Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat The Beatles: Rock Band

Wieści ze świata (Remedy / Alan Wake 2, Rock Band, Doom, Steam, EVE: Valkyrie) 22/4/2016

Krzysztof Mysiak, 22 kwietnia 2016, 13:46

Dziś piszemy o domniemanym rozpoczęciu prac nad grą Alan Wake 2, bliskim wstrzymaniu sprzedaży The Beatles: Rock Band, nadchodzących streamach Dooma, możliwym wprowadzeniu waluty bitcoin na Steamie, zapowiedzi funkcji cross-platform w EVE: Valkyrie oraz o darmowym weekendzie z Rocket League i Company of Heroes 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Kulisy sprzedaży studia Harmonix

Piotr Doroń, 5 stycznia 2011, 09:40

Okazuje się, że przywrócenie studiu Harmonix dawnej niezależności, kosztowało szefostwo zespołu zaledwie 50 dolarów. Taką kwotę – niższą o 10 dolarów od sugerowanej ceny detalicznej najnowszej odsłony cyklu Rock Band w wersjach na PlayStation 3 i Xboksa 360 – musiano wyłożyć w momencie transakcji, by wykupić firmę od dotychczasowego właściciela, koncernu Viacom.

Wyniki sprzedaży w Rock Band Network

Adrian Werner, 22 marca 2010, 10:18

Na początku marca ruszył oficjalnie Rock Band Network, czyli platforma do promocji i sprzedaży piosenek, dzięki której niezależni twórcy muzyki mogą samodzielnie udostępniać graczom własne utwory. Serwis RockBandAide opublikował właśnie analizę danych z pierwszych dwóch tygodni sprzedaży.

Nadchodzi Rock Band 3

Adrian Werner, 10 marca 2010, 08:59

Mamy dobrą wieści dla fanów gier muzycznych. Studio Harmonix oficjalnie potwierdziło, że trwają prace nad Rock Band 3.

Viacom domaga się zwrotu części premii przekazanej twórcom marki Rock Band

Piotr Doroń, 14 lutego 2010, 15:59

Koncern Viacom, właściciel firmy MTV Games, wydawcy marki Rock Band, będzie się domagać zwrotu części ze 150 milionów dolarów premii finansowej, wypłaconej studiu Harmonix w 2008 roku. Jak dobrze pamiętamy, została ona przekazana producentowi serii RB w uznaniu za wielki sukces marki, osiągnięty w pierwszym roku obecności na rynku.

Sprzedaż The Beatles: Rock Band i przyszłość gier muzycznych

Szymon Liebert, 19 stycznia 2010, 09:48

Na łamach Los Angeles Times pojawił się tekst dotyczący popularności The Beatles: Rock Band, według którego gra sprzedała się na świecie w nakładzie 1,7 miliona egzemplarzy. Wydawca produkcji podobno jest zadowolony z wyników (szczególnie w Stanach Zjednoczonych), chociaż przyznaje, że niektóre europejskie rynki nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań.

Potężna porcja plotek o grach MMO od Bungie i Blizzard, nowym Anno i innych

Adrian Werner, 9 stycznia 2010, 09:34

Jak dotąd 2010 plotkami stoi. Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że jesteśmy wręcz zalewani kolejnymi ich falami. Dzisiaj opowiemy m.in. o spekulacjach odnośnie nowych gier MMO od Bungie i Blizzard, Rock Band 3, nowym Anno oraz kontynuacjach Bully i NBA Jam.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Shadow Complex, Unreal Engine 3) 23/12/09

Piotr Doroń, 23 grudnia 2009, 12:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta Mercenary Wars, boty w Team Fortress 2, umowa THQ i organizacji WWE, Unreal Engine 3 na iPod Touch, Shadow Complex w niższej cenie i inne. Zapraszamy do lektury.

Słabnąca popularność serii Guitar Hero i Rock Band

Piotr Doroń, 21 grudnia 2009, 11:19

Analityk Michael Pachter z firmy Wedbush Morgan Securities sugeruje w swoim najnowszym badaniu, że w 2009 roku przychody z tytułu sprzedaży gier muzycznych w Stanach Zjednoczonych - w tym Guitar Hero i Rock Band - będą o połowę niższe aniżeli w 2008 roku, kiedy to osiągnęły poziom 1,4 miliarda dolarów.

Milion egzemplarzy The Beatles: Rock Band i zwolnienia w Harmonix

Piotr Doroń, 11 grudnia 2009, 10:16

Poznaliśmy najświeższe wyniki sprzedaży gry rytmiczno-muzycznej The Beatles: Rock Band. Z informacji ujawnionych przez firmy MTV Games oraz Harmonix wynika, że dzieło poświęcone twórczości liverpoolskiej czwórki znalazło ponad milion nabywców na całym świecie. Niestety, nie uchroniło to producenta przed koniecznością zwolnienia części załogi.

Wieści ze świata (The Beatles: Rock Band, Dragon Age, MechWarrior 4) 16/11/2009

Piotr Doroń, 16 listopada 2009, 12:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper zmierza na Xboksa 360, zaproszenia do testów darmowej wersji Shattered Horizon, plotki o nowej grze Robomodo i inne. Zapraszamy do lektury.

Rock Band 3 nauczy nas grać na instrumentach muzycznych

Piotr Doroń, 7 listopada 2009, 12:55

Rock Band być może nie przynosi ostatnio takich zysków, jak życzyliby się sobie producenci i wydawcy kolejnych odsłon serii, lecz nie przeszkadza to ekipie Harmonix w rozwijaniu swojej marki. Wszystko wskazuje na to, że pracuje ona już nad trzecią odsłoną Rock Band. Kilka szczegółów na jej temat ujawnił w ostatnich dniach Dhani Harrison, syn słynnego George’a – gitarzysty Beatlesów.

Rock Band nie przyniósł zysków w ostatnich miesiącach

Grzegorz Bobrek, 5 listopada 2009, 11:57

Popularna seria gier muzycznych Rock Band doczekała się ostatnio kapitalnej odsłony poświęconej The Beatles. Mimo pozytywnych recenzji i świetnej sprzedaży, dane z trzeciego kwartału tego roku (lipiec-wrzesień) ukazują, że cykl jako całość nie przyniósł w tym okresie zysków. Informacje te podane zostały oficjalnie na konferencji grupy medialnej Viacom.

Rock Band: The Who?

Grzegorz Bobrek, 28 października 2009, 09:33

Miłośnicy gier muzycznych są rozpieszczani na każdym kroku. Dopiero we wrześniu światło dzienne ujrzało kapitalne Rock Band: The Beatles a już dochodzą do nas plotki o kolejnym projekcie Harmonix. W wywiadzie z amerykańską gazetą The Republican wokalista legendarnej kapeli The Who, Roger Dartley otwarcie oświadczył, że kolejna edycja Rock Band poświęcona zostanie dokonaniom jego zespołu.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, The Beatles: Rock Band, Oddworld) 20/10/09

Piotr Doroń, 20 października 2009, 12:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: gracze walczą o serwery dedykowane w pecetowym Modern Warfare 2, premiera albumu Abbey Road do The Beatles: Rock Band, środa w Xbox Live Arcade, wrzesień w Stanach Zjednoczonych, klasyka w serwisie Console Classix, czwartek dniem premiery przygód Abe’a w wersji na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

The Beatles: Rock Band jednak przed Guitar Hero 5

Katarzyna Pochowska, 20 października 2009, 10:17

Amerykańska organizacja NPD, zajmująca się badaniem rynku, przedstawiła wrześniowy raport sprzedaży. Po pierwszym miesiącu bytności na półkach sklepowych z pojedynku dwóch największych tytułów reprezentujących gry muzyczne zwycięsko wyszedł The Beatles: Rock Band.

Rock Band: U2 w planach?

Łukasz Kendryna, 8 października 2009, 09:48

Wszystko skazuje na to, że trwają rozmowy z członkami grupy U2, mające doprowadzić do porozumienia i w konsekwencji do powstania Rock Band: U2.

All You Need is Love najszybciej sprzedającą się piosenką w historii Rock Banda

Szymon Liebert, 20 września 2009, 12:18

Beatlesi znowu biją rekordy popularności. Tym razem na konsoli Xbox 360, na której kilka dni temu pojawiła się dodatkowa piosenka do gry The Beatles: Rock Band. Jeden z najbardziej charakterystycznych utworów największego zespołu XX wieku, czyli All You Need is Love, po dwóch dniach został okrzyknięty najszybciej sprzedającym się DLC w historii całej serii Rock Band.

The Beatles: Rock Band sukcesem

Piotr Doroń, 17 września 2009, 11:30

Philippe Dauman, prezes koncernu Viacom biorącego aktywny udział w produkcji i promocji gry The Beatles: Rock Band, oznajmił w trakcie ostatniej konferencji Goldman Sachs, że sprzedaż tej wyjątkowej gry w pierwszym tygodniu obecności na amerykańskim i europejskim rynku przekroczyła wszelkie oczekiwania firm odpowiedzialnych za wprowadzenie jej do sklepów.

Wieści ze świata (The Beatles: Rock Band, Castlevania, Uncharted 2: Among Thieves) 14/09/09

Piotr Doroń, 14 września 2009, 12:14

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: The Beatles: Rock Band z mikrofonami z Singstara, Tecmo, Koei i Sony na Tokyo Game Show 2009, wyciek dema Majesty 2, kolejne plotki o nowym modelu PS3, Trofea w Uncharted 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Premiery gier w Polsce (7-13 września)

Marek Grochowski, 14 września 2009, 08:45

Miniony tydzień upłynął pod znakiem polskiej premiery drugiej odsłony wyścigów DiRT. Prócz tego w naszym kraju ukazało się m.in. The Path oraz osiem tytułów wydanych w reedycjach. Szczegóły poniżej.

The Beatles: Rock Band debiutuje na światowym rynku!

Piotr Doroń, 9 września 2009, 10:58

9.09.09 – dla wielu data magiczna. Dla innych zwykły, szary dzień. Dla fanów czwórki niepozornych muzyków z Liverpoolu dzień światowej premiery The Beatles: Rock Band – jednej z najlepiej zapowiadających się gier muzyczno-rytmicznych w historii tego gatunku.

Wieści ze świata (Brutal Legend, The Beatles: Rock Band, Final Fantasy XIII) 1/09/09

Piotr Doroń, 1 września 2009, 15:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: firmware 3.00 dla PlayStation 3, demo Brutal Legend, obchody rocznicowe Warhammer Online, The Beatles: Rock Band i koszt zakupu praw do muzyki liverpoolskiej czwórki i inne. Zapraszamy do lektury.

2010 rok przyniesie kolejną odsłonę cyklu Rock Band

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2009, 11:20

Marka Rock Band być może nie rozwija się w takim tempie, jak Guitar Hero (do tej pory, licząc edycje przenośne, wydano już trzynaście odsłon tej serii), lecz nie przeszkadza to jej w zdobywaniu kolejnych fanów. Mimo to w przyszłym roku cykl najprawdopodobniej będzie mógł liczyć na przyspieszony rozwój. Sugeruje to najnowsza wypowiedź Scotta Guthrie, szefa fimy MTV Games.

Znamy cenę i datę premiery pierwszego dodatkowego albumu do The Beatles: Rock Band

Maciej Śliwiński, 20 sierpnia 2009, 09:25

Podczas trwających targów gamescom, studio Harmonix podało kilka kolejnych ważnych informacji dotyczących oczekiwanego The Beatles: Rock Band. Znamy już przybliżone daty premier dodatkowych albumów.

Finalna lista utworów z The Beatles: Rock Band potwierdzona

Katarzyna Pochowska, 19 sierpnia 2009, 11:47

Studio Harmonix ujawniło kolejnych dziewiętnaście piosenek, które pojawią się w grze The Beatles: Rock Band. Łącznie ze znanymi już wcześniej tytułami, potwierdzone są już 44 utwory, co oznacza, że producent zostawił już tylko jeden nieznany tytuł. Jest to tak naprawdę tylko uwiarygodnienie informacji, które w zeszłym tygodniu podał magazyn Game Informer.

Najciekawsze przecieki przed konferencjami Sony i Electronic Arts na gamescom 09

Piotr Doroń, 18 sierpnia 2009, 14:15

Oficjalny start kolońskich targów gamescom już jutro. Dla większości fanów gier największa tego typu impreza w Europie rozpocznie się jednak już dzisiaj. Dosłownie za kilka godzin swój początek będą miały konferencje firm Electronic Arts oraz Sony. W ich trakcie ujawnionych powinno zostać sporo niezwykle ciekawych informacji, których utrzymanie w tajemnicy jest zazwyczaj bardzo trudne.

Znamy listę utworów z The Beatles: Rock Band

Marek Grochowski, 14 sierpnia 2009, 09:56

Przez ostatnie tygodnie twórcy The Beatles: Rock Band sukcesywnie ujawniali utwory, jakie będziemy mogli wykonać w nadchodzącej produkcji Harmonix. Dotychczas udało nam się poznać 25 piosenek, tym niemniej część kawałków wciąż pozostawała tajemnicą. Z pomocą przyszło jednak najnowsze, wrześniowe wydanie magazynu Game Informer, w którym opublikowano pełną listę hitów czwórki z Liverpoolu.

Dwa dodatkowe albumy jako DLC do The Beatles: Rock Band

Maciej Śliwiński, 13 sierpnia 2009, 08:00

Electronic Arts wraz ze studiem Harmonix nie przestają zaskakiwać fanów oczekujących na The Beatles: Rock Band, jedną z najciekawiej zapowiadających się się gier muzycznych tego roku.

Lista instrumentów kompatybilnych z The Beatles: Rock Band

Piotr Doroń, 6 sierpnia 2009, 10:59

Wrześniowa premiera The Beatles: Rock Band zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym niewątpliwie ciekawym wydarzeniem firma Harmonix, producent dzieła, postanowiła zrobić ukłon w stronę fanów udostępniając nam listę kompatybilnych instrumentów powstałych z myślą o poprzednich odsłonach najpopularniejszych gier rytmiczno-muzycznych.

Cztery filmy prezentujące utwory z The Beatles: Rock Band

Maciej Śliwiński, 3 sierpnia 2009, 11:15

Electronic Arts opublikowało cztery filmiki prezentujące nagrania ze zbliżającego się wielkimi krokami The Beatles: Rock Band.

Znamy kolejne piosenki w The Beatles: Rock Band

Marek Grochowski, 22 lipca 2009, 10:59

Wczorajszy zwiastun gry The Beatles: Rock Band powiększył naszą wiedzę o osiem piosenek, które usłyszymy w muzycznej zręcznościówce Harmonix. Idąc za ciosem, producenci tytułu ujawnili nazwy kolejnych spośród 45 utworów, w jakich dane nam będzie naśladować legendarną czwórką z Liverpoolu. Tym razem autorzy dopisali także miejsca, gdzie będziemy występować.

The Beatles: Rock Band - ujawniono tytuły kolejnych piosenek

Marek Grochowski, 21 lipca 2009, 10:25

Do sieci trafił nowy zwiastun gry muzycznej The Beatles: Rock Band, w którym możemy nie tylko przekonać się, jak będą wyglądać wirtualne odpowiedniki czwórki z Liverpoolu, ale także usłyszeć fragmenty ośmiu piosenek, jakie dane nam będzie wykonać w nadchodzącej zręcznościówce.

Plotki dotyczące utworów w The Beatles: Rock Band

Szymon Liebert, 15 czerwca 2009, 09:45

Do premiery The Beatles: Rock Band pozostało trochę czasu – gra zostanie wydana 9 września tego roku. W sieci krążą jednak plotki dotyczące listy piosenek, które usłyszymy w kolejnej już odsłonie serii Rock Band. Jeden z serwisów opublikował zestawienie prawdopodobnych utworów – pojawia się w nim wiele hitów, chociaż brakuje kilku perełek. Studio Harmonix szybko zakwestionowało rzetelność listy.

Kolejny instrument z The Beatles: Rock Band ujawniony

Szymon Liebert, 2 czerwca 2009, 14:22

W sieci pojawiło się zdjęcie kolejnego instrumentu, który zobaczymy w The Beatles: Rock Band. Jest nim zestaw perkusyjny Ringo Starra, oczywiście bardzo przypominający wcześniejsze wersje tego kontrolera, chociaż tym razem utrzymanego w stylistyce znanego zespołu. Oprócz tego warto dodać, że po zaprezentowaniu gry na konferencji Microsoftu, otrzymaliśmy pokaźny zestaw nowych materiałów.

Mega relacja z konferencji Microsoftu! - Crackdown 2, Left 4 Dead 2, Forza Motorsport 3, Halo: Reach i inne

Piotr Doroń, 1 czerwca 2009, 23:00

Konferencja Microsoftu była zgodnie z oczekiwaniami wielkim wydarzeniem. Wśród ogłoszonych na niej informacji znalazła się cała gama niezwykłych wieści. Zachęcamy Was do przeczytania obszernej relacji z tego ciekawego wydarzenia.

The Beatles: Rock Band - wygląd gitary Paula McCartneya ujawniony

Maciej Śliwiński, 13 maja 2009, 11:40

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu ujawniono wygląd dwóch replik gitar (Rickenbacker 325 oraz Gretsch Duo Jet wykorzystywanych przez Johna Lennona oraz George'a Harrisona), które będą sprzedawane osobno i nie zobaczymy ich w pakietach z grą The Beatles: Rock Band, studio Harmonix pokazało dziś wizerunek basowej gitary Hofner, używanej przez Sir Paula McCartneya.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 maja 2009)

Piotr Doroń, 12 maja 2009, 12:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Modern Warfare 2 w Game Informer, wielka aktualizacja Far Cry 2, The Beatles: Rock Band na E3, cztery miliony Cooking Mama, nowa gra z cyklu Tony Hawk już 15 maja i inne. Zapraszamy do lektury.

Ujawniono pierwsze instrumenty do The Beatles: Rock Band

Piotr Doroń, 6 maja 2009, 12:15

Firmy Harmonix oraz MTV ujawniły wygląd pierwszych replik instrumentów liverpoolskiej czwórki The Beatles, przy pomocy których będziemy mogli odegrać utwory zawarte w kompilacji The Beatles: Rock Band. Są nimi dwie plastikowe gitary elektryczne. Trafią one do sprzedaży 9 września – w dniu światowej premiery dzieła – prawdopodobnie podnosząc, i to dosyć znacząco, cenę gry.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 kwietnia 2009)

Piotr Doroń, 22 kwietnia 2009, 11:15

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Will Wright ciągle w EA, debiut Zeno Clash, cena DLC do Killzone 2, Square Enix finalizuje zakup Eidosa, nowe firmware do PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

Pierwszy film z The Beatles: Rock Band

Szymon Liebert, 19 kwietnia 2009, 13:40

Pojawił się pierwszy film przedstawiający specjalną odsłonę serii Rock Band, poświęconą jednemu z najważniejszych zespołów XX wieku, czyli The Beatles. Zwiastun został zaprezentowany na koncercie Paula McCartney’a, jednego z członków kapeli. Materiał jest niestety dość niskiej jakości, bo został nakręcony ręczną kamerą przez jednego z fanów artysty, ale wprawne oko wypatrzy kilka szczegółów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 kwietnia 2009)

Piotr Doroń, 17 kwietnia 2009, 13:25

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera pecetowego Toy Soldier do F.E.A.R. 2, The Conduit opóźnione, europejska cena limitowanego The Beatles: Rock Band, waga dema Final Fantasy XIII i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 kwietnia 2009)

Piotr Doroń, 16 kwietnia 2009, 11:50

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: strona internetowa Tropico 3, Singstar z Trofeami, Banjo-Tooie pod koniec kwietnia w XBLA, WiiWare a zyski deweloperów i inne. Zapraszamy do lektury.

The Beatles: Rock Band - instrumenty

Michał Zieliński, 15 kwietnia 2009, 11:09

Beatlesi bezsprzecznie należą do najpopularniejszych zespołów wszechczasów. To oni nadali kierunek oraz trendy współczesnej muzyce popularnej. Nic więc dziwnego, że Harmonix postanowiło oddać im swoisty hołd poprzez wydanie specjalnej edycji swojego flagowego tytułu - Rock Band.

Niepublikowane materiały w The Beatles: Rock Band

Szymon Liebert, 12 marca 2009, 20:45

Jakiś czas temu zapowiedzieliśmy specjalną edycję Rock Banda poświęconą jednemu z najważniejszych zespołów muzyki rozrywkowej – The Beatles. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że w szykowanej przez Harmonix produkcji najprawdopodobniej pojawią się niepublikowane wcześniej materiały tej niezwykłej kapeli. Takie nowinki zdradził Dhani Harrison, syn jednego z legendarnych Beatlesów.

Data premiery The Beatles: Rock Band

Piotr Doroń, 6 marca 2009, 09:30

9 września 2009 roku na ustach całego świata ponownie znajdą się legendarni Beatlesi. Stanie się tak za sprawą światowej premiery nowej odsłony cyklu Rock Band, w której kultowa czwórka chłopaków z Liverpoolu zagra główne role.

McCartney opowiada o grze z Beatlesami

Filip Grabski, 12 lutego 2009, 11:20

Szykowana od niemal dwóch lat przez speców z Harmonix gra z legendarnymi Beatlesami w roli głównej jest na tyle smakowitym kąskiem, że nawet najmniejsze o niej wzmianki warte są przekazania.

Kolejne informacje o grze muzycznej z Beatlesami w roli głównej

Maciej Myrcha, 1 listopada 2008, 14:05

Przedwczoraj, podczas specjalnej konferencji prasowej, przedstawiciele MTV Games poinformowali o prawdziwej „bombie” – powstaje gra muzyczna, w której pojawią się utwory The Beatles. Jak można było się spodziewać, powoli na światło dzienne zaczynają wychodzić szczegóły tej produkcji.

Beatlesi w grze muzycznej twórców Rock Band

Maciej Myrcha, 30 października 2008, 16:16

Dzisiaj rano, opierając się na zakulisowych doniesieniach, informowaliśmy Was o możliwości pojawienia się utworów legendarnej grupy The Beatles w grze z serii Rock Band. W godzinach popołudniowych przedstawiciele firmy mieli rozwiać wszelkie wątpliwości podczas specjalnej konferencji prasowej. Istotnie tak się stało – dla fanów chłopców z Liverpoolu mamy dwie wiadomości – dobrą i złą.

The Beatles w Rock Band?!

Maciej Myrcha, 30 października 2008, 09:04

W roku 1960 na rynku muzycznym pojawił się zespół The Beatles – czwórka chłopaków z Liverpoolu, która na zawsze zmieniła oblicze muzyki. Teraz, 48 lat później, kompozycje Johna Lennona i Paula McCartneya mają duże szanse na podbój innego rodzaju mediów – gier elektronicznych. Stanie się to prawdopodobnie za sprawą Rock Band, ale na potwierdzenie tej wiadomości poczekać musimy jeszcze kilka godzin.