Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat PlayStation Home

PlayStation Home powróci? Sony odnowiło znak towarowy usługi z PS3

Gacek, 26 lipca 2021, 12:23

Sony znowu odnowiło znak towarowy PlayStation Home. Czy to oznacza powrót sieciowej usługi na konsole japońskiej korporacji?

Wieści ze świata (The Hunter: Primal, Star Wars: Battlefront, Bloodborne) 1/4/15

luckie, 1 kwietnia 2015, 13:13

Dziś piszemy m.in. o premierze gry The Hunter: Primal, terminie ujawnienia pierwszego zwiastuna Star Wars: Battlefront oraz łatce do Bloodborne. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PlayStation Home zostanie zamknięte w przyszłym roku

Adrian Werner, 27 września 2014, 16:36

Firma Sony poinformowała o zamiarze zamknięcia wirtualnego świata PlayStation Home. Serwery zostaną ostatecznie wyłączone pod koniec marca przyszłego roku, ale koniec usługi poprzedzi kilka darmowych atrakcji.

PlayStation Home – usługa zniknie z japońskiego rynku w przyszłym roku

Renox, 23 sierpnia 2014, 12:04

Zgodnie z informacją ujawnioną przez japoński oddział Sony Computer Entertainment, usługa PlayStation Home – pozwalająca wykreować i wcielić się w swojego własnego awatara – zniknie z rynku w Japonii i reszcie państw azjatyckich do końca marca 2015 roku. Na razie nie ma pewności, czy to samo stanie się również w innych rejonach świata.

Wkrótce kolejny lifting PlayStation Home

Soviet, 23 sierpnia 2011, 19:30

PlayStation Home, usługa mająca wprowadzać społeczne interakcje pomiędzy posiadaczami PlayStation 3, jesienią doczeka się sporej aktualizacji.

Wieści ze świata (Battlefield 3, Super Mario 3DS, Magicka) 21/04/11

Jiker, 21 kwietnia 2011, 13:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery Super Mario 3DS, dodatkowych przedmiotach do Battlefield Play4Free, darmowym przygodom Alicji w zestawie Alice: Madness Returns, a także wielkiej aktualizacji PlayStation Home. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (God of War III, Mass Effect 2, Torchlight) 15/03/10

Jiker, 15 marca 2010, 13:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o modelach finansowych serwisu OnLive, 12 milionach członków PlayStation Home, procentach God of War III, a także konsolowym Torchlight. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (God of War III, DJ Hero, Home) 11/03/10

Jiker, 11 marca 2010, 13:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o planach twórców God of War, aktualizacji PlayStation Home, darmowych DLC do Dynasty Warriors: Strikeforce, a także nowej odsłonie cyklu Lips. Zapraszamy do lektury.

O popularności usługi Home

Jiker, 16 lipca 2009, 08:40

Start systemu Home, do którego doszło przed siedmioma miesiącami, był dosyć sporym wydarzeniem na rynku gier. Bardzo szybko grupa zainteresowanych posiadaczy PlayStation 3 przekonała się jednak, że w owym czasie usługa nie oferowała zbyt wielu ciekawych funkcji i możliwości. Nieustanne uzupełnianie Home wpłynęło na systematyczny wzrost popularności usługi.

7 milionów użytkowników PlayStation 3 odwiedziło Home

Hed, 26 czerwca 2009, 12:45

Peter Edward z Sony Computer Entertainment Europe przedstawił kilka liczb dotyczących projektu Home, który został uruchomiony w ubiegłym roku dla posiadaczy PlayStation 3. Okazuje się, że od premiery wersji beta wirtualny świat odwiedziło już 7 milionów użytkowników, z czego 3 miliony tylko z samej Europy. Europejczycy ściągnęli 6 milionów dostępnych i przeważnie płatnych przedmiotów.

Wieści ze świata (Killzone 2, BioShock, Castlevania) 28/05/09

Jiker, 28 maja 2009, 14:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: EA i Activision z listami wydawniczymi na E3, prezentacja MAG na E3, adaptacja filmowa Castlevania podobno skasowana, Echoes of War ponownie w sprzedaży i inne. Zapraszamy do lektury.

PlayStation Network ma 20 milionów zarejestrowanych użytkowników

Hed, 25 lutego 2009, 11:19

W sieci pojawiły się dane liczbowe odnośnie popularności PlayStation Network i powiązanych z nią usług, pochodzące najprawdopodobniej z imprezy Destination PlaySation. Zgodnie z tymi informacjami w PSN zarejestrowało się już łącznie 20 milionów użytkowników z całego świata, a w wirtualnej krainie Home uruchomionej pod koniec zeszłego roku spotyka się już 4 miliony graczy.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 lutego 2009)

Jiker, 11 lutego 2009, 10:10

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Snoop Dogg w Rock Band, darmowe Xbox Live dla fanów GTA IV, nowości w PlayStation Home, 3 on 3 NHL Arcade w sprzedaży i inne. Zapraszamy do lektury.

Home pobrane 3,4 miliona razy

Ramsik, 11 stycznia 2009, 12:58

Otwarte betatesty produktu mającego być jednym z największych asów w rękawie Sony, czyli Home, trwają już prawie miesiąc. Podczas targów Consumer Electronics Show 2009 włodarze japońskiej firmy podali nieco danych liczbowych, dotyczących usługi.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 stycznia 2009)

Jiker, 8 stycznia 2009, 12:45

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: Disgaea 3 od 20 lutego w Europie, Sony łączy Evolution Studios i Studio Liverpool, Flashback Map Pack do Gears of War 2, Ryzom od lutego z opłatami abonamentowymi, aktualizacja Home, trzy miliony Wii Fit i inne. Zapraszamy do lektury.

Wirtualne stołki i koszule Sony sprzedają się jak ciepłe bułeczki?

Hed, 29 grudnia 2008, 11:04

Firma Sony jakiś czas temu podała informację dotyczącą wirtualnych dóbr dostępnych już od kilkunastu dni za pośrednictwem usługi Home. Według wstępnych danych, poszczególne elementy asortymentu znajdują wielu nabywców i cieszą się powodzeniem. Okazuje się więc, że pomimo pewnych problemów związanych ze startem tej niezwykłej gry, ma ona rację bytu i cieszy się zainteresowaniem.

Otwarta beta Home nie bez zgrzytów

Hed, 16 grudnia 2008, 13:41

Start testowej wersji Home miał miejsce 5 grudnia tego roku. Obyło się niestety nie bez niedociągnięć. Projekt reklamowany przez Sony jako przełom na rynku konsol jak na razie cierpi na sporo problemów, które wielu osobom uniemożliwiają zabawę (trudności z połączeniem się). Ponadto, rzekomo w świecie Home pojawili się już hakerzy, a niektórzy z użytkowników dopuszczają się nagannych praktyk.

Jutro użytkownicy PlayStation 3 zostają w domach – rusza otwarta beta Home

Hed, 10 grudnia 2008, 12:16

Po wielu perypetiach, opóźnieniach i spekulacjach, w końcu poznaliśmy datę premiery otwartej bety oczekiwanego produktu Sony, czyli Home, będącego jednocześnie grą, ale i swoistą platformą społeczną. Co więcej, testy ruszają już jutro, więc w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin użytkownicy PlayStation 3 wreszcie będą mogli poczuć się jak w domu. Tym bardziej, ze zapowiedziano kilka atrakcji.

17 grudnia dniem startu otwartych beta testów Home?

Crash, 8 grudnia 2008, 14:57

W sieci pojawiły się nowe, niepotwierdzone szczegóły związane z datą rozpoczęcia otwartych beta testów aplikacji Home, poniekąd darmowego odpowiednika Second Life, przeznaczonego wyłącznie dla posiadaczy PlayStation 3.

Otwarta beta Home na pewno w tym roku

Hed, 28 listopada 2008, 12:40

Pierwsze informacje o Home pojawiły się już dość dawno temu. Produkcja ta jest swoistym przeniesieniem pomysłów znanych chociażby z Second Life na PlayStation 3. Tytuł ma więc oferować wirtualny świat, w którym posiadacze konsol mogliby się spotykać, rozmawiać oraz wykonywać szereg innych czynności. Kiedy zobaczymy Home w akcji? Już niedługo – obiecuje Sony.

Home otrzyma wsparcie 24 wydawców i producentów

Hed, 10 października 2008, 11:23

Chociaż Sony miało trochę problemów z tym tytułem, oferującym ekskluzywny wirtualny świat przeznaczony dla użytkowników konsoli PlayStation 3, to w końcu wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze. Także jeśli chodzi o wsparcie innych producentów, gdyż jak dziś ogłoszono, współpracą zainteresowanych jest kilkadziesiąt dobrze znanych w branży firm.

Start Home bliski - wersja v.1.00 już w październiku

Jiker, 22 września 2008, 13:05

O tym, że Home, darmowy wirtualny świat powstający z myślą o użytkownikach PlayStation 3, zostanie wydany jeszcze przed końcem bieżącego roku, wiedzieliśmy od blisko miesiąca. W związku z brakiem jakichkolwiek informacji nie mogliśmy, niestety, określić dokładnego dnia premiery produktu. Sytuacja ta po części uległa jednak zmianie. Bardzo prawdopodobne jest, że do debiutu dojdzie jeszcze w październiku.

Home trafi pod strzechy przed końcem roku 2008?

Hed, 23 sierpnia 2008, 17:30

Wszystko wskazuje, że tak. Czym jest Home? To przeznaczony dla użytkowników PlayStation 3 produkt, będący darmowym wirtualnym światem, wzorowanym na kilku istniejących już pomysłach tego typu (np. Second Life). Projekt ten ma na celu zrewolucjonizowanie kontaktów między posiadaczami tej konsoli. Producent Martijn Van Der Meulen mówi, że Home zostanie na pewno udostępniony pod koniec roku.

Jest szansa na premierę systemu achievementów na PS3 już w połowie czerwca

Misiek, 2 czerwca 2008, 11:21

Posiadacze PlayStation 3 od dawna czekają na swój odpowiednik achievementów znanych z Xboxa 360. Koncern Sony swego czasu zapowiadał, że ich rolę będą pełnić puchary, które przeglądać będziemy na platformie Home. Start beta-testów tej usługi niedawno przesunięto na jesień, toteż wydawało się, że i na system pucharów (achievementów) będziemy musieli poczekać. Czy jednak na pewno?

Otwarte beta-testy Home w listopadzie

Jiker, 12 maja 2008, 12:00

Serwis Home – to brzmi dumnie. Na tyle, że w krótkim czasie urósł on do miana jednej z najważniejszych funkcji sieciowych konsoli PlayStation 3. Do tej pory możliwość przetestowania „grywalnej” wersji tego programu znajdowała się w sferze marzeń większości posiadaczy czarnuli. Sytuacja ta ulegnie zmianie już niedługo, bo w listopadzie bieżącego roku.

Sony po raz kolejny odsuwa w czasie start usługi Home

Przemysław Zamęcki, 22 kwietnia 2008, 18:24

Start usługi Home na konsoli PlayStation 3 wciąż się opóźnia. Niestety, po raz kolejny Sony poinformowało, że nie ma szans, aby otwarte testowanie wersji beta rozpoczęło się przed tegoroczną jesienią. Oznacza to, co najmniej roczną obsuwę w stosunku do pierwszych zapowiedzi.

Start usługi Home w wersji beta w pierwszym kwartale 2008

Przemysław Zamęcki, 20 grudnia 2007, 10:58

Czy rok 2007 był dobry dla koncernu Sony? Jack Tretton pełniący funkcję prezesa Sony Computer Entertainment America (SCEA), w wywiadzie dla serwisu Mercury News twierdzi, że nie najgorszy, a konsola PlayStation 3 będąca dopiero na początku swojego dziesięcioletniego cyklu życia jeszcze zajmie należne jej miejsce w fotelu lidera.

Serwis społecznościowy Home zadebiutuje w przyszłym roku

Krystian Smoszna, 20 września 2007, 09:25

Posiadacze konsol PlayStation 3 mogą już porzucić nadzieję, że serwis społecznościowy Home zadebiutuje przed świętami Bożego Narodzenia. Koncern Sony Computer Entertainment zdecydował się opóźnić premierę usługi, o czym jego przedstawiciele poinformowali w trakcie konferencji na targach Tokyo Game Show 2007.

Sony: premiera serwisu Home nie będzie głośna

Metatron, 13 września 2007, 15:52

Home to społecznościowy serwis przeznaczony dla posiadaczy PS3, który ma wystartować jeszcze tej jesieni. Od momentu ogłoszenia prac nad projektem (marzec 2007), Sony nieustannie informuje o możliwościach nowego produktu, poświęcając mu na przykład całkiem sporą część konferencji, która odbyła się w ramach E3.

Home już w przyszłym miesiącu w Europie? Lista wydawnicza SCEE na najbliższe miesiące

Misiek, 7 września 2007, 10:50

Home dla PlayStation 3 to jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji PlayStation Network przez fanów Sony. Japoński gigant ogłosił listę wydawniczą dla Europy, z której wynika między innymi, iż wspomniany serwis społecznościowy zadebiutuje na Starym Kontynencie już w przyszłym miesiącu.

Jak aktualnie prezentuje się serwis Home?

Metatron, 30 sierpnia 2007, 11:57

Home – społecznościowy serwis dla użytkowników PlayStation 3 – powinien wystartować za nieco ponad miesiąc. Aktualnie wciąż trwają beta testy. Wortal IGN przeprowadził wywiad z jedną z osób biorących w nich udział, dzięki czemu możemy dowiedzieć się co nieco na temat postępów prac nad projektem.

Sony zapowiada: naruszanie zasad serwisu Home może skończyć się zbanowaniem konsoli

Metatron, 15 sierpnia 2007, 15:38

Twórcy opartych na społecznościach online produktów muszą zawsze brać pod uwagę niebezpieczeństwa związane z istnieniem osobników świadomie i stale łamiących ustalone reguły, niszczących innym przyjemność z zabawy. Nie inaczej będzie w przypadku przygotowywanego z myślą o użytkownikach PS3 serwisu społecznościowego Home.

Serwis Home również na PSP - Sony potwierdza

Metatron, 8 sierpnia 2007, 08:14

W wywiadzie udzielonym MTV John Koller z Sony Computer Entertainment America przyznał, że Home, połączenie serwisu społecznościowego i MMO w stylu Second Life, nie będzie dostępne jedynie na PS3 – częściowo z jego funkcjonalności będą mogli skorzystać również posiadacze PSP.

Wyciekły obrazki z wersji beta PlayStation Home

eLKaeR, 4 maja 2007, 12:23

Testy wersji beta internetowego serwisu społecznościowego PlayStation Home już trwają, a o ich rozpoczęciu informowaliśmy przedwczoraj. Do tych prób dopuszczono jedynie ściśle ograniczone grono użytkowników PlayStation 3, będących zaufanymi firmy Sony Computer Entertainment. Mimo wszystko ktoś puścił przysłowiową farbę i globalnej Sieci wylądowały nieoficjalne zrzuty ekranowe z bety.

Serwis Home z możliwością dzielenia filmów za pośrednictwem P2P?

Metatron, 2 maja 2007, 23:07

Jak donosi serwis Sony Protection Group, istnieje spore prawdopodobieństwo, że w serwisie Home, którego europejskie betatesty wczoraj ruszyły, zostanie zaimplementowana usługa dzielenia plików w technologii P2P.

Zamknięte testy serwisu Home rozpoczęte

Metatron, 2 maja 2007, 22:43

Firma Sony poinformowała, że wczoraj rozpoczęły się zamknięte, europejskie betatesty Home, serwisu społecznościowego przeznaczonego dla posiadaczy konsoli PS3. Obecnie w testach biorą udział osoby z firmy oraz sprawdzeni, stali współpracownicy. Według zapowiedzi latem będą mogli dołączyć do nich inni użytkownicy.

Wystartowała strona internetowa serwisu Home

Metatron, 14 marca 2007, 12:31

Podczas imprezy Game Developers Conference, która odbyła się w zeszłym tygodniu, Sony ujawniło swoje plany odnośnie przygotowywanego serwisu społecznościowego Home. Ostatnio japoński producent otworzył stronę internetową, na której zainteresowani tematem będą mogli zapoznawać się z najświeższymi wiadomościami z postępów prac nad projektem.

Serwis Home również na PSP i telefony komórkowe

Metatron, 12 marca 2007, 10:29

Wraz z ujawnieniem przez Sony informacji o planowanym uruchomieniu serwisu społecznościowego Home, pojawiło się wiele pytań dotyczących jego funkcjonowania. Dlatego też firma wydała oficjalny FAQ. Tam właśnie pojawiła się niezwykle interesująca informacja: serwis Home będzie można obsługiwać nie tylko za pomocą PS3.

Nintendo o wtórności serwisu Home

Metatron, 9 marca 2007, 12:23

Ogłoszenie przez Sony prac nad Home – społecznościowym serwisem dla posiadaczy PS3 zostało przez Nintendo określone przykładem wtórności, która charakteryzuje producenta PlayStation. Według twórców Wii, zapowiedziany serwis w dużej mierze wzorowany jest na wymyślonej przez nich idei Mii-ludków.

Jesienią na PS3 wystartuje serwis społecznościowy Home

Metatron, 8 marca 2007, 10:44

Firma Sony ujawniła wczoraj światu projekt Home. Będzie to stworzony specjalnie z myślą o posiadaczach PS3 trójwymiarowy wirtualny świat, w którym gracze będą mogli stworzyć własne awatary, umeblować swoje mieszkania, spotykać się z innymi, rozmawiać, grać, a także chwalić się swoimi osiągnięciami w grach.