Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Alice: Madness Returns

EA odrzuciło Alice: Asylum, złamany American McGee wycofuje się z gier

Adrian Werner, 8 kwietnia 2023, 08:15

EA nie wyraziło zgody na opracowanie nowej odsłony serii Alice. Jej twórca, American McGee, ogłosił, że nie będzie już więcej próbował i kończy zarówno z tym cyklem, jak i całą branżą gier.

Kultowa mroczna gra o Alicji w Krainie Czarów za 5,99 zł; tak tanio jeszcze nie było

Agnieszka Adamus, 3 kwietnia 2023, 18:24

W oficjalnym sklepie EA trwa obecnie promocja, w ramach której za niecałe 6 zł zakupicie kultową grę Alice: Madness Returns.

Xbox i PC Game Pass na końcówkę lutego; m.in. Total War: Warhammer 3

Maycuzai, 15 lutego 2022, 18:10

Do usług PC i Xbox Game Pass już wkrótce zostaną dodane nowe gry, w tym Total War: Warhammer III oraz Alice: Madness Returns. Warto przypomnieć, że są to ostatnie dni na wypróbowanie pierwszej części Titanfalla.

Kultowe American McGee's Alice otrzyma serial od scenarzysty X-Menów

Entelarmer, 31 stycznia 2022, 20:37

Fani American McGee's Alice mają na co czekać. Oprócz Alice: Asylum powstaje serial, który przeniesie wydarzenia z poprzednich odsłon serii na mały ekran.

American McGee udostępnił scenariusz Alice: Asylum

Entelarmer, 23 sierpnia 2021, 16:06

American McGee nadal pracuje nad Alice: Asylum, czyli trzecią częścią swojej wersji Alicji w Krainie Czarów. Twórca udostępnił już wstępny scenariusz gry.

American McGee pracuje nad kolejną grą z serii Alice

Aquma, 30 stycznia 2019, 10:59

Znany twórca American McGee pracuje nad projektami graficznymi oraz scenariuszem do Alice: Asylum – trzeciej części kultowej serii American McGee’s Alice, inspirowanej prozą Lewisa Carolla. Deweloper zachęca fanów do okazywania wsparcia.

Wieści ze świata (Nintendo, Alice: Asylum) 4/9/2017

Movis, 4 września 2017, 11:56

Dziś piszemy o 10 milionach dolarów grzywny, jaką Nintendo ma zapłacić za naruszenie patentów firmy iLife, oraz o przygotowaniach Americana McGee do zaproponowania projektu Alice: Asylum firmie Electronic Arts. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

OZombie anulowane – American McGee chce nakręcić film w uniwersum Alice

qjin, 15 lipca 2013, 16:54

American McGee poinformował, że kickstarterowa kampania gry w świecie Oz dobiegła końca. Akcja została wstrzymana przed jej zakończeniem na rzecz filmu w świecie Alice. Twórca serii tym samym poświęcił jeden projekt, by dać szansę innemu.

Spicy Horse bliskie uzyskania praw do tworzenia nowych gier i filmów na podstawie Alicji w krainie czarów

Draug, 5 lipca 2013, 11:50

American McGee, szef studia Spicy Horse, poinformował, że jest na dobrej drodze do odzyskania od firmy Electronic Arts praw do stworzenia kolejnej gry nawiązującej do opowieści o Alicji w krainie czarów. Dodał jednocześnie, że jest bliski również zdobycia filmowej licencji na adaptacje prozy Lewisa Carolla.

American McGee pracuje nad grą w krainie Oz. Nowa Alicja w drodze

qjin, 9 maja 2013, 11:56

American McGee i jego studio Spicy Horse pracują nad grą opartą na powieściach z serii Oz. Nie jest to jednak wznowienie produkcji skasowanej przez Atari w 2004 roku, tylko całkowicie oryginalna adaptacja. Twórcy planują wystartować z dwoma Kickstarterami, z których jeden ma dotyczyć nowych przygód Alicji z Krainy Czarów.

American McGee chce stworzyć Alice 3 – potrzeba zgody Electronic Arts

Hed, 27 marca 2013, 11:38

American McGee ma pomysł na następną grę o przygodach Alicji i spróbuje przekonać do niego firmę Electronic Arts. Rozmowy z wydawcą, który posiada prawa do marki, mają zostać przeprowadzone jeszcze w tym tygodniu.

Dragon Age II i Crysis 2 w tańszych seriach. Audiobook powieści Dragon Age: Rozłam

Sarge, 27 stycznia 2012, 12:30

Dragon Age II, Dead Space 2 oraz Crysis 2 to jedne z gier, które trafiły do tańszych serii firmy Electronic Arts. Polski dystrybutor z tej okazji udostępnił audiobook pierwszego rozdziału powieści Dragon Age: Rozłam.

Opis przejścia i sekrety do gry Alice: Madness Returns

Redakcja GRYOnline.pl, 19 lipca 2011, 16:50

Opis przejścia i sekrety do gry Alice: Madness Returns, już dzisiaj w dwóch poradnikach do gry "American McGee's Alice". Poradniki zawierają opis miejsc z takimi przedmiotami jak świńskie ryjki, wspomnienia, czy butelki.

Polska premiera Alice: Madness Returns

Adrian Werner, 17 czerwca 2011, 10:53

Mamy dobre wieści dla miłośników mrocznych bajek. Na polskie półki sklepowe trafiła bowiem wreszcie Alice: Madness Returns, czyli kontynuacja nietypowej gry akcji TPP autorstwa Americana McGee z 2000 roku.

Alice: Madness Returns w złocie

Sarge, 20 maja 2011, 11:45

W sieci pojawiła się informacja, że produkcja gry Alice: Madness Returns weszła w fazę „gold”. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że studio Spicy Horse oficjalnie zakończyło prace nad swoim dziełem, które teraz trafi do tłoczni.

Twórcy Alice: Madness Returns biorą się za gry społecznościowe

Olek, 14 maja 2011, 11:48

Studio Spicy Horse zmienia kierunek działalności. Po zakończeniu prac nad Alice: Madness Returns kolejne projekty ekipy dowodzonej przez Americana McGee będą skierowane do użytkowników serwisów społecznościowych i smartfonów. Deweloperzy zapowiadają przy tym technologiczną rewoltę, w czym pomóc mają środki funduszu Vickers Venture Partners.

Wieści ze świata (Battlefield 3, Super Mario 3DS, Magicka) 21/04/11

Jiker, 21 kwietnia 2011, 13:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery Super Mario 3DS, dodatkowych przedmiotach do Battlefield Play4Free, darmowym przygodom Alicji w zestawie Alice: Madness Returns, a także wielkiej aktualizacji PlayStation Home. Zapraszamy do lektury.

Pierwsza część Alice pojawi się na konsolach

Sarge, 19 kwietnia 2011, 13:40

Konsolowcy po zapowiedzi Alice: Madness Returns mogli narzekać na brak znajomości poprzedniej części, dostępnej ekskluzywnie na platformie PC. Okazuje się jednak, że zaległości będą mogli łatwo nadrobić.

Nowe obrazki z gry Alice: Madness Returns

Olek, 9 kwietnia 2011, 11:01

Koncern Electronic Arts ujawnił kolejną porcję materiałów związanych z grą Alice: Madness Returns. Tym razem są to screenshoty, prezentujące m.in. bronie tytułowej bohaterki oraz jej przeciwników. Na jednym z obrazków dostrzec można również Kota z Cheshire, który podobnie jak w pierwszej części przygód Alicji – American McGee's Alice pełnił będzie rolę swego rodzaju przewodnika po Krainie Czarów.

Zobacz w akcji grę Alice: Madness Returns

Hed, 7 marca 2011, 09:06

Tegoroczna edycja imprezy GDC przyniosła jak zwykle sporo materiałów z gier. Znalazło się też coś dla miłośników niezrównoważonej Alicji, która niedługo ponownie spenetruje zakątki swojego umysłu, aby odzyskać życiową równowagę. Alice: Madness Returns prezentuje się nieźle, więc fani osławionego pierwowzoru mają na co czekać.

Znamy daty premier gier Shadows of the Damned i Alice: Madness Returns

Hed, 2 marca 2011, 10:23

Firma Electronic Arts poinformowała, że gry Alice: Madness Returns oraz Shadows of the Damned zostaną wydane w czerwcu tego roku. Obie produkcje są tworzone przez nazwiska znane w branży – za pierwszą z nich odpowiada American McGee i jego ekipa ze studia Spicy Horse, a za drugą Goichi Suda i firma Grasshopper.

GDC 2011 miejscem pierwszej prezentacji Battlefield 3

Jiker, 11 stycznia 2011, 08:59

Firma Electronic Arts ujawniła listę gier, które zamierza zaprezentować podczas tegorocznej Game Developers Conference. Znalazła się wśród nich m.in. najnowsza odsłona cyklu Battlefield.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Civilization V, nail'd) 12/11/10

Jiker, 12 listopada 2010, 14:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do amerykańskiej wersji nail’d, kosztach produkcji Kinecta, łatkach do Civilization V i polskiej wersji pecetowego Fallout: New Vegas, nagraniach ze skasowanego Reich, a także pracach nad Alice: Madness Returns. Zapraszamy do lektury.

EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne

omadaha, 15 września 2010, 13:25

Electronic Arts – jeden z wiodących producentów gier, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w ramach rozpoczętych właśnie Tokyo Game Show, ujawnił szereg informacji dotyczących nowych produkcji i planów wydawniczych firmy na najbliższy okres.

Electronic Arts zapowiada nowe gry i prezentuje szczegóły planu wydawniczego

Jiker, 21 lipca 2010, 10:47

W przeciągu kilkunastu ostatnich godzin światło dzienne ujrzało wiele interesujących faktów na temat nowych gier koncern Electronic Arts, ogłoszonych na specjalnej konferencji jednego z największych, światowych wydawców gier. W niniejszej wiadomości chcielibyśmy zebrać najważniejsze z nich.

American McGee zapowiada kontynuację mrocznych przygód Alicji

Jiker, 21 lipca 2010, 09:10

Wczorajsza konferencja firmy Electronic Arts okazała się źródłem wielu ciekawych zapowiedzi. Jedna z najistotniejszych dotyczy nowej produkcji Americana McGee oraz założonej przez niego ekipy Spicy Horse Games. Zgodnie z dotychczasowymi sugestiami, okazała się nią nowa odsłona psychodelicznych przygód Alicji z Krainy Czarów, nosząca tytuł Alice: Madness Returns.

Znamy tytuł kontynuacji American McGee's Alice

Olek, 20 czerwca 2010, 12:27

Koncern EA kilka dni temu złożył wniosek o zastrzeżenie praw do nazwy Alice: Madness Returns. Wiele wskazuje na to, że pod takim tytułem wydana zostanie kontynuacja gry American McGee's Alice.

Czerwony Kapturek od Americana McGee

Adrian Werner, 3 marca 2010, 08:56

Na należącym do American McGee koncie Flickr pojawiły się artworki, które sporo mówią o następnej grze jaką ma w planach ten twórca.

Teaser do drugiej części gry Alice dziełem "fana"

fsm, 4 listopada 2009, 19:11

Dwa dni temu poinformowaliśmy Was o internetowym debiucie ciekawie wyglądającego zwiastuna zapowiadającego drugą odsłonę bardzo udanej American McGee's Alice z 2000 roku. Nie ustępujący pierwowzorowi w kategorii psychodela i mrok plastelinowy filmik odpowiednio podkręcił atmosferę. Szkoda zatem, że nie ma on prawie nic wspólnego z powstającą grą.

American McGee's Alice powróci w 2011 roku

Jiker, 2 listopada 2009, 10:50

O tym, że koncern Electronic Arts nawiązał współpracę z ekipą Spicy Horse, założoną przez samego Americana McGee, dowiedzieliśmy się na początku bieżącego roku. Zostaliśmy wówczas poinformowani, że kooperacja obu firm zaowocuje nową odsłoną marki American McGee’s Alice. Dzisiaj firmy przerwały wielomiesięczne milczenie, ujawniając pierwszy zwiastun produkcji i zdradzając przybliżoną datę premiery.

Alicja powróci do Krainy Czarów w kolejnej grze Americana McGee

Hed, 19 lutego 2009, 22:00

American McGee’s Alice powróci w nieokreślonej jeszcze przyszłości na nasze ekrany, oferując kolejną porcję psychodelicznych doznań dla miłośników pierwowzoru. Nad grą pracuje oczywiście sam autor, odpowiedzialny także za kilka innych godnych uwagi pozycji (Scrapland, Grimm). Bardzo nietypowy tytuł zostanie wskrzeszony przez firmę Electronic Arts, posiadającą prawa do marki.