Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Alan Wake: The Writer

Studio Remedy Entertainment odzyskało prawa do marki Alan Wake

Aquma, 1 lipca 2019, 13:11

Prawa wydawnicze do horroru Alan Wake powróciły w ręce jego twórców – studia Remedy Entertainment. Informacja pojawiła się w komunikacie dotyczącym zysków z tantiem. Wcześniej za markę odpowiadała firma Microsoft.

Alan Wake na PC zaczął przynosić zyski po niespełna 48 godzinach od premiery

Ender, 20 lutego 2012, 15:10

Studio Remedy Entertainment potwierdziło, że po zaledwie 48 godzinach od premiery pecetowej wersji gry Alan Wake, dochody z jej sprzedaży pokryły wszystkie wydatki związane z produkcją tytułu.

Znamy dokładną datę premiery oraz cenę gry Alan Wake na PC

Ender, 2 lutego 2012, 18:45

Studio Remedy Entertainment podało właśnie dokładną datę premiery i cenę gry Alan Wake na komputerach PC. Pracownicy firmy po raz kolejny podzielili się również podstawowymi informacjami dotyczącymi samego portu i oferowanych przez niego opcji, które nie były dostępne dla posiadaczy Xboksów 360.

Alan Wake: American Nightmare z dodatkowym trybem arcade

Ender, 19 grudnia 2011, 21:07

Studio Remedy Entertainment zapowiedziało, że w nadchodzącej kontynuacji gry Alan Wake, zatytułowanej American Nightmare, znajdzie się również dodatkowy tryb arcade, w którym główny bohater będzie musiał przeżyć noc w trakcie, której atakować będą go kolejne fale przeciwników.

Alan Wake’s American Nightmare to gra z otwartym światem

Filip „fsm” Grabski, 16 grudnia 2011, 13:51

Nowa odsłona przygód Alana Wake'a dziać się będzie 2 lata po wydarzeniach z oryginału i wprowadzi do serii otwarty świat - zapowiadany już na samym początku istnienia marki.

Alan Wake na Steamie?

Ender, 13 grudnia 2011, 19:00

Nieoficjalna lista tytułów, które mają ukazać się w najbliższym czasie na Steamie oraz zapowiedzi pracowników studia Remedy wskazują na to, że gra Alan Wake trafi w końcu także na komputery PC.

Alan Wake oficjalnie u niemal 1,5 miliona graczy

Filip „fsm” Grabski, 3 grudnia 2011, 11:23

Najnowsze doniesienia o sprzedaży gry Alan Wake ujawniają dużo lepsze dla twórców statystyki - dzięki dystrybucji cyfrowej gra trafiła do dużo większej ilości graczy.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Alan Wake, OutRun Online Arcade) 13/10/10

Jiker, 13 października 2010, 15:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze drugiego dodatku do gry Alan Wake, zmiana w działalności grupy NPD, wycofaniu ze sprzedaży OutRun Online Arcade, a także plotkach o nowej grze studia Rockstar San Diego. Zapraszamy do lektury.

Data premiery ostatniego dodatku DLC do Alan Wake

Sarge, 26 września 2010, 10:35

Firma Remedy Entertainment ujawniła datę premiery The Writer – drugiego dodatku DLC do gry Alan Wake, który ma być tym ostatnim, choć początkowo planowano wydanie przynajmniej trzech rozszerzeń.

The Writer ostatnim dodatkiem do Alan Wake

Adrian Werner, 21 września 2010, 10:32

Mamy złe wieści dla wszystkich graczy, który ostrzyli sobie zęby na przyszłe materiały DLC do gry Alan Wake. Studio Remedy ujawniło bowiem, że tworzony właśnie drugi dodatek będzie ostatnim.

Remedy przygotowuje nas na Alan Wake 2

Sarge, 3 września 2010, 13:43

Alan Wake dla wielu osób jest jednym z najlepszych tytułów tego roku na Xboksa 360, czego jednak nie potwierdza słaba sprzedaż. Wobec niskiego popytu, wydanie kontynuacji stanęło pod znakiem zapytania, choć twórcy początkowo głośno mówili o planach jej stworzenia. Wygląda jednak na to, że niedługo możemy doczekać się zapowiedzi sequela.

Premiera pierwszego dodatku DLC do Alan Wake

Sarge, 27 lipca 2010, 08:45

Dzisiaj swoją premierę ma pierwszy dodatek typu DLC do przygodowej gry akcji Alan Wake. Jest on dostępny za darmo dla wszystkich osób, które kupiły standardową lub kolekcjonerską edycję w sklepie. Niestety, nie dotyczy to polskich graczy.

Bardzo słaba sprzedaż Alan Wake, Prince of Persia: The Forgotten Sands, Blur oraz Split/Second

Adrian Werner, 6 lipca 2010, 10:15

Kilka dni temu pisaliśmy o sprzedaży gier na rynku amerykańskim w zeszłym miesiącu. Wtedy jednak poznaliśmy konkretne wyniki tylko pierwszej piątki największych bestsellerów. Teraz otrzymaliśmy dodatkowe liczby i nie są one korzystne dla wielu dużych majowych premier.

Twórcy Alan Wake pracują nad nową produkcją

Jiker, 25 czerwca 2010, 09:08

Fińskie studio Remedy Entertainment przygotowuje się do prac nad nową, wysokobudżetową produkcją. Sugeruje to ogłoszenie o pracę, zamieszczone na łamach oficjalnej strony internetowej firmy.

Wieści ze świata (Medal of Honor, Alan Wake, SEGA) 18/06/10

Jiker, 18 czerwca 2010, 12:19

W związku z faktem, że targi E3 dobiegły końca, powracamy do standardowych „Wieści ze świata”. Dziś piszemy m.in. o grach z Dreamcasta zmierzających do oferty XBLA i PSN, wartości amerykańskiego rynku gier, cenach dodatków DLC do Alana Wake’a, a także ostatnim pożegnaniu „Red Ring of Death”. Zapraszamy do lektury.

Wieści z E3 (Hideo Kojima, GoldenEye 007, Alan Wake) 15/06/10

Jiker, 15 czerwca 2010, 14:40

Dziś „Wieści ze świata” zastępujemy wyjątkowo „Wieściami z E3”, w których przedstawiamy Wam nieco mniej istotne informacje, ujawnione w ostatnich godzinach w Los Angeles. Piszemy m.in. o kontynuacji de Blob, filmie z pierwszego dodatku DLC do Alana Wake’a, tajemniczym dziele Hideo Kojimy, zapowiedziach gier pod Kinecta, a także opóźnieniu premiery Gaikai. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Alan Wake) 11/06/10

Jiker, 11 czerwca 2010, 13:34

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o promocjach Telltale Games, wyścigach parkourowców, sprzedaży konsol Nintendo w Europie, dacie premiery Duke Nukem: Manhattan Project na X360, a także nowym cRPG od Focus Home Interactive. Zapraszamy do lektury.

Alan Wake po raz kolejny

Rock Alone, 7 czerwca 2010, 09:23

Na pierwsze DLC do gry Alan Wake przyjdzie nam jeszcze zaczekać do końca lipca, a tymczasem deweloperzy kuszą nas kolejnym materiałem. Krótki, bo trwający zaledwie kilkanaście sekund film, przedstawia kilka scen zapowiadających coś nowego w temacie Wake’a.

Trzeci dodatek DLC do gry Alan Wake w planach

Olek, 3 czerwca 2010, 12:56

Jeszcze przed premierą gry Alan Wake jej twórcy zapowiedzieli wspieranie produkcji materiałami DLC (downloadable content ). Wygląda na to, że na dwóch ujawnionych do tej pory dodatkach tego typu się nie skończy. Matias Myllyrinne, dyrektor zarządzający w firmie Remedy Studios, w rozmowie z serwisem MTV Multiplayer wspomniał o trzecim DLC, które ukaże się jeszcze w tym roku.

Alan Wake - zapowiedziano drugie DLC

Adrian Werner, 23 maja 2010, 08:14

Już przed premierą gry Alan Wake, jej twórcy zapowiadali silne wspieranie tej produkcji materiałami DLC. Wszystko wskazuje na to, że zamierzają dotrzymać słowa, gdyż właśnie poznaliśmy szczegóły dotyczące drugiego rozszerzenia.

Data premiery pierwszego dodatku DLC do Alan Wake

Jiker, 13 maja 2010, 14:57

Pierwszy dodatek do przygodowej gry akcji Alan Wake zostanie udostępniony za pośrednictwem Xbox Live 28 lipca, poinformował Daniel Maher, reprezentujący oddział Microsoftu odpowiedzialny za rozwój sieciowej usługi X360. Dodatek będą mogli pobrać za darmo posiadacze standardowej oraz kolekcjonerskiej edycji dzieła Remedy Entertainment. Umożliwi im to kod zawarty w pudełku z grą.

Kolekcjonerska Edycja Alan Wake i kwestia DLC w polskim wydaniu

Thorwalian, 28 kwietnia 2010, 16:28

Ze względu na oficjalny brak wsparcia w naszym kraju dla usługi Live, wielu graczy obawiało się czy zapowiedziane w edycji kolekcjonerskiej gry Alan Wake różnego rodzaju dodatki DLC, zostaną uwzględnione w polskiej wersji. Rodzimy oddział koncernu Microsoft znalazł jednak sposób na zaprezentowanie ich graczom.

Więcej niż jeden DLC do Alana Wake’a jeszcze w tym roku

omadaha, 16 marca 2010, 11:01

W sieci pojawiły się kolejne informacje o planach studia Remedy dotyczących prac nad zawartością DLC i sequelem utrzymanej w konwencji thrillera gry akcji Alan Wake. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku w ręce graczy trafią co najmniej dwa dodatkowe epizody.