, 8 stycznia 2010, 12:38

Wiemy już na pewno, że zgodnie z panującymi trendami Alan Wake doczeka się dodatkowych epizodów, które zostaną opublikowane po premierze samej produkcji. O takim rozwiązaniu dystrybucyjnym powiedział Robbie Bach z Microsoftu na imprezie CES 2009, dodatkowo opisując ogólnie założenia i klimat nowego tytułu twórców serii Max Payne.