Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat The Beatles: Rock Band

Wieści ze świata (Remedy / Alan Wake 2, Rock Band, Doom, Steam, EVE: Valkyrie) 22/4/2016

Draug, 22 kwietnia 2016, 13:46

Dziś piszemy o domniemanym rozpoczęciu prac nad grą Alan Wake 2, bliskim wstrzymaniu sprzedaży The Beatles: Rock Band, nadchodzących streamach Dooma, możliwym wprowadzeniu waluty bitcoin na Steamie, zapowiedzi funkcji cross-platform w EVE: Valkyrie oraz o darmowym weekendzie z Rocket League i Company of Heroes 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Kulisy sprzedaży studia Harmonix

Jiker, 5 stycznia 2011, 09:40

Okazuje się, że przywrócenie studiu Harmonix dawnej niezależności, kosztowało szefostwo zespołu zaledwie 50 dolarów. Taką kwotę – niższą o 10 dolarów od sugerowanej ceny detalicznej najnowszej odsłony cyklu Rock Band w wersjach na PlayStation 3 i Xboksa 360 – musiano wyłożyć w momencie transakcji, by wykupić firmę od dotychczasowego właściciela, koncernu Viacom.

Wyniki sprzedaży w Rock Band Network

Adrian Werner, 22 marca 2010, 10:18

Na początku marca ruszył oficjalnie Rock Band Network, czyli platforma do promocji i sprzedaży piosenek, dzięki której niezależni twórcy muzyki mogą samodzielnie udostępniać graczom własne utwory. Serwis RockBandAide opublikował właśnie analizę danych z pierwszych dwóch tygodni sprzedaży.

Nadchodzi Rock Band 3

Adrian Werner, 10 marca 2010, 08:59

Mamy dobrą wieści dla fanów gier muzycznych. Studio Harmonix oficjalnie potwierdziło, że trwają prace nad Rock Band 3.

Viacom domaga się zwrotu części premii przekazanej twórcom marki Rock Band

Jiker, 14 lutego 2010, 15:59

Koncern Viacom, właściciel firmy MTV Games, wydawcy marki Rock Band, będzie się domagać zwrotu części ze 150 milionów dolarów premii finansowej, wypłaconej studiu Harmonix w 2008 roku. Jak dobrze pamiętamy, została ona przekazana producentowi serii RB w uznaniu za wielki sukces marki, osiągnięty w pierwszym roku obecności na rynku.

Sprzedaż The Beatles: Rock Band i przyszłość gier muzycznych

Hed, 19 stycznia 2010, 09:48

Na łamach Los Angeles Times pojawił się tekst dotyczący popularności The Beatles: Rock Band, według którego gra sprzedała się na świecie w nakładzie 1,7 miliona egzemplarzy. Wydawca produkcji podobno jest zadowolony z wyników (szczególnie w Stanach Zjednoczonych), chociaż przyznaje, że niektóre europejskie rynki nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań.

Potężna porcja plotek o grach MMO od Bungie i Blizzard, nowym Anno i innych

Adrian Werner, 9 stycznia 2010, 09:34

Jak dotąd 2010 plotkami stoi. Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że jesteśmy wręcz zalewani kolejnymi ich falami. Dzisiaj opowiemy m.in. o spekulacjach odnośnie nowych gier MMO od Bungie i Blizzard, Rock Band 3, nowym Anno oraz kontynuacjach Bully i NBA Jam.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Shadow Complex, Unreal Engine 3) 23/12/09

Jiker, 23 grudnia 2009, 12:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta Mercenary Wars, boty w Team Fortress 2, umowa THQ i organizacji WWE, Unreal Engine 3 na iPod Touch, Shadow Complex w niższej cenie i inne. Zapraszamy do lektury.

Słabnąca popularność serii Guitar Hero i Rock Band

Jiker, 21 grudnia 2009, 11:19

Analityk Michael Pachter z firmy Wedbush Morgan Securities sugeruje w swoim najnowszym badaniu, że w 2009 roku przychody z tytułu sprzedaży gier muzycznych w Stanach Zjednoczonych - w tym Guitar Hero i Rock Band - będą o połowę niższe aniżeli w 2008 roku, kiedy to osiągnęły poziom 1,4 miliarda dolarów.

Milion egzemplarzy The Beatles: Rock Band i zwolnienia w Harmonix

Jiker, 11 grudnia 2009, 10:16

Poznaliśmy najświeższe wyniki sprzedaży gry rytmiczno-muzycznej The Beatles: Rock Band. Z informacji ujawnionych przez firmy MTV Games oraz Harmonix wynika, że dzieło poświęcone twórczości liverpoolskiej czwórki znalazło ponad milion nabywców na całym świecie. Niestety, nie uchroniło to producenta przed koniecznością zwolnienia części załogi.

Wieści ze świata (The Beatles: Rock Band, Dragon Age, MechWarrior 4) 16/11/2009

Jiker, 16 listopada 2009, 12:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper zmierza na Xboksa 360, zaproszenia do testów darmowej wersji Shattered Horizon, plotki o nowej grze Robomodo i inne. Zapraszamy do lektury.

Rock Band 3 nauczy nas grać na instrumentach muzycznych

Jiker, 7 listopada 2009, 12:55

Rock Band być może nie przynosi ostatnio takich zysków, jak życzyliby się sobie producenci i wydawcy kolejnych odsłon serii, lecz nie przeszkadza to ekipie Harmonix w rozwijaniu swojej marki. Wszystko wskazuje na to, że pracuje ona już nad trzecią odsłoną Rock Band. Kilka szczegółów na jej temat ujawnił w ostatnich dniach Dhani Harrison, syn słynnego George’a – gitarzysty Beatlesów.

Rock Band nie przyniósł zysków w ostatnich miesiącach

Gambrinus, 5 listopada 2009, 11:57

Popularna seria gier muzycznych Rock Band doczekała się ostatnio kapitalnej odsłony poświęconej The Beatles. Mimo pozytywnych recenzji i świetnej sprzedaży, dane z trzeciego kwartału tego roku (lipiec-wrzesień) ukazują, że cykl jako całość nie przyniósł w tym okresie zysków. Informacje te podane zostały oficjalnie na konferencji grupy medialnej Viacom.

Rock Band: The Who?

Gambrinus, 28 października 2009, 09:33

Miłośnicy gier muzycznych są rozpieszczani na każdym kroku. Dopiero we wrześniu światło dzienne ujrzało kapitalne Rock Band: The Beatles a już dochodzą do nas plotki o kolejnym projekcie Harmonix. W wywiadzie z amerykańską gazetą The Republican wokalista legendarnej kapeli The Who, Roger Dartley otwarcie oświadczył, że kolejna edycja Rock Band poświęcona zostanie dokonaniom jego zespołu.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, The Beatles: Rock Band, Oddworld) 20/10/09

Jiker, 20 października 2009, 12:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: gracze walczą o serwery dedykowane w pecetowym Modern Warfare 2, premiera albumu Abbey Road do The Beatles: Rock Band, środa w Xbox Live Arcade, wrzesień w Stanach Zjednoczonych, klasyka w serwisie Console Classix, czwartek dniem premiery przygód Abe’a w wersji na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

The Beatles: Rock Band jednak przed Guitar Hero 5

Cairine, 20 października 2009, 10:17

Amerykańska organizacja NPD, zajmująca się badaniem rynku, przedstawiła wrześniowy raport sprzedaży. Po pierwszym miesiącu bytności na półkach sklepowych z pojedynku dwóch największych tytułów reprezentujących gry muzyczne zwycięsko wyszedł The Beatles: Rock Band.

Rock Band: U2 w planach?

Crash, 8 października 2009, 09:48

Wszystko skazuje na to, że trwają rozmowy z członkami grupy U2, mające doprowadzić do porozumienia i w konsekwencji do powstania Rock Band: U2.

All You Need is Love najszybciej sprzedającą się piosenką w historii Rock Banda

Hed, 20 września 2009, 12:18

Beatlesi znowu biją rekordy popularności. Tym razem na konsoli Xbox 360, na której kilka dni temu pojawiła się dodatkowa piosenka do gry The Beatles: Rock Band. Jeden z najbardziej charakterystycznych utworów największego zespołu XX wieku, czyli All You Need is Love, po dwóch dniach został okrzyknięty najszybciej sprzedającym się DLC w historii całej serii Rock Band.

The Beatles: Rock Band sukcesem

Jiker, 17 września 2009, 11:30

Philippe Dauman, prezes koncernu Viacom biorącego aktywny udział w produkcji i promocji gry The Beatles: Rock Band, oznajmił w trakcie ostatniej konferencji Goldman Sachs, że sprzedaż tej wyjątkowej gry w pierwszym tygodniu obecności na amerykańskim i europejskim rynku przekroczyła wszelkie oczekiwania firm odpowiedzialnych za wprowadzenie jej do sklepów.

Wieści ze świata (The Beatles: Rock Band, Castlevania, Uncharted 2: Among Thieves) 14/09/09

Jiker, 14 września 2009, 12:14

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: The Beatles: Rock Band z mikrofonami z Singstara, Tecmo, Koei i Sony na Tokyo Game Show 2009, wyciek dema Majesty 2, kolejne plotki o nowym modelu PS3, Trofea w Uncharted 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Premiery gier w Polsce (7-13 września)

Vercetti, 14 września 2009, 08:45

Miniony tydzień upłynął pod znakiem polskiej premiery drugiej odsłony wyścigów DiRT. Prócz tego w naszym kraju ukazało się m.in. The Path oraz osiem tytułów wydanych w reedycjach. Szczegóły poniżej.

The Beatles: Rock Band debiutuje na światowym rynku!

Jiker, 9 września 2009, 10:58

9.09.09 – dla wielu data magiczna. Dla innych zwykły, szary dzień. Dla fanów czwórki niepozornych muzyków z Liverpoolu dzień światowej premiery The Beatles: Rock Band – jednej z najlepiej zapowiadających się gier muzyczno-rytmicznych w historii tego gatunku.

Wieści ze świata (Brutal Legend, The Beatles: Rock Band, Final Fantasy XIII) 1/09/09

Jiker, 1 września 2009, 15:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: firmware 3.00 dla PlayStation 3, demo Brutal Legend, obchody rocznicowe Warhammer Online, The Beatles: Rock Band i koszt zakupu praw do muzyki liverpoolskiej czwórki i inne. Zapraszamy do lektury.

2010 rok przyniesie kolejną odsłonę cyklu Rock Band

Jiker, 21 sierpnia 2009, 11:20

Marka Rock Band być może nie rozwija się w takim tempie, jak Guitar Hero (do tej pory, licząc edycje przenośne, wydano już trzynaście odsłon tej serii), lecz nie przeszkadza to jej w zdobywaniu kolejnych fanów. Mimo to w przyszłym roku cykl najprawdopodobniej będzie mógł liczyć na przyspieszony rozwój. Sugeruje to najnowsza wypowiedź Scotta Guthrie, szefa fimy MTV Games.

Znamy cenę i datę premiery pierwszego dodatkowego albumu do The Beatles: Rock Band

Maciej Śliwiński, 20 sierpnia 2009, 09:25

Podczas trwających targów gamescom, studio Harmonix podało kilka kolejnych ważnych informacji dotyczących oczekiwanego The Beatles: Rock Band. Znamy już przybliżone daty premier dodatkowych albumów.