Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Jagged Alliance 2

Remake Jagged Alliance 2 bez turowego systemu walki

Adrian Werner, 8 listopada 2010, 09:35

Jakiś czas temu informowaliśmy, że firma bitComposer Games wykupiła prawa do klasycznej serii Jagged Alliance. Jednym z rezultatów tego ma być remake drugiej odsłony cyklu. Niestety okazuje się, że twórcy odświeżonej wersji zamierzają usunąć sporo elementów dotychczas definiujących cały cykl, takich jak turowy system walki.

Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2

Adrian Werner, 20 sierpnia 2010, 11:05

Wczoraj informowaliśmy o nadchodzącej przeglądarkowej adaptacji serii Jagged Alliance. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co szykuje dla fanów cyklu bitComposer Games. Niemiecki wydawca ujawnił bowiem, że trwają również prace nad odświeżoną graficznie wersją legendarnej drugiej części.

Powstaje Jagged Alliance Online - sieciowa odsłona kultowej serii

Jiker, 19 sierpnia 2010, 09:35

2011 rok przyniesie premierę sieciowej wersji klasycznej serii turowych gier strategicznych Jagged Alliance, opowiadającej o działaniach oddziału najemników. Produkcja, nosząca tytuł Jagged Alliance Online, zostanie opracowana we współpracy niemieckich firm bitComposer Games, Amigo, specjalizującej się w wydawaniu gier przeglądarkowych, a także studia Cliffhanger Productions.

Last Stand - polski mod do Jagged Alliance 2 zapowiedziany

Metatron, 2 lipca 2007, 12:30

Mamy ciekawą wiadomość dla miłośników serii Jagged Alliance. Jak się dowiedzieliśmy, polska ekipa moderów Iron Squad pracuje nad rozbudowanym modem do Jagged Alliance 2. Wiadomo było o nim od jakiegoś czasu, a znany był jako tajemniczy Projekt X. Obecnie wiemy już, że jego pełna nazwa brzmieć będzie Jagged Alliance 2: Last Stand.

Powstanie film na kanwie serii Jagged Alliance

eLKaeR, 10 marca 2007, 10:32

Trzynasty rok już funkcjonuje w elektroniczno-rozrywkowej rzeczywistości seria Jagged Alliance, która przez wielu użytkowników PeCetów uznawana jest za kultową. Popularność tego cyklu strategii turowych spowodowała, że właśnie podpisano umowę, dotyczącą przeniesienia niniejszej marki na srebrny ekran.

Nowe informacje o Jagged Alliance 3

Metatron, 28 grudnia 2006, 12:48

Tuż przed Świętami informowaliśmy was o tym, że trzecia część turowej gry taktycznej Jagged Alliance zostanie oparta na silniku Silent Storm. Po zawirowaniach związanych z zerwaniem współpracy przez Strategy First z developerem GFI Russia prace mogły ruszyć pełną parą po nawiązaniu porozumienia z firmami F3 Games oraz Akella. Oto garść informacji, jakie udało się zdobyć na temat nadchodzącej gry.

Jagged Alliance 3 powstanie na silniku gry Silent Storm

Łukasz Malik, 21 grudnia 2006, 09:24

Jak informowaliśmy Was 10 dni temu, wszystko wskazuje na to, że seria Jagged Alliance w końcu doczeka się trzeciej odsłony. Przypominamy, że po ponad dwuletniej współpracy Strategy First rozstał się z rosyjską firmą MiST Land.

Jednak będzie Jagged Alliance 3!

Elrond, 11 grudnia 2006, 14:10

Na początku września tego roku na łamach naszego serwisu zamieściliśmy wiadomość, która z pewnością zmroziła serca wiernych fanów serii Jagged Alliance. Otóż przyszłość cyklu została zagrożona po tym, jak wydawca Startegy First rozwiązał współpracę z developerem gier Jagged Alliance 3 oraz Jagged Alliance 3D, firmą Game Factory Interactive. Okazuje się jednak, iż Jagged Alliance doczeka się kontynuacji – lecz na razie nie wiadomo kiedy.

Seria Jagged Alliance zagrożona?

Elrond, 2 września 2006, 14:57

Niestety, bardzo zła wiadomość, związana z najnowszą odsłoną serii Jagged Alliance napłynęła bezpośrednio od Strategy First. Otóż przedstawiciele firmy poinformowali, iż zakończono umowę z Game Factory Interactive, dotyczącą tworzenia, publikowania i dystrybucji tytułów Jagged Alliance 3 oraz Jagged Alliance 3D.

Disciples II i Jagged Alliance 2 dostępne przez Steam

Vercetti, 13 lipca 2006, 13:22

Jak podała dzisiaj firma Strategy First, jej dwa klasyczne tytuły za sprawą platformy Steam, wynalazku studia Valve, są już gotowe do pobierania. Mowa tu oczywiście o złotych edycjach strategii Disciples II oraz Jagged Alliance 2.

Jagged Alliance i Disciples trafią do posiadaczy Nintendo DS

Krystian Smoszna, 15 czerwca 2005, 09:18

Znane i lubiane serie gier o nazwie Jagged Alliance oraz Disciples przestały być domeną PeCetowców. Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy koncernem Strategy First a studiem Pocket PC, w oba tytuły będą mogli pograć również posiadacze przenośnej konsoli Nintendo DS.

Oficjalne informacje na temat Jagged Alliance 3D

Łosiu, 13 kwietnia 2005, 10:01

Ponad pół roku minęło od czasu kiedy po raz ostatni informowaliśmy o nowych szczegółach dotyczących kolejnej odsłony gry serii Jagged Alliance. Dziś zrobimy to ponownie, lecz w odróżnieniu od dotychczasowych przecieków i strzępków informacji, przekażemy wam pełne oficjalne dane na temat Jagged Alliance 3D.

Jagged Alliance 3D - kolejne doniesienia

ComCo, 8 sierpnia 2004, 10:36

Pracownicy zespołu developerskiego MISTland stopniowo ujawniają informacje dotyczące ich najnowszego projektu - Jagged Alliance 3D. Po pierwszej porcji szczegółów i przejrzeniu opublikowanych screenshotów, nadeszła wreszcie pora na kolejne doniesienia. Pojawiły się one w Sieci (serwis CRPG.ru) po zatwierdzeniu pełnej dokumentacji gry przez jej wydawcę, firmę Strategy First.

Pierwsze screeny z Jagged Alliance 3D

Kull, 21 czerwca 2004, 15:05

Niedawno informowaliśmy, iż produkcja kolejnych odsłon serii Jagged Alliance została powierzona rosyjskiej grupie MiST Land, a już dziś możemy oglądać pierwsze zrzuty ekranów z Jagged Alliance 3D.

Jagged Alliance 3D i Jagged Alliance 3 - pierwsze szczegóły

Łosiu, 11 czerwca 2004, 11:08

Po kilku dniach od niezwykle optymistycznej wieści, dotyczącej produkcji dwóch nowych odsłon serii Jagged Alliance, dotarły do nas pierwsze informacje na ich temat. Ich źródłem jest rosyjskojęzyczne forum zespołu MISTland, któremu firma Strategy First powierzyła developing Jagged Alliance 3D oraz Jagged Alliance 3.

Jagged Alliance 3D, Disciples III i Jagged Alliance 3 znajdują się w procesie developingu!

ComCo, 5 czerwca 2004, 13:58

Korporacja Strategy First postanowiła przypomnieć o sobie graczom i wspólnie z firmą Game Factory Interactive ogłosiła, iż do jej planu wydawniczego dołączyły trzy tytuły (uwaga, weźcie głęboki oddech): Jagged Alliance 3D (!), Disciples III (!!) oraz Jagged Alliance 3 (!!!). Fani poprzednich części rzeczonych serii gier strategicznych bez wątpienia mają olbrzymie powody do radości!

Jaśniej w sprawie Jagged Alliance 3

eLKaeR, 22 maja 2004, 15:44

Zdążyliśmy Was już wcześniej poinformować o uruchomieniu przez korporację Strategy First specjalnego sieciowego forum dyskusyjnego, zatytułowanego Jagged Alliance 3. Regularnie udziela się tamże Richard Therrien (wysoko postawiony pracownik wspomnianej firmy), którego wypowiedzi rzucają coraz więcej światła na temat JA3.

Jagged Alliance po raz trzeci?

Elrond, 19 kwietnia 2004, 13:47

Miłośnicy buszowania po najgłębszych zakamarkach Internetu kilka dni temu mogli natknąć się na dość ciekawą stronę, która zainteresuje przede wszystkim fanów serii Jagged Aliance. Otóż firma Strategy First, która zakupiła licencję na tworzenie gier sygnowanych nazwą Jagged Aliance powołała do życia oficjalne forum dotyczące ... trzeciej odsłony tej popularnej "turówki".

Jagged Alliance 2: Wildfire + kod źródłowy JA2 w prezencie

ComCo, 25 lutego 2004, 11:11

Jagged Alliance to jedna z niewielu serii gier, które obecnie mogą poszczycić się olbrzymim wsparciem fanów. Na tyle skutecznie przedłużają oni żywotność cyklu, iż już niedługo do sklepów trafi ulepszona i wzbogacona druga część owej turowej gry strategicznej, pt. Jagged Alliance 2: Wildfire. Firma Strategy First (wydawca) także nie chciała pozostawać dłużna miłośnikom opisywanego programu, dzięki czemu w pudełku z pełną wersją pojawi się unikatowa niespodzianka. I to przez duże „n”!

Ukazał się długo oczekiwany mod do Jagged Alliance 2, zatytułowany Urban Chaos

Krystian Smoszna, 30 grudnia 2003, 10:12

Motto grupy JA2MOD Squad wyraża się w krótkim, ale jakże wymownym zdaniu: „Utrzymać przy życiu społeczność Jagged Alliance przez tworzenie fanowskich opowiastek, kampanii, mod-ów i programów użytkowych”. Trzeba przyznać, że przez pewien czas udawało im się spełniać te przyrzeczenia całkiem nieźle. Później przyszedł kryzys i od listopada 2001 roku na oficjalnej stronie grupy nie pojawiła się już ani jedna, nowa informacja.

Zbliżenie legendy do rzeczywistości - Jagged Alliance 2: Wildfire

eLKaeR, 4 listopada 2003, 15:15

Popularna turowa gra strategiczna o nazwie Jagged Alliance 2 obecna jest na rynku już od ponad czterech lat i ciągle nie pozwala użytkownikom zapomnieć o sobie. Zaistniałą sytuację postanowiła wykorzystać korporacja software’owa Strategy First, zapowiadając właśnie wydanie produktu pt. Jagged Alliance 2: Wildfire. Pozycja ta bazuje na specjalnej modyfikacji podstawowego wariantu wspomnianego programu, stworzonej przez Serge’go Popova.

Być może zagramy w Wizardry 9 i Jagged Alliance 3...

Łosiu, 30 maja 2003, 09:27

Od czasu smutnej wiadomości zatytułowanej „Prace nad Jagged Alliance 3 i Wizardry 9 wstrzymane” minęło już blisko dwa lata. W międzyczasie ukazało się Wizardry 8 i minęło prawe półtora roku od światowej premiery tegoż tytułu. Był to też okres, w którym wszystko co związane z firmą Sir-Tech (twórcą serii Jagged Alliance i Wizardry) i ludźmi którzy stworzyli powyższe dzieła, ucichło – wydawało się nawet, że obie te serie to już historia. Tymczasem redaktor serwisu RpgDot skontaktował się z dwoma kluczowymi osobami zespołów odpowiedzialnych za Jagged Alliance i Wizardry, Robertem Sirotekiem oraz Lindą Currie, które oświadczyły, że powstanie Wizardy 9 i Jagged Alliance 3 to nie pobożne życzenia – są bardzo duże szanse, że obie te gry zostaną zrealizowane.

Patch dla "złotej" edycji Jagged Alliance 2

eLKaeR, 17 stycznia 2003, 17:05

Prosto z siedziby firmy Strategy First nadeszła kolejna poprawka systemowa, przeznaczona dla turowej gry strategicznej o nazwie Jagged Alliance 2 Gold. Tytuł ów jest połączeniem Jagged Alliance 2 oraz Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business.

Requiem dla SirTech'a...

Michał Bobrowski, 31 sierpnia 2001, 12:59

Na niemieckim serwisie Gamesurf pojawiła się bardzo ważna wiadomość, która niewątpliwie zasmuci miłośników serii Jagged Alliance i Wizardry...

Prace nad Jagged Alliance 3 i Wizardry 9 wstrzymane

Łosiu, 21 lipca 2001, 10:03

Fanów serii Jagged Alliance oraz Wizardry zasmuci pewnie wiadomość, którą właśnie podała kanadyjska firma Sirtech. Mianowicie prace nad Jagged Alliance 3 oraz Wizardry 9 zostały wstrzymanie - ponoć tylko czasowo.

Recenzja Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business

Solnica, 22 czerwca 2001, 13:10

Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business to kolejna po Giants: Obywatel Kabuto pozycja wydana w tym roku przez firmę CD Projekt w serii eXtra Gra. Nie jest to jedynie dodatek jak mogłoby się wydawać, tylko w pełni samodzielna gra kontynuująca wydarzenia rozpoczęte w podstawowej wersji JA2.

Premiera Jagged Alliance 2.5 UB przesunięta

Fajek, 25 maja 2001, 10:17

Niestety mamy złą informację dla fanów gry Jagged Alliance. Premiera Jagged Alliance 2.5 Unfinished Bussines została przesunięta z 12 na 19 czerwca.

Jagged Alliance 2,5 w planach wydawniczych CDProjektu

Soulcatcher, 21 marca 2001, 17:43

Markę Jagged Aliance znają prawie wszyscy gracze. Jagged Alliance 2,5 Unfinished Business najnowsze wcielenie tej serii już wkrótce zawita do naszych domów.

Coś dla miłośników Fallouta

Mariusz Klamra, 11 stycznia 2001, 19:06

Wszystkim czekającym na X-Com czy Fallout 3 polecamy śledzenie bardzo ciekawie zapowiadającej się gry Paradise Cracked. Jest to taktyczna strategia/cRPG utrzymana w cyberpunkowym klimacie science-fiction.

Jagged Alliance 3 w produkcji

Mariusz Klamra, 28 grudnia 2000, 12:41

Fanów serii Jagged Alliance na pewno ucieszy wiadomość, że producent, kanadyjska firma Sir-Tech, rozpoczęła prace nad trzecią częścią tej doskonałej strategii. Pomimo tego, że według zapewnień Sir-Techu jest już zrobiona spora część prac, między innymi większość grafiki, samej gry możemy się spodziewać najwcześniej w roku 2002.