Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Command & Conquer (1995)

Petroglyph stworzy remastery Command & Conquer i C&C Red Alert

Ender, 14 listopada 2018, 20:53

Nad remasterami dwóch pierwszych odsłon serii Command & Conquer pracować będzie studio Petroglyph Games. Wśród deweloperów znaleźli się także twórcy oryginalnych tytułów z cyklu. Zespół ma na koncie wiele dobrze przyjętych RTS-ów, takich jak Star Wars: Empire at War, Grey Goo oraz 8-bit Armies.

Command & Conquer, Red Alert i Tiberian Sun - pobierz trzy pierwsze odsłony cyklu z naszego FTP

Adrian Werner, 16 lutego 2014, 20:55

Jako sposób na miłe spędzenie niedzielnego wieczoru chcemy Wam zaproponować powrót to korzeni gatunku RTS i pobranie pełnych wersji gier Command & Conquer, Command & Conquer: Red Alert i Command & Conquer: Tiberian Sun, czyli trzech pierwszych odsłon kultowego cyklu studia Westwood.

Zapowiedziano Command & Conquer: Generals 2. Pierwszy film i screeny

Adrian Werner, 11 grudnia 2011, 10:31

Krążące od dłuższego czasu plotki okazały się prawdziwe. Podczas tegorocznej gali Spike Video Game Awards ujawniono kolejną odsłonę serii Command & Conquer.

Command & Conquer 4 zaczęło żywot jako azjatycka sieciówka

Adrian Werner, 1 lipca 2010, 08:55

Serwis Gamereplays.org przeprowadził ciekawy wywiad z byłym pracownikiem Electronic Arts Los Angeles na temat serii Command & Conquer. Padło w nim sporo gorzkich słów, a my dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat wewnętrznych spraw EA.

Najciekawsze modyfikacje drugiej połowy listopada

Adrian Werner, 30 listopada 2009, 12:15

Przedstawiamy wybór najciekawszych modyfikacji jakie ukazały się w ostatnich dwóch tygodniach. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Twórca serii Command & Conquer szefem portalu z darmowymi grami

Vercetti, 17 lipca 2009, 08:58

Louis Castle, projektant, który przed dwudziestoma czterema laty wspólnie z Brettem Sperrym założył firmę Westwood Studios, a potem pod egidą Electronic Arts pełnił funkcję głównego menadżera grupy Blueprint Studio i czynnie wspierał rozwój oddziału EA Los Angeles, odszedł wczoraj z pracy. Współautor Command & Conquer będzie teraz szefował portalowi udostępniającemu darmowe gry na przeglądarkę.

Electronic Arts pyta nas o kształt Command & Conquer 4

Jiker, 23 czerwca 2009, 10:15

Serwis CNC Generals World dotarł do ankiety firmy Electronic Arts, w której podejmuje ona temat Command & Conquer 4. Pytania dotyczą przede wszystkim tego, co gracze chcieliby zobaczyć w nowej odsłonie popularnej strategii czasu rzeczywistego. Padają tu m.in. kwestie związane z dodatkową zawartością, poszczególnymi jednostkami i trybem sieciowym.

Nowa gra z cyklu Command & Conquer w drodze

Jiker, 6 lutego 2008, 09:26

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Command & Conquer. Już za niespełna dwa tygodnie ujawnione zostaną oficjalne informacje, które rzucą światło na przyszłość cyklu. Czy doczekamy się nowej odsłony Red Alert? A może będzie to pozycja rozwijająca wątki zaprezentowane w dwóch grach z serii Generals?

C&C Saga nie dla Europejczyków

Misiek, 5 października 2007, 13:17

Wczoraj informowaliśmy Was, że Electronic Arts zapowiedziało zestaw Command & Conquer Saga, składający się z 13 dotychczasowych gier z tej serii. Okazuje się jednak, że nie ukaże się on na Starym Kontynencie.

Electronic Arts zapowiada zestaw Command & Conquer Saga

Metatron, 3 października 2007, 09:33

Electronic Arts przygotowało nie lada gratkę dla miłośników gier z serii Command & Conquer. Będzie to kompilacja trzynastu produkcji ze wspomnianego cyklu, wśród których znajdziemy zarówno te starsze, które znalazły się w zestawie C&C: The First Decade, jaki i najnowszą odsłonę – C&C 3: Tiberium Wars.

Jubileusz 12-lecia Command & Conquer: pierwsza gra z cyklu do pobrania za darmo

Metatron, 1 września 2007, 13:24

Wczoraj minęło dwanaście lat od momentu, kiedy pierwsza gra z cyklu Command & Conquer trafiła do sprzedaży. Firma Electronic Arts, pragnąc uczcić tę rocznicę, postanowiła przygotować dla fanów nie lada niespodziankę w postaci darmowej wersji wspomnianej gry.

Historia cyklu Command & Conquer - część 6

Krystian Smoszna, 31 marca 2007, 13:29

Zapraszamy do lektury szóstego i ostatniego odcinka opowieści o historii cyklu Command & Conquer. Jak nietrudno się domyślić, poświęcony jest on grze, która wzbudziła wśród fanów chyba najwięcej kontrowersji. Jej tytuł to Command & Conquer: Generals.

Historia cyklu Command & Conquer - część 5

Krystian Smoszna, 30 marca 2007, 09:03

Zapraszamy do lektury piątej części artykułu, w którym możecie zapoznać się z historią cyklu Command & Conquer. Dziś przyjrzymy się grze Red Alert 2 oraz pierwszoosobowej strzelaninie, zatytułowanej Renegade.

Historia cyklu Command & Conquer - część 4

Krystian Smoszna, 29 marca 2007, 11:27

Zapraszamy do lektury czwartej części artykułu, w którym możecie zapoznać się z historią cyklu Command & Conquer. Wczoraj zakończyliśmy naszą opowieść na nietypowym eksperymencie o nazwie Sole Survivor Online, dzisiejszy odcinek poświęcimy w całości grze Tiberian Sun.

Historia cyklu Command & Conquer - część 3

Krystian Smoszna, 28 marca 2007, 11:52

Zapraszamy do lektury trzeciej części artykułu, w którym możecie zapoznać się z historią cyklu Command & Conquer. Wczoraj zakończyliśmy naszą opowieść na grze Red Alert, dziś nieco więcej o jej oficjalnych rozszerzeniach oraz o wynalazku znanym jako Sole Survivor Online.

Historia cyklu Command & Conquer - część 2

Krystian Smoszna, 27 marca 2007, 11:15

Zapraszamy do lektury drugiej części artykułu, w którym możecie zapoznać się z historią cyklu Command & Conquer. Wczoraj mogliście dowiedzieć się więcej o pierwszej części gry (nieoficjalnie znanej pod tytułem Tiberian Dawn), dziś czas na jej rozszerzenie oraz Red Alert.

Historia cyklu Command & Conquer - część 1

Krystian Smoszna, 26 marca 2007, 09:17

Jest jedną z najsłynniejszych serii gier strategicznych czasu rzeczywistego i jedną z najlepiej sprzedających się zarazem. W ciągu jedenastu lat swego istnienia, produkty z cyklu Command & Conquer rozeszły się w nakładzie przekraczającym 25 milionów sztuk. Dzięki temu wynikowi, marka ta znajduje się w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych tytułów w historii elektronicznej rozrywki.

Command & Conquer na Dual Screenie?

Vercetti, 8 sierpnia 2006, 13:47

Pomysł z wydawaniem strategii na przenośną konsolkę Nintendo może wydawać się komuś kontrowersyjny z uwagi na niewielkie gabaryty Dual Screena i wynikające z tego trudności w obsłudze interfejsu RTS-ów, jednak niejednokrotnie udowodniono już, że dwa kilkucalowe ekrany znakomicie sprawdzają się jako wyświetlacze dla gier pokroju The Settlers czy Zoo Tycoona.

Command & Conquer: The First Decade - jubileuszowy prezent od Electronic Arts

eLKaeR, 5 listopada 2005, 09:32

Dokładnie 31 sierpnia bieżącego roku pisaliśmy, że słynna seria pt. Command & Conquer obchodziła swoje dziesiąte urodziny. Korporacja Electronic Arts, która posiada prawa do niniejszego cyklu, zamierza wprowadzić do sprzedaży specjalny produkt w związku z omawianym jubileuszem.

Dziesiąte urodziny Command & Conquer!

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2005, 15:35

Dokładnie dziesięć lat temu na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała gra Command & Conquer. Druga w dorobku Westwood Studios strategia czasu rzeczywistego była oczekiwana na równi z kontynuacją WarCraft, produkowaną przez Blizzard Entertainment.

Czerwony alarm! Red Alert 3 ma problemy!

Kull, 25 marca 2005, 12:10

Ósmego marca miłośnicy gier spod znaku Command & Conquer otrzymali dwie wiadomości: złą i dobrą. Złą, było odejście od zespołu pracującego nad Red Alert 3, niejakiego Dustina Browdera, kierownika projektu ostatniej gry Bitwa o Śródziemie. Dobrą, zapewnienia EA, iż wciąż trwają prace nad Red Alert 3. Niestety, nad najnowszym projektem Red Alert wciąż widnieją czarne chmury.

Nowa gra z serii Command & Conquer nadal w produkcji

Speed, 8 marca 2005, 10:37

Dzikiego ataku kaszlu połączonego z drgawkami i palpitacją serca dzisiejszego poranka mogli dostać fani serii Command & Conquer, przeglądając zachodnie serwisy informacyjne. Pojawiła się bowiem plotka, mówiąca, że najważniejsze osoby zajmujące się tworzeniem serii odchodzą definitywnie z firmy, a prace nad najnowszą, trzecią odsłoną zostają zawieszone.

Command & Conquer 3 w produkcji?

Krystian Smoszna, 9 września 2004, 07:57

W dniu wczorajszym, zachodnie serwisy informacyjne podały do wiadomości, że trzecia odsłona Command & Conquer jest już w produkcji. Powyższa wiadomość została przekazana od anonimowego źródła z firmy Electronic Arts. Ujawniono nawet oficjalny podtytuł rzeczonej produkcji, która ma uwiarygodnić ową informację.

Twórca muzyki do serii Command & Conquer wydaje drugą, solową płytę

Krystian Smoszna, 25 lipca 2004, 19:24

Jeśli podoba Ci się muzyka w grach sygnowanych logiem Command & Conquer, być może zainteresuje Cię nowa inicjatywa jej twórcy, Franka Klepackiego. W opublikowanym kilka dni temu oświadczeniu prasowym tego artysty, możemy przeczytać, że już niedługo pojawi się na rynku jego druga, solowa płyta „Rocktronic”, która w dużej mierze będzie przypominała to, co można usłyszeć podczas gry w jakąkolwiek z odsłon słynnej serii RTS-ów.

Command & Conquer III – sprostowanie od Electronic Arts

Kull, 23 czerwca 2004, 10:14

Dwa dni temu informowaliśmy o tajemniczych zdjęciach, które rozbudziły w miłośnikach gier strategicznych nadzieje na Command & Conquer III. Koncern EA pokusił się właśnie o wyjaśnienie powstałego zamieszania.

Czy powtstaje Command & Conquer III?

Łosiu, 21 czerwca 2004, 10:20

Wygląda na to, że TAK, ponieważ na serwisie PlanetCNC opublikowano zdjęcie przedstawiające telewizor, na którym wyświetla się jakiś fragment kolejnej części serii Command & Conquer (prawdopodobnie ekran startowy). Co prawda koncern Electronic Arts nie ustosunkował się do tego zdjęcia (nie potwierdził jego autentyczności, ani też nie zarzucił, iż jest to jakaś fabrykacja), niemniej jednak data jaka wyświetla się na ekranie (tj. 17 czerwca) zbiega się akurat z dniem, w którym siedzibę EA odwiedziło kilku przedstawicieli prasy. Mieli oni uczestniczyć w pokazie Need For Speed Underground 2, ale wygląda na to, że zobaczyli coś jeszcze... :)

Command & Conquer: Cold War – kolejna gra online, rozgrywana za pomocą zwykłej przeglądarki stron internetowych

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2004, 15:20

Pod koniec grudnia wspominaliśmy o nowej grze strategicznej, utrzymanej w klimacie Command & Conquer a rozgrywanej za pomocą najzwyklejszej przeglądarki internetowej. Program o nazwie Battleground, mimo luźnych powiązań z oryginałem, zyskał olbrzymią popularność wśród społeczności skupionej wokół legendarnej serii.

Battleground: Command & Conquer – gra strategiczna w przeglądarce stron internetowych

Krystian Smoszna, 28 grudnia 2003, 12:45

Już od kilkunastu dni dostępna jest gra Battleground: Command & Conquer, którą obsługuje się za pomocą zwykłej przeglądarki stron internetowych. Program stworzony przez małą grupę o nazwie Outburst Entertainment zaskakuje oryginalnością i powinien stanowić ciekawe wyzwanie dla wszystkich fanów klasycznych gier strategicznych, którym niekoniecznie musi imponować wspaniała oprawa graficzna. Jako, że na oficjalnej stronie, zasady gry wytłumaczone są po macoszemu, postaram się je przy okazji trochę przybliżyć.

Nowe, nie udostępnione wcześniej szkice z trzech gier serii Command & Conquer

Krystian Smoszna, 23 grudnia 2003, 13:36

Gary L. Freeman, jeden z grafików pracujących przy produkcji trzech gier z serii Command & Conquer: Tiberian Sun, Firestorm i Renegade, udostępnił na swojej oficjalnej stronie dużą ilość szkiców jednostek, pojazdów i budynków, służących za podstawę trójwymiarowych modeli w każdym z wymienionych wyżej produktów. Jednocześnie, serwis Gamasutra zaprezentował galerię, poświęconą temu artyście. W przypadku tego ostatniego, aby zobaczyć prace Freemana, trzeba się wcześniej zarejestrować, ale czynność ta jest całkowicie bezpłatna.

Ostatnie dni przed premierą patcha v.1.01 dla C&C: Generals - Zero Hour

eLKaeR, 13 grudnia 2003, 14:55

Prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek (15 grudnia 2003) zakończy się długi okres oczekiwania użytkowników na debiutancką poprawkę systemową dla oficjalnego rozszerzenia gry Command & Conquer: Generals, noszącego podtytuł Zero Hour. Rzeczony patch wprowadzać ma nie tylko mnóstwo rozmaitych modyfikacji w funkcjonowaniu programu, ale także oferować jedenaście zupełnie nowych scenariuszy bitewnych.

Zagraj w Command and Conquer: Comanche za darmo!

Phoenix, 18 września 2003, 14:39

Na łamach serwisu EA.com pojawiła się oparta na popularnej serii darmowa konwersja gry Command and Conquer wykonana w technologii Java. Omawiany tytuł to Command and Conquer: Commanche. Aby zagrać we wspomniany tytuł wystarczy jedynie dokonać bezpłatnej rejestracji na łamach rzeczonego serwisu.

Kolejny Command & Conquer zapowiedziany

Łosiu, 9 marca 2002, 09:44

Firma Electronic Arts w ekskluzywnym artykule na serwisie GameSpot ujawniła, że pracuje nad kolejną grą ze słynnej serii Command & Conquer. Tym razem będzie to strategia czasu rzeczywistego zatytułowana Command & Conquer: Generals.

Nastał czas na kompilacje przebojowych hitów

Sznur, 27 września 2001, 14:26

Kilku zachodnich wydawców postanowiło przypomnieć swoje przebojowe serie gier wydając je w formie kompilacji. Już dzisiaj dwie z nich trafiły do zachodnich sklepów. Sierra Inc. przygotowała pakiet strategii ekonomicznych Acropolis, Blizzard komplet Diablo Battle Chest, natomiast Electronic Arts przygotowuje niespodziankę w postaci Command & Conquer: Theater of War.

Command & Conquer Theater of War

Fajek, 6 września 2001, 16:09

Westwood Studios zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży pakietu pod nazwą Command & Conquer Theater of War, zawierającego 4 najlepsze tytuły z serii Command & Conquer.