Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Grim Fandango (1998)

Odświeżony Grim Fandango zmierza na PS4 i PS Vita!

Meehow, 10 czerwca 2014, 10:45

Podczas konferencji Sony Computer Entertainment na targach E3 zapowiedziano powrót klasycznej przygodówki firmy LucasArts – Grim Fandango. Zremasterowana wersja zmierza na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation Vita.

Studio Double Fine otrzymało 3,3 miliona dolarów od fanów na nową przygodówkę

Hed, 14 marca 2012, 10:49

Niezależny producent założony przez Tima Shafera zebrał ponad 3 miliony dolarów od swoich fanów na nową produkcję – klasyczną przygodówkę. Akcja prowadzona w serwisie Kickstarter cieszyła się ogromną popularnością i pokazała, że taki model finansowania gier ma rację bytu.

Poniedziałek dniem ujawnienia odlotowych informacji prosto od LucasArts

Jiker, 5 lipca 2009, 11:30

Z informacji pozyskanych przez serwis Worthplaying wynika, że już jutro firma LucasArts pokusi się o ujawnienie „niezwykłych” i „odlotowych z punktu widzenia fanów oldschoolu” informacji. Wszystko wskazuje na to, że będą one dotyczyć kolejnego wznowienia jednego z klasycznych tytułów popularnego producenta.

Szansa na kolejne remaki od LucasArts

Crash, 18 czerwca 2009, 10:29

Dwa tygodnie temu świat obiegł spektakularny news o powrocie serii Monkey Island. Marka doczeka się nie tylko nowej odsłony, zatytułowanej Tales of Monkey Island, ale również odświeżonej wersji klasycznej, The Secret of Monkey Island: Special Edition. Gra, w wersji HD, trafi do dystrybucji elektronicznej już tego lata (dla PC i Xbox 360), a jej entuzjastyczne przyjęcie może zadecydować o losach kolejnych remake’ów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 listopada 2008)

Jiker, 7 listopada 2008, 12:05

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: brutalne fatality nie dla Amerykanów, Electronic Arts łączy wewnętrzne oddziały, dokumenty o Grim Fandango, nowa kolekcja klasyki, dźwięki z Fable II, powrót miłośników World of Warcraft, demonstracja Metal Gear Solid 4 i inne. Zapraszamy do lektury.

Nie będzie kontynuacji Psychonauts i Grim Fandango

Vercetti, 6 listopada 2007, 18:30

Fani twórczości Tima Schafera wiedzą z pewnością, że po rozstaniu z grupą LucasArts, w szeregach której stworzył m.in. Day of the Tentacle, Full Throttle oraz The Secret of Monkey Island, projektant ten założył własną firmę - Double Fine Productions. Wspomniana ekipa zasłynęła dotąd wydaniem doskonałej platformówki Psychonauts, a niedawno przypomniała o sobie informacją o rozpoczęciu prac nad grą

Tim Burton wyreżyseruje ekranizację Grim Fandango?

Krooliq, 14 lipca 2006, 11:29

Tim Burton zamierza wyreżyserować ekranizację bestsellerowej gry przygodowej o nazwie Grim Fandango – taka oto plotka obiega właśnie społeczność graczy oraz miłośników filmu. A wszystko to dzieje się za sprawą strony The Movie Center, na łamach której ukazał się tekst poświęcony Timowi Burtonowi z wplecionymi wypowiedziami samego reżysera.

A miało być tak pięknie... Autografy, telefony, wywiady... I co z tego wyszło? Nic...

Void, 11 marca 2003, 12:53

Kiedy pojawiły się pierwsze pogłoski na temat rozpoczęcia przez LucaArts prac nad kontynuacjami takich przebojów jak "Grim Fandango" czy "Monkey Island", wielu z nas zaczęło nerwowo przebierać łapkami w oczekiwaniu na te tytuły. Każdy miłośnik gier komputerowych już sobie wyobrażał te dni spędzone przed ekranem na wspaniałej rozrywce jaką zawsze zapewniały produkty sygnowane charakterystycznym logo firmy z Kalifornii.

Grim Fandango 2 oraz Monkey Island 5 - oto czym zachwyci nas LucasArts

Łosiu, 16 grudnia 2002, 08:19

W ostatnim wydaniu magazynu PC Zone pojawił się wywiad z panem Tomem Sarrisem, PR Managerem firmy LucasArts. Praktycznie rzecz biorąc dotyczył on przede wszystkim dwóch już zapowiedzianych tytułów, tj. Sam & Max 2 oraz Full Throttle II, jednakże poza laniem przysłowiowej wody nie ujawniono nowych szczegółów dotyczących tych gier. Padło tam jednak jedno niezwykle interesujące pytanie i jeszcze bardziej interesująca odpowiedź, co w skrócie można ująć następująco: Grim Fandango 2 oraz Monkey Island 5 to kolejne dwie gry ze „starej szkoły”, za które zabierze się LucasArts.

Nieśmiertelna klasyka ze stajni George’a Lucasa

eLKaeR, 16 grudnia 2002, 07:38

Przy okazji obchodów dwudziestej rocznicy istnienia firmy LucasArts jej szefostwo postanowiło przypomnieć użytkownikom nieco bestsellerowych gier z minionych lat. Właśnie w tym celu na rynek zawitał specjalny zestaw o nazwie The Entertainment Pack.

10 najładniejszych gier w historii

Łosiu, 25 czerwca 2001, 11:01

Na łamach zachodniego serwisu GameSpot pojawił się interesujący artykuł, w którym jego autorzy przedstawiają 10 gier najlepszych pod względem wizualnym i graficznym jakie kiedykolwiek powstały.

Lucas Classic Line wkrótce w sklepach

Solnica, 14 czerwca 2001, 15:27

W przyszły wtorek do sprzedaży trafi aż sześć gier z serii LUCAS CLASSIC LINE. Będą to 2 przygodówki: The Curse of Monkey Island i Grim Fandango oraz 4 gry z serii Star Wars: Rogue Squadron, Jedi Knight Mysteries of the Sith, X-Wing Alliance i X-Wing Collectors Series.

Lucas Classic Line już w czerwcu.

Michał Bobrowski, 8 maja 2001, 13:08

Firma Licomp Empik Multimedia, polski dystrybutor serii Lucas Classic Line poinformował, że cena gier, które zostaną w niej wydane została ustalona na poziomie 79 PLN. Sprzedaż tych gier powinna rozpocząć się już w czerwcu.