Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 8 kwietnia 2024, 18:46

autor: Adrian Werner

Darmowy RTS łączy uniwersa Command & Conquer i Red Alert [Aktualizacja: wersja 1.02 dodaje 72 nowe mapy]

Ukazała się wersja 1.0 projektu Combined Arms. To darmowy RTS, w którym walczą ze sobą frakcje z pierwszych odsłon serii Command & Conquer oraz Red Alert.

Źródło fot. Inqubi
i

Aktualizacja

Gra otrzymała wersję 1.02. Aktualizacja dodała 72 nowe mapy (dwadzieścia do potyczek 1v1 i 52 do starć w większych grupach). Wszystkie strony konfliktu otrzymały także nowe jednostki. Poprawiono również balans rozgrywki i wiele elementów grafiki oraz interfejsu.

  1. Combined Arms – pobierz grę z naszego FTP

Poprzednia wiadomość (13 grudnia 2023 r.)

Po ponad pięciu latach rozwoju fanowski projekt Combined Arms doczekał się wersji 1.0. To darmowy RTS, w którym w jednej grze połączone zostały uniwersa obu odnóg marki Command & Conquer – serii Tiberium oraz cyklu Red Alert.

Jest to samodzielna darmowa produkcja, a nie mod. Zbudowano ją na fundamentach projektu OpenRA, oferującego nowy silnik dla serii C&C, zapewniający m.in. ulepszoną grafikę, wsparcie dla rozdzielczości szerokoekranowych oraz działający multiplayer oparty na fanowskiej infrastrukturze sieciowej.

Combined Arms wykorzystuje masę elementów z pierwszego Command & Conquer oraz Red Alert, ale nie wymaga posiadania tych gier. Jest to możliwe dzięki temu, że firma Electronic Arts udostępniła w 2008 roku obie te produkcje za darmo.

  1. Combined Arms – pobierz grę z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)

W Combined Arms znajdziecie znane i lubiane mechanizmy wczesnych odsłon Command & Conquer, ale zamiast dwóch stron konfliktu w wojnie biorą udział cztery frakcje: NOD i GDI z uniwersum Tiberium oraz Aliantów i Sowietów ze świata Red Alert. Wszystkie te armie odtworzono na podstawie odrębnych odsłon marki, ale zostały one jednocześnie odpowiednio zmodyfikowane, aby zapewnić właściwe zbalansowanie rozgrywki w tym crossoverze.

Combined Arms oferuje:

  1. tryb multiplayer;
  2. samodzielne potyczki przeciwko sztucznej inteligencji w ramach wariantu skirmish;
  3. obszerną kampanię fabularną obejmującą 30 głównych misji plus cztery krótkie zadania z prologu.

Wersja 1.0 dodała ostatni rozdział wspomnianej kampanii oraz dwie mapy multiplayer dla rozgrywek 8v8. Poprawiono również balans i usunięto wiele błędów technicznych. Ponadto uproszczono instalację – poprzednie wersje wymagały wpierw samodzielnego zainstalowania OpenRA, a w wydaniu 1.0 ten projekt jest już od razu zintegrowany z instalatorem Combined Arms.

Choć połączenie uniwersów Tiberium i Red Alert może wydawać się karkołomnym zadaniem, to w Combined Arms ten crossover działa zaskakująco dobrze i oferuje unikalne doświadczenie dla fanów cyklu. Poza tym jest to również po prostu świetny darmowy RTS.

  1. Oficjalna strona projektu

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej