Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Sniper: Ghost Warrior

Sprzedaż serii Sniper: Ghost Warrior przekroczyła 5,6 mln kopii

Adrian Werner, 29 lutego 2016, 12:10

Firma CI Games opublikowała raport finansowy podsumowujący zeszły rok. Znalazła się w nim informacja, że sprzedaż cyklu Sniper: Ghost Warrior przekroczyła 5,6 mln egzemplarzy.

Sniper: Ghost Warrior znalazł 3 miliony nabywców

luckie, 9 listopada 2012, 16:40

Firma CI Games (byłe City Interactive) pochwaliła się wynikami sprzedaży Sniper: Ghost Warrior. Produkcja rozeszła się w liczbie 3 milionów egzemplarzy, będąc jedną z najchętniej kupowanych polskich gier na świecie.

City Interactive zmienia harmonogram premier i daje czas swoim deweloperom

Olek, 28 marca 2012, 19:26

Combat Wings w drugim kwartale, Sniper: Ghost Warrior 2 w połowie roku, a niewiele później Enemy Front i Alien Fear – tak wygląda nowy terminarz premier gier produkowanych przez City Interactive. Firma daje zespołom deweloperskim dodatkowy czas, by mogły doszlifować swoje dzieła.

Dobra passa polskich deweloperów

Ender, 29 grudnia 2011, 10:00

2011 rok zapamiętamy nie tylko dzięki niesamowitej ilości wysokiej jakości gier, które w jego przeciągu trafiły do rąk graczy. Równie istotnym będzie to, że wśród tych najlepszych tytułów, które zdobyły szczyty list przebojów, znalazły się polskie produkcje. Ten sukces udowadnia, że rodzimi deweloperzy mają obecnie wyjątkowo dobrą passę i są na dobrej drodze by zdobyć stałą i wysoką pozycję wśród światowych producentów gier.

City Interactive poszukuje ludzi do prac nad Sniper: Ghost Warrior 3 oraz niezapowiedzianym FPS-em

Len, 22 grudnia 2011, 14:35

Warszawska firma City Interactive poszukuje ludzi z doświadczeniem w branży gier na trzy stanowiska: dwa do prac nad trzecią częścią Sniper: Ghost Warrior, a jedno do produkcji tajemniczego darmowego FPS-a.

Polski Sniper: Ghost Warrior sprzedał się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy

Hed, 20 grudnia 2011, 14:54

Firma City Interactive poinformowała o świetnej sprzedaży swojej gry Sniper: Ghost Warrior. Strzelanka o tytułowym snajperze sprzedała się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy. To spory sukces, bo mało która produkcja osiąga takie wyniki.

Drugi dzień jesiennej promocji na Steam (Sniper: Ghost Warrior, Fallout: New Vegas, serie Total War, Two Worlds i inne)

Sarge, 24 listopada 2011, 19:55

W serwisie dystrybucji Steam rozpoczął się drugi dzień jesiennej promocji, w ramach której oferowanych jest wiele interesujących gier w niższej cenie. Tym razem do najciekawszych propozycji zaliczyć można m.in. Fallout: New Vegas, Sniper: Ghost Warrior, czy serie Total War oraz Two Worlds.

Wieści ze świata (Call of Duty, Mass Effect, Sniper: Ghost Warrior) 2/09/11

Jiker, 2 września 2011, 14:35

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do DC Universe Online, 18 nowych grach na PS Vita na TGS 2011, społecznościowej odsłonie serii Mass Effect, a także specjalnej odsłonie Sniper: Ghost Warrior na iOS. Zapraszamy do lektury.

Imponujące wyniki Sniper: Ghost Warrior w Europie

Kono, 13 maja 2011, 18:45

Firma City Interactive poinformowała o bardzo dobrych wynikach sprzedaży gry Sniper: Ghost Warrior w wersji na konsolę PlayStation 3. Okazuje się, że nasz rodzimy produkt świetnie poradził sobie na europejskich rynkach wydawniczych.

Prezesi City Interactive i CD Projekt zakopali topór wojenny

Olek, 4 maja 2011, 19:17

To miał być pojedynek roku. Do studia telewizyjnego TVN CNBC zaproszeni zostali prezesi City Interactive i Optimus S.A. (CD Projekt), czyli spółek spierających się o miano „pierwszej, prawdziwie globalnej polskiej firmy” w branży gier wideo. Do rękoczynów jednak nie doszło, a Marek Tymiński i Adam Kiciński w wyjątkowo spokojnym tonie wyjaśnili sobie, że zupełnie inaczej rozumieją to pojęcie.

Sniper: Ghost Warrior trafił na PlayStation 3

Hed, 28 kwietnia 2011, 10:48

Posiadacze PlayStation 3 cechujący się szybkim refleksem, opanowaniem i doskonałym wzrokiem mogą przywdziać kamuflaż i ruszyć do boju w roli zawodowego snajpera. Takie atrakcje zapewnia polski Sniper: Ghost Warrior, który trafił dzisiaj na platformę Sony.

City Interactive kontra CD Projekt, czyli wojna na polskim szczycie

Olek, 19 kwietnia 2011, 17:23

Ubiegłotygodniowe wypowiedzi przedstawicieli grupy CD Projekt dają jasno do zrozumienia, że dzięki premierze Wiedźmina 2 ma ona ambicje stać się „pierwszą, prawdziwie globalną polską firmą, której produkty i usługi będą znane przez klientów na całym świecie”. Nie zgadza się z tym szefostwo City Interactive, przekonując, że to miano jest już od dawna w posiadaniu twórców Sniper: Ghost Warrior.

Czy twórcy Sniper: Ghost Warrior 2 boją się konkurencji?

Olek, 14 kwietnia 2011, 16:43

Akcjonariusze firmy City Interactive z niepokojem odebrali informację o przesunięciu, zapowiadanej na III kwartał bieżącego roku, premiery gry Sniper: Ghost Warrior 2. W ciągu ostatnich pięciu sesji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych notowania spółki spadły o ponad 16%. Pod znakiem zapytania stoją też kilkudziesięciomilionowe zyski, jakie firma miała zanotować w tym roku...

Polski Sniper: Ghost Warrior 2 opóźniony

Hed, 12 kwietnia 2011, 12:13

Firma City Interactivie opóźniła o kilka miesięcy grę Sniper: Ghost Warrior 2, która miała pojawić się na rynku w trzecim kwartale tego roku. Producent tłumaczy, że decyzja o przesunięciu premiery wynika z chęci zapewnienia jak najwyższej jakości tytułu. To nie koniec wieści z polskiego obozu. W tym miesiącu do sklepów trafi pierwsza odsłona serii w wersji na PlayStation 3.

Znamy oficjalną datę wydania Sniper: Ghost Warrior na PlayStation 3

Kono, 18 marca 2011, 18:52

Firma City Interactive – wydawca i producent Sniper: Ghost Warrior – ogłosiła dzisiaj oficjalną datę premiery wersji gry na PlayStation 3. Właściciele konsoli Sony będą mogli zakupić polską produkcję 14 kwietnia bieżącego roku.

City Interactive poszukuje nowych pracowników (09/03/11)

Sarge, 9 marca 2011, 14:00

Od dawna myśleliście o tym, by spróbować swoich sił w branży gier wideo? Chcielibyście łączyć swoje ulubione hobby z pracą, ale nie wiecie jak się do tego zabrać? Rękę w tej sprawie wyciąga do Was polskie studio City Interactive, które poszukuje obecnie nowych pracowników.

City Interactive zamierza zawojować rynek smartfonów

Olek, 11 lutego 2011, 19:02

W ostatnich dniach notowania akcji City Interactive na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych biją kolejne rekordy. Wydawca gry Sniper: Ghost Warrior nie zamierza zwalniać tempa i szykuje się właśnie do wejścia na rynek smartfonów. W ciągu kilku tygodniu planowane jest utworzenie spółki celowej, która zajmie się produkcją i wydawaniem gier na iPhone'a oraz telefony z systemem Android.

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy Sniper: Ghost Warrior

Jiker, 10 lutego 2011, 12:50

Z informacji przekazanych nam przez firmę City Interactive wynika, że Sniper: Ghost Warrior (PC, X360) – jedna z najgłośniejszych polskich gier ubiegłego roku – przekroczyła liczbę miliona sprzedanych egzemplarzy. Produkcja pokonała tę granicę w siedem miesięcy od chwili debiutu w najważniejszych regionach świata.

Zagłosuj na City Interactive w specjalnym plebiscycie

Sarge, 22 grudnia 2010, 13:15

Firma City Interactive zajmująca się produkcją i dystrybucją gier w naszym kraju, została nominowana do wygranej w plebiscycie magazynu Puls Biznesu na „Giełdowego mistrza 2010” oraz „Przedsiębiorcę roku 2010”.

Prezes City Interactive o przyszłych planach firmy

Jiker, 2 grudnia 2010, 12:10

Marek Tymiński, prezes City Interactive, wziął udział w rozmowie z redakcją TVN CNBC, w trakcie której podjął temat przyszłych planów firmy. I choć zabrakło w jej trakcie nowych wieści na temat nowego, londyńskiego studia deweloperskiego, na czele którego stanął Stuart Black (Black Bodycount), to i tak nie możemy narzekać na brak interesujących szczegółów.

Twórca strzelaniny Black na czele londyńskiego studia polskiego City Interactive

Jiker, 1 grudnia 2010, 09:10

Warszawska firma City Interactive, będąca producentem i wydawcą bestsellerowej strzelaniny Sniper: Ghost Warrior, podjęła decyzję o uruchomieniu nowego studia deweloperskiego z siedzibą w Londynie. Na jego czele stanął Stuart Black, projektant znany szerzej z opracowania efektownego shootera pod tytułem Black.

City Interactive w natarciu - nadchodzą Sniper: Ghost Warrior 2, Alien Fear i nowy Combat Wings

Olek, 18 listopada 2010, 12:38

Coraz lepsza atmosfera panuje wśród udziałowców spółki City Interactive. W ciągu trzech kwartałów tego roku firma osiągnęła przychody na poziomie 65 mln zł, co przełożyło się na ponad 23 mln zł zysku netto. Producent i jednocześnie wydawca gry Sniper: Ghost Warrior zapowiada, że będzie jeszcze lepiej, a kontynuacja znakomicie sprzedającego się FPS-a trafi do sklepów już w połowie przyszłego roku.

Sniper: Ghost Warrior potwierdzony na PS3

Sarge, 5 listopada 2010, 08:30

Spory sukces finansowy gry Sniper: Ghost Warrior okazał się bardzo miłą niespodzianką dla jej twórców. Mało kto spodziewał się chyba, że polskie studio CITY Interactive zdoła sprzedać swoją produkcję w setkach tysięcy egzemplarzy na całym świecie. Dotychczas tytuł ten ukazał się na pecetach oraz Xboksie 360, ale okazuje się, że to jeszcze nie koniec i niedługo sprawdzą go posiadacze PlayStation 3.

Sniper: Ghost Warrior 2 będzie działał na silniku CryEngine 3

Sarge, 28 października 2010, 12:20

Od pewnego czasu, było niemal pewne, że trwają już prace nad kontynuacją dobrze przyjętej gry Sniper: Ghost Warrior od polskiego studia CITY Interactive. Przypuszczenia te zostały dzisiaj oficjalnie potwierdzone za sprawą ogłoszenia mówiącego, że nowy Sniper będzie działać na silniku CryEngine 3.

Wieści ze świata (StarCraft II, Sniper: Ghost Warrior, The Settlers 7) 9/09/10

Jiker, 9 września 2010, 14:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do Sniper: Ghost Warrior, The Settlers 7 i Metro 2033, nowym zestawie Xboksa 360 z Kinectem, becie LittleBigPlanet 2, demie Quantum Theory, a także wsparciu dla narzędzi edycyjnych w Torchlight II. Zapraszamy do lektury.

Piguła #02 - nieobiektywny bilans tygodnia

Olek, 3 września 2010, 15:00

Koniec wakacji dla wielu graczy oznacza powrót do mało komfortowych, szkolnych ław. Dla branży rozpoczyna się jednak gorący okres. Wrzesień to z reguły miesiąc obfitujący w premiery tytułów, których wydawcy chcą zdążyć jeszcze przed bożonarodzeniową gorączką. Inni podsycają już zainteresowanie tym, co szykują na listopad i grudzień. Na dodatek za dwa tygodnie rozpoczynają się targi Tokyo Game Show. Na nudę nie można więc narzekać...

Plany wydawnicze City Interactive. Sniper 2 w przyszłym roku?

omadaha, 31 sierpnia 2010, 18:45

City Interactive, jedna z największych firm działających na polskim rynku elektronicznej rozrywki, ogłosiła plany wydawnicze na lata 2011- 2012 i podała najnowsze wyniki finansowe spółki. Jednym z najważniejszych elementów strategii firmy będzie dalszy rozwój marki Sniper: Ghost Warrior. Potwierdzają się zatem przypuszczenia dotyczące wydania drugiej odsłony tego efektownego FPS-a.

Sniper: Ghost Warrior - prawie pół miliona sprzedanych kopii

Taven, 5 sierpnia 2010, 11:12

Wygląda na to, że po raz kolejny – po dużym sukcesie rodzimego Wiedźmina – mamy powody do dumy, jeśli chodzi o wyniki sprzedaży polskich produkcji na świecie. Sniper: Ghost Warrior, gra akcji autorstwa CITY Interactive, znalazła już prawie pół miliona nabywców i przynosi warszawskiej firmie ogromne zyski.

Wieści ze świata (StarCraft II, Sniper: Ghost Warrior, Dragon Age: Początek) 19/07/10

Jiker, 19 lipca 2010, 13:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zakończeniu beta testów StarCraft II, wznowieniach Centipede i Star Raiders, łatkach do pecetowego Dragon Age: Początek oraz Sniper: Ghost Warrior. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gran Turismo 5, Sniper: Ghost Warrior) 12/07/10

Hed, 12 lipca 2010, 14:56

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy o becie gry Elements of War, anulowanej grze z serii Mortal Kombat, nadchodzącym patchu do polskiego Snipera oraz konkursie związanym z Gran Turismo 5.

Polski Sniper: Ghost Warrior odniósł sukces. Dodatek i kontynuacja w planach

Hed, 7 lipca 2010, 20:07

Z programu Rynki dnia emitowanego na łamach stacji TVN CNBC Biznes dowiedzieliśmy się, że najnowsza produkcja firmy City Interactive, czyli Sniper: Ghost Warrior odniosła sukces i sprzedaje się świetnie w wielu krajach. Marek Tymiński, prezes polskiego wydawcy i producenta, zapowiedział tym samym dodatek do gry oraz jej bardzo prawdopodobną kontynuację.

Niemiecki sukces Sniper: Ghost Warrior

Jiker, 1 lipca 2010, 14:46

Z danych opublikowanych przez German Chart Trick GFK wynika, że Sniper: Ghost Warrior – najnowsza strzelanina autorstwa polskiej firmy City Interactive – znalazła uznanie wśród graczy będących obywatelami naszego zachodniego sąsiada. Sporą popularnością cieszy się zarówno pecetowa edycja gry, jak i wersja przeznaczona na Xboksa 360.

Premiery gier w Polsce (21-27 czerwca)

Vercetti, 28 czerwca 2010, 11:15

Prawdziwy wysyp nowości akurat na początek wakacji zafundowali nam rodzimi dystrybutorzy. Wśród premier pojawiło się nie tylko oczekiwane przez fanów strategii Disciples III, ale także strzelaniny Singularity oraz Sniper, nie wspominając o dwóch grach na podstawie filmów – Transformersach i nowym Shreku.

Sniper: Ghost Warrior od dziś w polskich sklepach

Adrian Werner, 25 czerwca 2010, 09:33

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników kampowania w produkcjach FPS. Od dziś dostępna do nabycia jest już polska gra akcji zatytułowana Sniper: Ghost Warrior.

Sniper: Ghost Warrior ze wsparciem Steamworks

Jiker, 23 czerwca 2010, 13:05

Okazuje się, że kolejną, po Kane & Lynch 2, grą robiącą użytek z narzędzi Steamworks jest strzelanina Sniper: Ghost Warrior, wyprodukowana przez polską firmę City Interactive.

Ukończono prace nad polską grą akcji Sniper: Ghost Warrior

Jiker, 12 czerwca 2010, 10:59

Firma City Interactive poinformowała, że prace nad grą akcji Sniper: Ghost Warrior zostały oficjalnie ukończone. W Polsce najnowsze dzieło warszawiaków zostanie wydane 25 czerwca tego roku.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Alan Wake) 11/06/10

Jiker, 11 czerwca 2010, 13:34

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o promocjach Telltale Games, wyścigach parkourowców, sprzedaży konsol Nintendo w Europie, dacie premiery Duke Nukem: Manhattan Project na X360, a także nowym cRPG od Focus Home Interactive. Zapraszamy do lektury.

City Interactive kryzysowi się nie kłania

Adrian Werner, 1 czerwca 2010, 08:39

Rodzime City Interactive ma powody do zadowolenia. Firma wygrała ranking dziennika „Puls Biznesu” na najlepszą spółkę I kwartału 2010 roku.

Polski Sniper rusza na misję w czerwcu

Hed, 27 maja 2010, 12:30

Znamy datę premiery, cenę oraz wymagania sprzętowe najnowszego projektu polskiego wydawcy i producenta City Interactive, czyli gry Sniper: Ghost Warrior. Produkcja trafi na pecety i konsole Xbox 360 dokładnie 25 czerwca tego roku i będzie dostępna w bardzo przystępnych cenach. Posiadacze komputerów zapłacą za nią 79,99 zł, a konsol zaledwie 119,99 zł.

Polskie gry podbijają zachód

omadaha, 9 kwietnia 2010, 13:13

Zdaniem obserwatorów, gry komputerowe mają szansę stać się polskim towarem eksportowym. Dowodem tej tezy są sukcesy jakie rodzime tytuły: Painkiller, Wiedźmin i Call of Juarez odniosły poza granicami naszego kraju.

Obrazki z pierwszej gry City Interactive na Xboksa 360

Hed, 10 lutego 2010, 17:34

Marek Tymiński, prezes City Interactive, ujawnił w telewizji TVN CNBC Biznes kilka informacji na temat pierwszej gry firmy na Xboksa 360. Produkcja nazywa się Sniper (lub po prostu Snajper) i zostanie wydana pod koniec maja tego roku. Wiemy, że nowa strzelanka jest kilkumilionową inwestycją i stanowi najważniejszą premierę na najbliższe miesiące dla wydawcy.