Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Stargate Worlds

Studio Cheyenne Mountain odzyskało prawa do swoich gier w uniwersum Stargate

Olek, 11 listopada 2010, 14:25

Zakończyła się trwająca pół roku batalia o prawa do gier Stargate Resistance oraz Stargate Worlds. Sąd uznał, że należą się one studiu Cheyenne Mountain Entertainment, które wciąż balansuje na krawędzi bankructwa. Niestety, prawdopodobnie wyrok zapadł zbyt późno. Licencyjna na produkcję gier bazujących na filmach i serialu Gwiezdne Wrota wygasła tydzień temu.

Wypróbuj Stargate Resistance za friko

Adrian Werner, 25 kwietnia 2010, 06:48

Wszyscy gracze, którzy są zainteresowani Stargate Resistance, ale brakuje im pewności, czy gra warta jest swojej ceny mają okazję, by własnoręcznie rozwiązać ten dylemat. Obecnie trwa bowiem darmowy okres próbny tej bazującej na popularnej licencji filmowej strzelanki multiplayer.

Twórcy Stargate Worlds złożyli wniosek o upadłość

Elrond, 20 lutego 2010, 12:19

Firma Cheyenne Mountain Entertainment, znana graczom bliżej z wydanej niedawno strzelanki sieciowej Stargate Resistance oraz powstającej w bólach produkcji z rodzaju MMO, Stargate Worlds, złożyła do sądu wniosek o upadłość.

Wystartowała sieciowa strzelanka Stargate Resistance

Hed, 16 lutego 2010, 10:45

Sieciowa strzelanka Stargate Resistance, osadzona w uniwersum znanym z serialu Gwiezdne wrota, jest już dostępna do ściągnięcia. Gra była w sprzedaży przedpremierowej od kilkunastu dni i została przetestowana podczas weekendowej bety. Za możliwość postrzelania w lokacjach żywcem wyjętych z filmów i odcinków serialu trzeba zapłacić skromne 15 euro.

Nadchodzi Stargate Resistance

Adrian Werner, 10 grudnia 2009, 11:46

Studio Cheyenne Mountain znamy głownie z trapionej kłopotami finansowymi nadchodzącej gry MMO Stargate Worlds. Okazuje się jednak, że zespół ten pracuje także nad inną produkcją wykorzystującą licencję Gwiezdnych Wrót.

Kłopoty finansowe Stargate Worlds wracają jak bumerang

Elrond, 15 października 2009, 09:31

Nad Stargate Worlds, produkcją z gatunku MMO autorstwa Cheyenne Mountain Entertainment, zdaje się wisieć jakieś fatum. Wydawać by się mogło, iż gra oparta na jednym z popularniejszych uniwersów (Gwiezdne Wrota) powinna być łakomym kąskiem zarówno dla wydawców jak i graczy, czytaj: kłopoty finansowe są ostatnią rzeczą, o jaką mogą martwić się jej twórcy. Tymczasem nic bardziej mylnego.

Stargate Worlds jednak w grze

Jiker, 23 sierpnia 2009, 15:10

Z reguły problemy finansowe deweloperów doprowadzają do nieubłagalnej kasacji nierzadko ciekawie zapowiadających się produkcji. Czasami jednak mamy do czynienia z wyjątkami od tej nieprzyjemnej reguły. Przykładem jest sytuacja z firmami FireSky i Cheyenne Mountain Entertainment oraz ich najnowszą produkcją, grą MMO Stargate Worlds.

Przyszłość Stargate Worlds wisi na włosku

Vercetti, 24 lipca 2009, 12:40

O tym, że producenci Stargate Worlds stoją w obliczu kolosalnych problemów finansowych, informowaliśmy już niejednokrotnie. Dopiero teraz jednak projekt oparty na serialu Gwiezdne Wrota od anulowania dzielą dosłownie dni. Wydawca gry do pierwszego sierpnia musi pozyskać inwestorów, którzy wyłożą fundusze na sfinalizowanie prac nad tytułem. Inaczej MMO trafi do kosza.

Ciemne chmury nad Stargate Worlds

Filip „fsm” Grabski, 14 maja 2009, 10:48

Na pewno wielu jest graczy oczekujących z wytęsknieniem dnia premiery ciekawie zapowiadającego się MMORPG na bazie serialu Gwiezdne Wrota. Pojawiły się jednak kolejne przesłanki sugerujące, że (delikatnie mówiąc) przyszłość gry może rysować się w ciemnych barwach.

Stargate Worlds nadal w produkcji

Hed, 8 kwietnia 2009, 08:33

Kevin Balentine, jeden z twórców Stargate Worlds, wypowiedział się w sprawie omawianych wcześniej problemów tej całkiem ciekawej produkcji MMO. Wczoraj przekazaliśmy, że jeden z producentów filmowych pomagających przy tym projekcie wróżył jego koniec. Dzisiaj przedstawiciel Cheyenne zapewnił o wciąż trwających pracach nad grą i poszukiwaniu rozwiązań kłopotów finansowych studia.

Przyszłość Stargate Worlds niepewna

Hed, 7 kwietnia 2009, 09:59

W rozmowie z serwisem GateWorld pozyskano niepokojące informacje dotyczące oczekiwanej przez wielu fanów Stargate Worlds, czyli produkcji MMORPG opartej na motywach znanego serialu. Brad Wright, odpowiedzialny za telewizyjne odsłony serii Stargate oraz konsultant artystyczny studia zajmującego się omawianym tytułem zasugerował, że przyszłość gry jest obecnie mglista i nie do końca znana.

Twórcy Stargate Worlds pozwani za długi

Hed, 18 marca 2009, 09:20

Dowiedzieliśmy się, że studio Cheyenne Mountain Entertainment, pracujące nad oczekiwanym przez wielu fanów Stargate Worlds, ma spore problemy finansowe. Producent został pozwany do sądu za niezapłacone rachunki i należności wobec firmy Capital Princess. Pojawiły się spekulacje, że kolejne już kłopoty dewelopera mogą oczywiście zagrozić wspominanej, ciekawie zapowiadającej się grze MMO.

O kłopotach twórców Stargate Worlds ciąg dalszy

Jiker, 12 grudnia 2008, 11:02

Wiele wskazuje na to, że problemy studia Cheyenne Mountain Entertainment nie znalazły szczęśliwego końca. Strona http://days-since-cheyenne-mountain-employees-have-been-paid.com/ wskazuje, że pracownicy firmy pozostają bez środków do życia już od 29 dni (choć nigdy oficjalnie nie potwierdzili, że strona jest ich inicjatywą). Anonimowi informatorzy twierdzą, że coraz większa liczba programistów i grafików nie może sobie pozwolić na kolejne dni pracy za darmo.

Twórcy Stargate Worlds bez wypłaty?

vampire, 5 grudnia 2008, 09:18

Wygląda na to, że ciężkie czasy nastały dla pracowników studia Cheyenne Mountain Entertainment, czyli ekipy pracującej nad MMORPGiem osadzonym w uniwersum StarGate'a - w sieci pojawiła się strona o bardzo wymownym adresie - http://days-since-cheyenne-mountain-employees-have-been-paid.com/. Oprócz licznika naliczającego kolejne dni, nie ma na niej absolutnie żadnych dodatkowych informacji.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 października 2008)

Jiker, 14 października 2008, 10:14

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: zapisujemy się na beta-testy Champions Online, bierzemy udział w betach Call of Duty: World at War i StarGate Worlds, zagrywamy się w demonstrację nowego Brothers in Arms, czekamy na premierę TrackMania DS. Zapraszamy do lektury.

Zamknięte beta testy Stargate Worlds już w przyszłym tygodniu

Elrond, 6 października 2008, 13:38

Jak poinformowali przedstawiciele studia FireSky, już 15 października rozpoczną się zamknięte beta testy Stargate Worlds, gry z rodzaju MMO opartej na popularnych serialach telewizyjnych Stargate SG-1 oraz Stargate Atlantis. Przypomnijmy, iż otwarte beta testy omawianej produkcji wystartują na początku przyszłego roku.

Otwarta beta Stargate Worlds w przyszłym roku

Hed, 24 września 2008, 12:27

Dowiedzieliśmy się, że Stargate Worlds, MMORPG produkowany przez Cheyenne Mountain Entertainment wkrótce wkroczy w proces zamkniętych testów dostępnych dla wybranych osób. Na początku przyszłego roku okazję do wypróbowania gry otrzymają wszyscy (poprzez otwartą betę). Jeden z autorów tego projektu podzielił się także kilkoma pomniejszymi informacjami na jego temat.

Konsolowa wersja Stargate Worlds niewykluczona

vampire, 15 września 2008, 12:00

Podczas ostatnich targów Games Convention ludziom z serwisu VideoGamer udało się zamienić kilka słów z Danem Elggrenem, szefem studia Cheyenne Mountain Entertainment. Oczywiście głównym tematem rozmowy był nadchodzący MMORPG, nad którym ekipa obecnie pracuje - Stargate Worlds. Jak się okazuje, w przyszłości twórcy chcieliby przygotować także konsolową wersję tego tytułu.

65 tysięcy chętnych do beta-testów Stargate Worlds

vampire, 5 maja 2008, 12:45

30 kwietnia firma Cheyenne Mountain Entertainment ogłosiła zapisy do zamkniętych beta-testów swego nowego MMORPG osadzonego w uniwersum Stargate. Jak widać fanów Gwiezdnych Wrót nie brakuje gdyż już pierwszego dnia zgłosiło się aż 65 tysięcy chętnych.

Rozpoczęto zapisy na udział w beta testach gry Stargate Worlds

Przemysław Zamęcki, 25 kwietnia 2008, 09:17

Po cichu, bez wielkiego rozgłosu, gwiezdne wrota w kompleksie górskim Cheyenne zostały uaktywnione i od teraz przeniosą każdego chętnego, który chciałby pójść śladami oddziału SG-1, wprost do mających rozpocząć się tej jesieni beta testów.

Już jutro zobaczymy zwiastun gry Stargate Worlds

Przemysław Zamęcki, 4 stycznia 2008, 15:34

Dosłownie wczoraj informowaliśmy o rewelacjach serwisu XboxFamily, według którego Metal Gear Solid: Guns of the Patriots miałby zawitać również na Xboxa 360. Plotki i przecieki na ten temat od jakiegoś czasu pojawiają się z zadziwiającą regularnością napełniając nadzieją serca posiadaczy konsoli Microsoftu.

Stargate Worlds: premiera za rok

Vercetti, 19 października 2007, 18:58

Kiedy w marcu bieżącego roku firma Cheyenne Mountain Entertainment oznajmiła światu, że w niedługim czasie po wypuszczeniu na rynek gry Stargate Worlds wyda do niej obszerny dodatek, branżowi specjaliści zaczęli spekulować na temat terminu, w którym podstawowa wersja nadchodzącego MMOcRPG ujrzy światło dzienne. Kres dziennikarskim domysłom położył ostatnio serwis TenTonHammer, który skontaktował s

Stargate Worlds doczeka się dodatku

Vercetti, 14 marca 2007, 17:59

Studio Cheyenne Mountain ujawniło dzisiaj garść szczegółów na temat swego nowego projektu, MMOcRPG o nazwie Stargate Worlds, bazującego na znanym serialu science-fiction, znanym w Polsce jako Gwiezdne Wrota. Producenci poinformowali m.in., że w niedługim czasie po premierze ich dzieła dane nam będzie ujrzeć również dodatek do gry.

Pierwsze screeny ze Stargate Worlds

Jacny, 22 listopada 2006, 10:24

Ukazały się pierwsze screeny ze Stargate Worlds, gry MMORPG toczącej się w universum znanym z filmu i serialu pt. Gwiezdne Wrota. Autorzy na potrzeby własnego dzieła zakupili silnik Unreal Engine 3 (użyty w Gears of War) i zamierzają wykorzystać jego moc jak najpełniej w kreowaniu złożonych i oszałamiających pod względem wizualnym światów.

Stargate Worlds na silniku Unreal Engine 3

Krooliq, 30 sierpnia 2006, 11:39

Zespół developerski Cheyenne Mountain Entertainment poinformował, że podpisał umowę z firmą Epic Games, dzięki której nabył prawa do wykorzystania w Stargate Worlds silnika Unreal Engine 3.

Stargate Worlds wykorzysta technologię BigWorld

ComCo, 6 marca 2006, 08:51

Pierwszego lutego zamieściliśmy obszerną wiadomość na temat Stargate Worlds - produkcji zaliczanej do gatunku MMORPG, z akcją osadzoną w uniwersum popularnego (S-F) serialu telewizyjnego „Gwiezdne Wrota”. Z kolei dzisiaj, przedstawiciele studia developerskiego Cheyenne Mountain Entertainment zapowiedzieli wybór technologii BigWorld jako głównej podstawy developerskiej dla nadchodzącej gry.

Prawie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Stargate Worlds

Elrond, 16 lutego 2006, 16:39

Kilka dni temu, pierwszą, telefoniczną konferencję dotyczącą swojego pierwszego produktu, Stargate Worlds, zorganizowała firma Cheyenne Mountain Entertainment. Po raz pierwszy o tej grze reprezentującej gatunek MMORPG, pisaliśmy na początku lutego. Teraz wiemy o niej nieco więcej, i czym prędzej tą wiedzą się z Wami dzielimy.

Umarła Stargate SG-1: The Alliance, niech żyje Stargate Worlds

Elrond, 1 lutego 2006, 10:14

Dla fanów, którzy wylewają krokodyle łzy nad wycofaną z produkcji grą Stargate SG-1: The Alliance, nawiązującą do niezwykle popularnego serialu S-F, pewien rodzaj chusteczki na ich otarcie proponuje firma Cheyenne Mountain Entertainment. Otóż przedstawiciele tego studia developerskiego poinformowali o pracach nad grą z rodzaju MMORPG, Stargate Worlds, osadzoną właśnie w uniwersum Gwiezdnych Wrót!