Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Najdłuższa Podróż

Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (24-30 listopada)

Adrian Werner, 30 listopada 2014, 18:55

Dobiegający końca tydzień dla graczy mobilnych upłynął głównie pod znakiem premier takich tytułów jak The Longest Journey, Valiant Hearts: The Great War czy Godus. My natomiast przyjrzeliśmy się najlepszym produkcjom łączącym elementy gier logicznych typu match-3 z innymi gatunkami.

The Longest Journey – przygodówkowy klasyk trafił na iOS

Adrian Werner, 29 listopada 2014, 12:30

Na App Store zadebiutowała mobilna wersja The Longest Journey, czyli jednej z najlepszych przygodówek wszechczasów.

Funcom nie rezygnuje z kontynuacji The Longest Journey

Hed, 9 kwietnia 2011, 14:34

Firma Funcom jest znana z gier MMO – wystarczy przypomnieć Anarchy Online, Age of Conan i nadchodzącego The Secret World. Fani przygodówek pamiętają jednak, że norweskie studio odpowiada za serię The Longest Journey, której losy od pewnego czasu wiszą na włosku. Na szczęście producent nie rezygnuje z możliwości stworzenia jej kontynuacji.

Prace nad Dreamfall Chapters zawieszone, FunCom nie rezygnuje z projektu

Vercetti, 3 czerwca 2008, 10:35

Od kilku miesięcy nie mieliśmy żadnych sygnałów o stanie prac nad zapowiedzianym przed blisko dwoma laty Dreamfall Chapters, epizodycznej, sieciowej kontynuacji Najdłuższej Podróży i Dreamfall: The Longest Journey. Główny projektant gry, Ragnar Tørnquist poruszył jednak sprawę developingu przygodówki na swoim blogu, stwierdzając, że… cały proces został na razie zawieszony.

Kontynuacja Dreamfall w epizodycznej dystrybucji online

Metatron, 2 marca 2007, 09:48

Pierwsze spekulacje na temat formy ostatniej części popularnej i udanej trylogii gier opowiadających o przygodach April Ryan pojawiły się już w tamtym roku. W raporcie finansowym firmy Funcom, producenta serii, znalazła się wówczas bowiem wzmianka, że „planowany jest dalszy rozwój online świata gry”. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Kontynuacja Dreamfall oparta na rozgrywce online?

Metatron, 19 listopada 2006, 17:28

Fani znakomitej przygodówki The Longest Journey, która ukazała się w 2000 roku, przez sześć lat musieli czekać na jej kontynuację. Tej wiosny wreszcie pojawił się Dreamfall. Od dłuższego czasu było jednak wiadomo, że seria gier opowiadających o przygodach April Ryan ma być trylogią. Teraz poznaliśmy pierwsze informacje na temat ostatniej części cyklu.

Dreamfall (aka The Longest Journey) – strona, informacje o fabule, bohaterach...

Łosiu, 11 maja 2004, 09:28

Liczne prośby, petycje i postulaty jakie na przestrzeni kilku lat wystosowali fani znakomitej gry przygodowej The Longest Journey do jej twórców, firmy Funcom, opłaciły się. Już od dłuższego czasu wiemy, iż Ragnar Törnquist (szef projektu The Longest Journey) wraz z kolegami opracowuje sequel tej przygodówki. Nosi on tytuł Dreamfall, a wczoraj, na dzień przed rozpoczęciem się targów E3 otwarto jego oficjalną stronę internetową oraz ujawniono szczegóły dotyczące fabuły, miejsca akcji oraz bohaterów. Reasumując szykuje się spora dawka znakomitej rozrywki.

The Longest Journey 2 - kolejne przecieki z produkcji

Łosiu, 18 lutego 2004, 10:09

Już kilkukrotnie na łamach naszego serwisu mieliśmy wraz z kolegami przyjemność informować Was o tym, iż firma Funcom, która cały czas rozwija swojego MMO zatytułowanego Anarchy Online, zdecydowała się na stworzenie drugiej części znakomitej gry przygodowej The Longest Journey. Dziś po raz kolejny poruszę temat kontynuacji tego tytułu, ponieważ w norweskiej gazecie Dagbladet opublikowano artykuł ujawniający kilka kolejnych faktów z nim związanych.

Nieco szczegółów na temat The Longest Journey 2

Solnica, 26 maja 2003, 09:42

O tym, iż powstanie druga część cieszącej się swego czasu bardzo dużą popularnością (ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy) „Najdłuższej Przygody” wiemy już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz, za sprawą krótkiego acz dość treściwego wywiadu przeprowadzonego przez serwis Adventure Gamers z Ragnarem Tornquistem z Funcomu, światło dzienne ujrzały pierwsze, konkretniejsze i zarazem bardzo ciekawe informacji na temat tej gry.

Wywiad z Ragnarem Törnquistem...

Void, 13 kwietnia 2003, 08:08

Od kiedy twórca „The Longest Journey”, Ragnar Törnquist, potwierdził oficjalnie, że jednak powstanie druga część tej znakomitej gry przygodowej, nie może się biedak odegnać od ciekawskich. Dotyczy to zarówno fanów tego gatunku, jak i dziennikarzy różnorakich serwisów internetowych. Nagabywany o szczegóły tego projektu zachowuje się jednak jak delfijska Pytia...

Nie do wiary... Czyżby „The Longest Journey 3” ?

Void, 24 marca 2003, 07:35

Oj, coś rozpędzili nam się panowie z firmy Funcom. Najpierw zapierali się, że „The Longest Journey” pod żadnym pozorem kontynuowana nie będzie, gdyż nie widzą takiej potrzeby. Później, zmuszeni jednak do pracy nad drugą częścią tej znakomitej przygodówki, nie spieszyli się z podaniem w miarę rozsądnego terminu w jakim są w stanie skończyć swoje twórcze działania. A teraz proszę...

Nowości z Funcomu... Powstaje The Longest Journey 2...

Łosiu, 28 lutego 2003, 09:07

Już od pewnego czasu w Internecie krążyły plotki dotyczące domniemanej produkcji drugiej części wyśmienitej gry przygodowej The Longest Journey, a całość ubarwiła jeszcze niedawna wypowiedź PR Managera Funcomu, iż firma ta na poważnie rozważa rozpoczęcie produkcji owego tytułu. Ku mojemu dużemu zadowoleniu mogę dziś przekazać wam, iż Funcom podjął dobrą decyzję i oficjalnie oświadczył – prace nad The Longest Journey 2 trwają! Na tym nie koniec. Firma ujawniła też, że przygotowuje drugi „booster pack” do gry z ratunku MMOcRPG Anarchy Online oraz całkowicie nową grę sieciową.

Wieści z Funcomu - ważą się losy The Longest Journey 2

Łosiu, 13 stycznia 2003, 09:52

Pod koniec września ubiegłego roku, nasz recenzent Void w wiadomości zatytułowanej „The Longest Journey 2 - Czy powrócimy do Arkadii?” pisał o plotkach, dotyczących powstania kontynuacji gry przygodowej The Longest Journey. Jak informuje obecnie serwis AdventureGamers owe plotki okazują się jak najbardziej prawdziwe.

The Longest Journey 2 - Czy powrócimy do Arkadii?

Void, 17 września 2002, 12:00

Kiedy kilkanaście miesięcy temu kończyłem wspólną podróż z panną April Ryan, miałem nadzieję, że dane mi będzie wrócić jeszcze do Arkadii. Jednakże, wraz z upływem czasu, producent gry, firma Funcom, zajęta pracami nad Anarchy Online, coraz goręcej zarzekała się na wszystkie norweskie świętości, że nie przewidują kontynuowania „The Longest Journey”. Jednego tylko nie wzięli pod uwagę: faktu, że gra sprzeda się aż tak znakomicie. Wyniki jakie osiągnięto, szczególnie na terytorium Stanów Zjednoczonych, gdzie z półek sklepowych zniknął kolejny już nakład, spowodowały, iż w siedzibie firmy w Oslo rozpoczęły się gorączkowe narady. I liczenie... Z informacji, które przeciekły na zewnątrz można wywnioskować jedno: Funcom rozpatruje jednak możliwość rozpoczęcia prac nad drugą częścią „The Longest Journey”.

Nowy poradnik na GRY-OnLine - Najdłuższa Podróż

Solnica, 20 marca 2001, 16:32

Jak zapewne zauważyliście dziś na GRY-OnLine króluje The Longest Journey, gra przygodowa wydana w grudniu przez firmę CD Projekt. Oprócz zamieszczonej nieco wcześniej recenzji mamy dziś dla Was także kompletne walkthrough do tej pozycji, oczywiście autorstwa tej samej osoby czyli Void’a.

Tytuł najlepszego cRPG w roku 2000 dla Baldur's Gate II

Sznur, 29 stycznia 2001, 16:04

IGN, który długo zastanawiał się nad tym werdyktem, ogłosił wreszcie zwycięzców na najlepszą grę cRPG 2000 roku. Rywalizowały ze sobą dwa najbardziej popularne tytuły – Deus Ex (który już wcześniej został Grą Roku 2000) i Baldur's Gate II: Shadows of Amn.

10 najlepiej sprzedających się tytułów gier w salonach Empiku

Solnica, 16 stycznia 2001, 10:01

Pomimo że okres świąteczny i szał zakupów pod choinkę dawno już za nami, to na początku nowego roku (1-10 stycznia) gry komputerowe dalej sprzedawały się równie dobrze.

Najlepsze Gry Roku 2000 według GameSpot cd.

Sznur, 2 stycznia 2001, 14:07

Jak obiecywaliśmy, wracamy do gier nagrodzonych przez GameSpot w konkursie na Najlepszą i Najgorszą Grę Roku. Tym razem przedstawiamy wyniki w kategoriach na najlepszą grę w określonych ośmiu gatunkach.

Komputerowe Oscary 2000 zostały rozdane

Sznur, 30 grudnia 2000, 18:57

GameSpot ogłosił zwycięzców na Najlepszą i Najgorszą Grę Roku 2000. Tytuł Game of The Year (GOTY) przypadł temu tytułowi, który zdobył najwyższe oceny recenzentów w 20 różnych kategoriach.