Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Project Gotham Racing 4

Plotki o Project Gotham Racing 5 i innych grach wyścigowych na konsole nowej generacji

Olek, 6 lutego 2013, 13:39

Serwis STFU&Play opublikował garść plotek o powstających grach wyścigowych na konsole ósmej generacji. Jeśli wierzyć informacjom z anonimowych źródeł, wśród tytułów startowych Xboksa 720 pojawi się Project Gotham 5, natomiast do zakupu PlayStation 4 zachęcać ma nowa produkcja studia Evolution, czyli twórców serii Motorstorm.

Wieści ze świata (Killzone 3, Bizarre Creations, The Darkness II) 18/02/11

Jiker, 18 lutego 2011, 14:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mike’a Pattona w The Darkness II, becie i premierze MMO Forsaken World, nadciągających zmianach w trybie sieciowym Killzone 3, popularnośći Need for Speed World, a także pożegnaniu Bizarre Creations ze swymi fanami. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Blur i Project Gotham Racing kończą działalność

Jiker, 15 lutego 2011, 08:45

Z informacji, do których dotarła redakcja serwisu Develop wynika, że studio Bizarre Creations oficjalnie kończy swoją działalność. Do jego zamknięcia dojdzie w najbliższy piątek, 18 lutego.

Smutny koniec twórców serii Project Gotham Racing

Hed, 20 stycznia 2011, 11:55

Firma Activision zamierza zamknąć studio Bizarre Creations, które znamy z dużych (Blur, James Bond) i małych produkcji (Geometry Wars). Losy dewelopera ważyły się od listopada 2010 roku, kiedy okazało się, że wspomniane projekty nie przyniosły zadowalających rezultatów finansowych.

Twórcom Project Gotham Racing oraz Blur grozi zamknięcie

Adrian Werner, 17 listopada 2010, 10:15

Mamy złe wieści dla wszystkich czytelników, którym podobały się gry zespołu Bizzare Creations takie jak Blur, 007: Blood Stone czy seria Project Gotham Racing. Według najnowszych doniesień studio może zostać wkrótce zamknięte.

Microsoft szuka studia do prac nad Project Gotham Racing 5?

Sarge, 2 listopada 2010, 09:40

Fani serii Project Gotham Racing na piątą jej odsłonę czekają już trzy lata. To właśnie w 2007 roku zadebiutowała czwarta część, która jednocześnie okazała się ostatnim ekskluzywnym projektem studia Bizarre Creations. Z najnowszych informacji wynika jednak, że kontynuacja w końcu będzie musiała zostać zapowiedziana.

Reaktywacja marki Project Gotham Racing coraz bliżej

Jiker, 23 listopada 2009, 14:40

Marka Project Gotham Racing nie jest rozwijana od 2007 roku. Wówczas to na rynek trafiła czwarta część cyklu – ostatnia jaką opracowało studio Bizarre Creations (obecnie własność Activision). Z informacji przekazanych przez Toma Burta, wiceprezesa koncernu Microsoft, wynika jednak, że jej reaktywacja ciągle jest bardzo realna.

Sprzedano 7 milionów egzemplarzy serii Project Gotham Racing

Jiker, 20 lipca 2009, 13:35

Swoisty powrót do przeszłości zaserwował nam Chris Pickford, jeden z głównych producentów studia Bizarre Creations. W rozmowie, której udzielił serwisowi Develop podjął on bowiem temat przejęcia firmy przez koncern Activision, a także ujawnił dokładną liczbę sprzedanych egzemplarzy serii Project Gotham Racing (do której prawa wydawnicze posiada Microsoft).

Promocyjne zestawy z grami dla posiadaczy Xboksa 360

Hed, 30 kwietnia 2009, 14:55

Firma Microsoft poinformowała nas o specjalnych zestawach z grami na Xboksa 360, które powinny być dostępne już w Polskich sklepach. Przygotowano trzy oferty składające się z kilku klasycznych tytułów.

Twórcy Project Gotham Racing pracują nad nowymi wyścigami

Filip „fsm” Grabski, 22 kwietnia 2009, 10:32

Po wykupieniu przez Activision studio Bizarre Creations oddało swoją najbardziej znaną serię, Project Gotham Racing, w inne ręce. O tym zaś, że tak utalentowani twórcy muszą zająć się produkcją innej gry wyścigowej wiedzieliśmy w zasadzie już wcześniej. I oto pierwsze informacje o tym projekcie.

Czy twórcy Forza Motorsport 2 robią Project Gotham Racing 5?

Filip „fsm” Grabski, 19 września 2008, 13:30

Temat newsa mówi wszystko – wielce prawdopodobnym jest, że serię Project Gotham Racing po Bizarre Creations przejęło studio Turn 10, a oficjalna informacja o tym ma pojawić się w najbliższym czasie.

Czy twórcy Forzy Motorsport przejmą serię Project Gotham Racing?

Przemysław Zamęcki, 25 maja 2008, 17:00

We wrześniu ubiegłego roku świat obiegła wiadomość, że znane głównie z serii wyścigów samochodowych Project Gotham Racing firma Bizarre Creations przestaje być niezależnym studiem deweloperskim i przechodzi pod parasol ochronny koncernu Activision. Co jednak z przyszłością popularnych wśród użytkowników Xboksów PGR-ów?

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 maja 2008)

Jiker, 12 maja 2008, 14:34

Kontynuacja Skies of Arcadia w planach, darmowy dodatek do TimeShifta, w sieci zadebiutowała nowa wersja Nexuiza – zapraszamy Was do weekendowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Bizzarre Creations skończyło z Project Gotham Racing 4

Filip „fsm” Grabski, 9 maja 2008, 08:46

Twórcy jednej z najlepszych samochodowych serii na Xboxa oświadczyli, że przestają pracować nad dodatkami do PGR4.

Bizarre zapowiedziało zawartość dodatkową dla Project Gotham Racing 4

Przemysław Zamęcki, 9 lutego 2008, 16:59

Na dzień 14 lutego Bizarre Creations zapowiedziała premierę dwóch pierwszych dodatków do gry Project Gotham Racing 4, które pojawią się w usłudze Xbox Live Marketplace.

Serwis PGR Nations nabiera rozpędu

Metatron, 18 października 2007, 09:28

Kiedy odbyła się premiera gry Forza Motorsport 2 posiadacze X360 otrzymali możliwość śledzenia swoich osiągnięć i postępów, a także prezentowania samochodów za pośrednictwem strony internetowej. W przypadku Halo 3 Bungie uruchomiło podobny serwis. Twórcy Project Gotham Racing 4, Bizarre Creations, również poszli tym śladem.

Dema PGR 4 i F.E.A.R. Files już dostępne

Vercetti, 9 października 2007, 16:58

Dedykowana posiadaczom konsol X360 usługa Xbox Live Marketplace wzbogaciła się dzisiaj o dwie ważne pozycje. Są nimi demonstracyjne wersje gier Project Gotham Racing 4 oraz F.E.A.R. Files. Próbka pierwszego z produktów zajmuje na next-genowym dysku 1,27 GB, podczas gdy pokazowa edycja drugiego tytułu wymaga 585 MB wolnego miejsca na HDD.

Project Gotham Racing 4 - graliśmy i nagraliśmy

eLKaeR, 1 października 2007, 19:19

Amerykański debiut Project Gotham Racing 4, będący zarazem światowym, nastąpi już jutro. Natomiast dziś możecie zobaczyć nasz przedpremierowy film z tych długo oczekiwanych wyścigów dla Xboxa 360.

Microsoft dostarczy Project Gotham Racing 5

Misiek, 27 września 2007, 21:51

Największą niespodzianką dzisiejszego dnia była bez wątpienia informacja o wykupieniu studia Bizarre Creations (autorów m.in. serii Project Gotham Racing) przez Activision, o czym donosiliśmy Wam rano. Już wtedy pisaliśmy, że kolejne odsłony PGR będą najprawdopodobniej tworzone przez innego producenta. Microsoft potwierdził tę wiadomość.

Project Gotham Racing 4 lepsze niż Halo 3? Redakcja Official Xbox Magazine twierdzi, że tak

Jiker, 27 września 2007, 12:36

Do stosunkowo ciekawej sytuacji doszło w ostatnim wydaniu brytyjskiego Official Xbox Magazine. Recenzenci popularnego periodyku wystawili w nim noty dwóm najbardziej oczekiwanym pozycjom przełomu września i października – Halo 3 i Project Gotham Racing 4. Ich werdykt zaskoczył wielu czytelników.

Koncern Activision przejął studio Bizarre Creations

Krystian Smoszna, 27 września 2007, 07:23

Istniejące od 1994 roku studio Bizarre Creations przestało być niezależnym producentem gier video. Brytyjska firma dołączyła do wielkiej rodziny koncernu Activision, o czym dowiedzieliśmy się za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

Co znajdzie się w demie gry Project Gotham Racing 4?

Metatron, 18 września 2007, 13:13

O tym, że gra Project Gotham Racing 4 doczeka się grywalnego dema wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz twórcy z Bizarre Creations postanowili zdradzić, czego możemy się po nim spodziewać. Okazało się, że deweloperzy postanowili nie iść na łatwiznę i zamiast zamieszczać w demie fragment wyjęty z pełnej wersji, przygotowali coś specjalnego.

Twórcy serii Project Gotham Racing o planach względem części piątej

Metatron, 15 września 2007, 14:38

Jak informowaliśmy wczoraj, gra Project Gotham Racing 4 została ukończona i wysłana do tłoczni, by stamtąd trafić na półki sklepowe, a następnie do czytników domowych trzysta sześćdziesiątek. Miłośnicy arcade’owych wyścigów zacierają ręce, oczekując na premierę, a tymczasem twórcy serii już analizują jej najnowszą odsłonę, doszukują się elementów, które mogliby wykonać lepiej.

Znamy tytuły utworów jakie usłyszymy w grze Project Gotham Racing 4

Krystian Smoszna, 14 września 2007, 13:48

Wczoraj dowiedzieliście się, że już niedługo pojawi się demo czwartej odsłony cyklu Project Gotham Racing, natomiast dziś rano przekazaliśmy informację o „złotej” fazie produkcji programu, publikując przy okazji listę wszystkich pojazdów występujących w grze. Teraz ponownie zajmiemy się najnowszym dziełem firmy Bizzare Creations, a to za sprawą wykazu utworów muzycznych.

Prace nad Project Gotham Racing 4 zakończone! Zobacz kompletną listę pojazdów

Krystian Smoszna, 14 września 2007, 07:17

Firma Bizzare Creations ogłosiła wczoraj wieczorem, że najnowsza, czwarta odsłona cyklu Project Gotham Racing jest już gotowa! Gra weszła w „złotą” fazę produkcji co oznacza, że od premiery na rynku elektronicznej rozrywki dzieli ją już wyłącznie wizyta w tłoczni.

Project Gotham Racing 4 - demo gotowe!

Krystian Smoszna, 13 września 2007, 14:46

Demo gry Project Gotham Racing 4 jest już gotowe – zapowiedzieli przedstawiciele firmy Bizzare Creations podczas spotkania z dziennikarzami, które miało miejsce w Liverpoolu. Aktualnie koncern Microsoft Game Studios przeprowadza jego weryfikację.

Opublikowano listę Osiągnięć w grze Project Gotham Racing 4

Jiker, 9 września 2007, 14:00

Europejska premiera gry Project Gotham Racing 4 już niedługo – z ostatnich informacji ujawnionych przez Microsoft Game Studios wynika, że odbędzie się ona 12 października. Wiemy, że czeka na nią wielu fanów motoryzacji, którym do gustu przypadła poprzednia odsłona serii. Z pewnością zainteresuje ich opublikowana właśnie lista możliwych do zdobycia Osiągnięć.

Gra Geometry Wars: Waves w najnowszej odsłonie Project Gotham Racing

Metatron, 25 sierpnia 2007, 15:57

Niedawno informowaliśmy o tym, że istnieje szansa na to, że posiadacze X360 otrzymają kontynuację jednej z najpopularniejszych gier na Xbox LIVE Arcade, Geometry Wars: Retro Evolved. Jak się okazało, rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana.

Microsoft ujawnia datę premiery gry Project Gotham Racing 4

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2007, 11:48

Niespełna sześć tygodni dzieli nas od premiery czwartej odsłony cyklu Project Gotham Racing. Firma Microsoft Game Studios poinformowała dziś, że oczekiwany przez wielu posiadaczy konsol Xbox 360 produkt, zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych na początku października bieżącego roku.

Project Gotham Racing 4 nie zdąży na swoją wrześniową premierę?

Jiker, 14 sierpnia 2007, 09:28

Z informacji przedstawionych przez serwis Xbox Family News wynika, że premiera długo oczekiwanej czwartej odsłony cyklu Project Gotham Racing została przełożona na inny termin. Pierwotnie gra miała trafić na półki sklepowe 4 (USA) i 7 września (Europa).

PGR 4 na PC? Na przeszkodzie stoi tylko Microsoft

Metatron, 7 sierpnia 2007, 16:20

W trakcie tegorocznej imprezy E3 Microsoft zapowiedział pecetowe wersje gier mających dotąd status exclusive dla X360. Mowa tu oczywiście o Gears of War oraz produkcji dla nieco innych odbiorców – Viva Pinata. Od razu pojawiły się pytania, czy podobny los może spotkać inne tytuły, które dotąd zapowiadane są jedynie na Xboksa.

Bizarre Creations zaprzecza problemom z PGR 4, wynikającym z małej pojemności płyty DVD

Jiker, 2 sierpnia 2007, 14:15

W przekazanej Wam przedwczoraj wiadomości poświęconej grze Project Gotham Racing 4 opisaliśmy rzekome problemy firmy Bizarre Creations z przystosowaniem swojej najnowszej produkcji do ram pojemnościowych oferowanych przez nośnik DVD. Okazało się, że słowa pracownika firmy, zamieszczone na łamach jej oficjalnego forum, zostały źle zrozumiane.

Bizarre Creations zatwierdza listę miast dostępnych w PGR 4 i krytykuje małą pojemność DVD

Jiker, 31 lipca 2007, 15:22

Firma Bizarre Creations, twórca cyklu Project Gotham Racing (wcześniej Metropolis Street Racer), ujawniła finalną listę miast, po których będziemy mogli pościgać się w PGR 4. Wyjaśniła również na czym będą polegać modyfikacje, którym poddane zostaną trasy i miejscowości znane z trzeciej odsłony serii.

Bizarre Creations: „Nie wypuścimy PGR4, póki nie będzie skończony”

Misiek, 20 lipca 2007, 10:52

Microsoft chciałby, aby Project Gotham Racing 4 ukazał się już we wrześniu. Problem w tym, że nie wiadomo czy developerowi (Bizarre Creations) starczy czasu na dopracowanie swego tytułu. Brian Woodhause z Bizarre zapowiada jednak, że „tym razem nie wypuścimy gry, póki jej nie skończymy”.

Potwierdzenie motocykli w PGR4 + nowe detale

Misiek, 10 lipca 2007, 10:16

Nasze wcześniejsze przypuszczenia potwierdziły się – w Project Gotham Racing 4 będzie można pojeździć również motocyklami. Bizzare Creations (developer) zapewnia, że nie będzie to tylko mało znaczący dodatek. Twórcy zdradzają też kilka nowych szczegółów na temat gry.

PGR4 - nowe informacje i screenshot

Misiek, 6 lipca 2007, 10:50

Bizzare Creations, developer Project Gotham Racing 4, opublikował jedno nowe zdjęcie ze swojego tytułu i zdradził kilka szczegółów dotyczących gry. Dowiedzieliśmy się, że prace idą zgodnie z planem i obecnie zespół skupia się na drobiazgach, które zapewnią odpowiednią grywalność w finalnej wersji.

Motocykle w Project Gotham Racing 4? (04/07/07)

Misiek, 4 lipca 2007, 13:35

Na początku maja informowaliśmy Was o tym, że w Project Gotham Racing 4 mogą pojawić się motocykle. Teraz wcześniejsze spekulacje stają się coraz bardziej wiarygodne, bo Microsoft zaprezentował właśnie okładkę PGR4, która wyraźnie sugeruje pojawienie się w grze jednośladów.

Quebec City w Project Gotham Racing 4?

Krystian Smoszna, 18 czerwca 2007, 06:14

Przedwczoraj poinformowaliśmy Was o nowym materiale filmowym z gry Project Gotham Racing 4, który prezentował niemiecki tor Nürburgring w warunkach zimowych. Dziś powracamy do temat tras, tym razem jednak za sprawą zdjęć przedstawiających kolejną arenę zmagań wirtualnych kierowców.

Bizarre Creations pokazuje zimę w Project Gotham Racing 4

Metatron, 16 czerwca 2007, 12:56

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że przygotowywana na X360, planowana na jesień bieżącego roku kolejna odsłona Project Gotham Racing, popularnej serii tworzonych przez Bizarre Creations wyścigów arcade odznaczać się będzie niezwykle realistycznie oddanymi warunkami pogodowymi.

Motocykle w Project Gotham Racing 4? (11/05/07)

eLKaeR, 11 maja 2007, 16:44

Wyścigową serię Project Gotham Racing kojarzyliśmy dotychczas wyłącznie z samochodami. Każde opublikowane dotąd materiały (m.in. screenshoty), dotyczące nadchodzącej czwartej części tego cyklu, również związane są tylko z czterema kółkami. Internetowy serwis SPOnG donosi jednak, że w PGR4 (premiera na platformie X360 późną jesienią 2007) znajdą się także motocykle, niczym w Test Drive Unlimited.

Wysokiej jakości obrazki, zapowiadające Project Gotham Racing 4

eLKaeR, 4 maja 2007, 09:44

Koniec z suchymi faktami na temat Project Gotham Racing 4. Nareszcie możemy bowiem podzielić się z Wami kilkoma wysokiej jakości obrazkami, zapowiadającymi te nowe wyścigi samochodowe dla Xboxa 360 ze stajni Bizarre Creations. Na ostateczny efekt developerskiej pracy poczekamy jednak do drugiej połowy tegorocznej jesieni.

Nowe szczegóły na temat Project Gotham Racing 4

Vercetti, 25 kwietnia 2007, 18:05

Właściciele konsol Xbox 360 od dawna zacierają ręce na myśl o nadchodzącym tytule ze stajni Bizarre Creations, wyścigach Project Gotham Racing 4. Cieszy więc fakt, że niedawno polski magazyn PSX Extreme jako jeden z pierwszych na świecie opublikował tekst, z którego możemy wyłuskać nowe szczegóły na temat omawianej produkcji.

Co o Project Gotham Racing 4 przeczytamy w Official Xbox Magazine?

eLKaeR, 30 marca 2007, 11:55

Im bliżej do premiery czwartej odsłony bestsellerowego cyklu Project Gotham Racing, tym większa ilość konkretnych informacji na temat owych wyścigów samochodowych pojawia się w mediach. W najnowszym numerze czasopisma Official Xbox Magazine czytelnicy znajdą obszerny artykuł, poświęcony nadchodzącemu dziełu developerów z firmy Bizarre Creations.

Project Gotham Racing 4 nabiera kształtów

eLKaeR, 26 marca 2007, 13:44

Project Gotham Racing 3 to ciągle obowiązkowa pozycja dla użytkowników konsol Xbox 360, zainteresowanych wyścigami samochodowymi. W listopadzie bieżącego roku miną dokładnie dwa lata od premiery "trójki", więc wirtualni automaniacy niecierpliwie wypatrują już PGR4. Redakcja amerykańskiego magazynu Play poświęciła nadchodzącej grze miejsce w jego najnowszym numerze.

Koncepcyjny samochód Peugeot Flux w Project Gotham Racing 4

eLKaeR, 28 lutego 2007, 21:21

Pamiętacie jeszcze o konkursie, który we wrześniu ubiegłego roku ogłosił francuski koncern Peugeot? Autorowi najlepszego projektu samochodu koncepcyjnego obiecano zbudować i wystawić prototyp na międzynarodowych targach motoryzacyjnych oraz udostępnić opracowany model w nadchodzącej grze wyścigowej pt. Project Gotham Racing 4 dla Xboxa 360. Właśnie wyłoniono zwycięzcę.

Project Gotham Racing w wersji komórkowej

eLKaeR, 29 listopada 2006, 08:55

Seria Project Gotham Racing była jak dotąd domeną konsol z rodziny Xbox – czwarta część zmierza właśnie ku platformie Xbox 360. Popularne wyścigi samochodowe trafią jednak również do posiadaczy nowoczesnych telefonów komórkowych za sprawą produktu o nazwie Project Gotham Racing Mobile, którego komercyjny debiut nastąpi na początku przyszłego roku.

Gra Project Gotham Racing 4 oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 21:42

Nie jest to co prawda niespodzianka, ale odnotować fakt trzeba. Czwarta odsłona cyklu Project Gotham Racing, który towarzyszy konsolom Xbox od pięciu lat, jest już w produkcji.

Peugeot organizuje konkurs na auto koncepcyjne, mające pojawić się w Project Gotham Racing 4

eLKaeR, 10 września 2006, 10:55

Dwie części serii Project Gotham Racing zadedykowano konsoli Xbox pierwszej generacji. Natomiast konsola Xbox 360 jak na razie doczekała się jednej odsłony tego bestsellerowego cyklu wyścigów samochodowych. Ów stan rzeczy nie potrwa jednak zbyt długo, ponieważ ludzie z Bizarre Creations intensywnie pracują nad czwartą częścią niniejszej serii.

Trwa już developing Project Gotham Racing 4

eLKaeR, 9 marca 2006, 08:23

Ostatnie dzieło firmy Bizarre Creations stanowi gra wyścigowa pt. Project Gotham Racing 3, przeznaczona wyłącznie dla platformy Xbox 360. Produkt ów należy do bardzo popularnej serii, którą autorzy chcą jeszcze rozwijać w przyszłości. Developerzy pracują już nad czwartą częścią cyklu.