Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Call of Duty 2

Chcecie remaster Call of Duty 2? Jest na to szansa

Adrian Werner, 25 marca 2022, 14:00

Według nowych plotek firma Activision może szykować zremasterowane wersje starych odsłon cyklu Call of Duty.

Wieści ze świata (Call of Duty 2, Humble Bundle, Pokemon GO) 24/8/2016

Krzysztof Mysiak, 24 sierpnia 2016, 14:55

Dziś piszemy o wydaniu Call of Duty 2 na XOne dzięki wstecznej kompatybilności, promocji Humble Bundle z grami firmy Capcom na konsole PlayStation 3 i 4 oraz o spadającej popularności Pokemon GO (ubyło 15 milionów graczy w miesiąc). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Call of Duty 2 - 10 lat od premiery i pokrewieństwo z Kompanią braci

Dariusz Matusiak, 25 października 2015, 13:10

Od premiery gry Call of Duty 2 mija właśnie 10 lat. Co wspólnego z nią miał słynny serial Kompania braci? Czy można zagrać w ten tytuł z przyjemnością nawet dziś?

Call of Duty uczy(ło) historii, czyli wakacje z laptopem

Dariusz Matusiak, 2 grudnia 2013, 14:51

Czy pierwsze części Call of Duty, opowiadające o II wojnie światowej, przekazywały coś więcej niż tylko parę godzin rozgrywki? Czy lokacje i wydarzenia były zbliżone do tych rzeczywistych?

Fani serii Call of Duty spędzili w sumie 2,8 miliona lat w trybie multiplayer

Michał Kułakowski, 13 sierpnia 2013, 18:55

Z okazji jutrzejszej prezentacji trybu multiplayer w Call of Duty: Ghosts, Activison przedstawiło porcję ogólnych statystyk związanych z rozgrywkami wieloosobowymi w serii.

Weekend z serią Call of Duty na Steamie - obniżki, darmowy multiplayer Black Ops

Marek Oramus, 2 września 2011, 09:25

Na platformie dystrybucji elektronicznej Steam rozpoczął się weekend z serią Call of Duty. Oprócz obniżki cen, gracze mogą także za darmo przetestować tryb multiplayer z gry Call of Duty: Black Ops.

Wieści ze świata (Alan Wake, Battlefield: Bad Company 2, BioShock 2) 10/05/10

Piotr Doroń, 10 maja 2010, 11:53

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o łatkach do konsolowych wersji Battlefield: BC2 oraz aktualizacji BioShock 2, niespodziewanym odejściu dyrektora generalnego LucasArts, nowej grze z serii FIFA, a także zestawie starszych odsłon cyklu Call of Duty. Zapraszamy do lektury.

Infinity Ward traci jeszcze więcej ważnych pracowników

Szymon Liebert, 14 kwietnia 2010, 09:13

Studio odpowiedzialne za markę Call of Duty, czyli Infinity Ward, straciło kolejnych ważnych pracowników. Tak przynajmniej wynika z doniesień zagranicznych serwisów (Edge, IGN, Kotaku), które piszą, że w sumie zwolniło się siedem istotnych posad. Wcześniej firma Activision pozbawiła pracy szefów dewelopera, co rozpoczęło kontrowersje i sprawy sądowe.

Echa współpracy Respawn Entertainment z Electronic Arts

Remigiusz Maciaszek, 13 kwietnia 2010, 09:30

Wspominaliśmy już wczoraj o otwarciu nowego studia byłych szefów Infinty Ward. Wygląda na to, że Jason West i Vincent Zampella zrobili świetny interes, wiążąc swój Respawn Entertainment z Electronic Arts.

Zwolnieni twórcy Call of Duty otwierają nowe studio

Daniel Kazek, 12 kwietnia 2010, 18:57

Tego prędzej czy później można było się chyba spodziewać. Vince Zampella oraz Jason West, czyli dwóch byłych szefów Infinty Ward, powołało do życia nowe studio develeperskie, Respawn Entertainment. Co ciekawe, nowopowstały twór w ramach programu EA Partners będzie tworzył pod egidą Electronic Arts.

Activision rozpoczyna tajemniczą kampanię

Szymon Liebert, 7 kwietnia 2010, 08:17

Firma Activision pozazdrościła Valve świetnie zrealizowanej zapowiedzi Portala 2 i postawiła na równie tajemniczą zabawę w stylu ARG (alternate reality game). Redaktorzy zagranicznych serwisów donoszą, że otrzymali nieopisane przesyłki, w których znalazł się pendrive z plikiem i zakodowaną informacją. Najwyraźniej chodzi o zapowiedź nowego Call of Duty.

Afery w Infinity Ward ciąg dalszy

Adrian Werner, 14 marca 2010, 11:19

Jak już chyba wszyscy wiedzą nad Infinity Ward zbierają się ostatnio czarne chmury. Nie tak dawno pisaliśmy o zwolnieniu dwóch czołowych pracowników firmy. Teraz okazuje się, że sytuacja osób wciąż zatrudnionych nie przedstawia się różowo.

Plotki o przyszłości marki Call of Duty

Adrian Werner, 8 stycznia 2010, 08:55

Powoli opadają emocje związane z premierą Call of Duty: Modern Warfare 2 i najwyższy czas, byśmy pomyśleli o przyszłości tej marki. Najwyraźniej podobnego zdania są ludzie z branży, bo zostaliśmy wręcz zasypani plotkami odnośnie tej serii.

Gry z serii Call of Duty zarobiły ponad 3 miliardy dolarów

Szymon Liebert, 27 listopada 2009, 18:15

Firma Activision Blizzard ogłosiła, że marka Call of Duty wygenerowała sprzedaż przekraczającą 3 miliardy dolarów. W sumie gry z serii sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 55 milionów egzemplarzy, zapewniając wydawcy ogromne przychody.

Activision ma pomysły jak zarobić jeszcze więcej

Szymon Liebert, 13 listopada 2009, 10:55

W tym tygodniu byliśmy świadkami ogromnego sukcesu Activision, wydawcy świetnie przyjętego Call of Duty: Modern Warfare 2. Firma najwyraźniej nie spuszcza z tonu i szuka nowych sposobów na zarabianie pieniędzy (CVG). Część z nich wynika z połączenia z Blizzardem i wymianą doświadczeń z tym studiem. Chodzi oczywiście o model finansowy znany z World of Warcraft.

Seria Call of Duty w Polsce - dokładne wyniki sprzedaży poszczególnych części

Michał Bobrowski, 11 listopada 2009, 15:56

Już po raz piąty w warszawskiej Piwnicy pod Harendą firma Licomp Empik Multimedia przygotowała imprezę premierową związaną z serią Call of Duty.

Infinity Ward potwierdza: trwają prace nad nową marką

Przemysław Zamęcki, 8 lipca 2008, 09:10

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy Was o anonimowym źródle, które twierdziło, że Infinity Ward pracuje obecnie nad grą w konwencji science-fiction. Plotka wydaje się potwierdzać, przynajmniej w tej części, która dotyczy stworzenia całkowicie nowej marki.

Czy Infinity Ward pracuje nad strzelanią s-f?

Przemysław Zamęcki, 22 czerwca 2008, 15:13

Treyarch produkuje nową część Call of Duty, tymczasem Infinity Ward, o ile wierzyć anonimowemu źródłu, zabrało się za produkcję strzelaniny w konwencji science-fiction.

Brytyjski magazyn ujawnia pierwsze informacje dotyczące Call of Duty 5: World at War

Przemysław Zamęcki, 9 czerwca 2008, 13:57

Jak do tej pory piąta część serii Call of Duty pozostawała dla nas wielką niewiadomą. W Internecie pojawiały się pogłoski, że autorami piątki będzie ekipa Treyarch, że tym razem posmakujemy walk z Japończykami, w końcu, że gra korzystać będzie z tego samego silnika co Call of Duty 4: Modern Warfare. Wygląda na to, że wszystkie te plotki znalazły jednak swoje potwierdzenie.

Powstaje karcianka Call of Duty: Real-Time Card Game

Dorota Drużko, 23 kwietnia 2008, 14:02

Znana amatorom karcianek firma Upper Deck (stworzyła między innymi World of Warcraft TGC) zapowiedziała wydanie Call of Duty: Real-Time Card Game tworzonej we współpracy z Activision (wydawcą gier z serii Call of Duty). Cechą charakterystyczną tego produktu ma być to, że gracze wykonują ruchy symultanicznie nie zaś w naprzemiennych turach.

Seria Call of Duty wciąż w rozkroku

Przemysław Zamęcki, 23 kwietnia 2008, 07:31

Wczoraj serwis Next-Gen.biz informował, jakoby seria Call of Duty po premierze kolejnej, piątej części, miała trafić w całości w ręce Infinity Ward. Zabranie odpowiedniego stanowiska przez koncern Activision trwało co prawda dłuższą chwilę, ale kiedy już się ukazało, wydaje się być jednoznaczne.

Call of Duty wraca do Infinity Ward

Filip Grabski, 22 kwietnia 2008, 09:19

Serwis Next-Gen.biz dowiedział się od byłego pracownika Activision Underground, że Infinity Ward stanie się jedynym wytwórcą kolejnych gier z serii Call of Duty.

Z usługi Xfire korzysta już osiem milionów użytkowników komputerów osobistych

Piotr Doroń, 10 września 2007, 15:27

Z usługi Xfire, wspierającej blisko 700 gier wydanych z myślą o pecetach, korzysta już osiem milionów użytkowników komputerów osobistych, poinformował serwis GamesIndustry. Które pozycje są wśród nich najpopularniejsze? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części wiadomości.

Call of Duty zmierza na Nintendo DS!

Bartłomiej Kossakowski, 10 lipca 2007, 09:29

Znana seria Call of Duty doczeka się nowej odsłony również na przenośną konsolę Nintendo DS. Co ważne, nie będzie to specjalna edycja Call of Duty 4, na które czekają posiadacze pecetów, X360 i PS3, ale zupełnie nowy tytuł.

Call of Duty trafi do Waszych telefonów komórkowych

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 14:12

Nie tylko gra Age of Empires III, ale również kolejna odsłona cyklu Call of Duty zostanie wyprodukowana przez studio Glu Mobile z myślą o nowoczesnych telefonach komórkowych. Amerykańska firma zawarła już odpowiednie porozumienie z koncernem Activision, który jest właścicielem praw do tej marki.

Treyarch stworzy piątą odsłonę cyklu Call of Duty

Krystian Smoszna, 26 kwietnia 2007, 06:45

Modern Warfare nie jest jedyną grą z serii Call of Duty, którą w zanadrzu ma koncern Activision. Do pracy nad kolejną, piątą już odsłoną tego cyklu, przymierza się doświadczone w tworzeniu pierwszoosobowych strzelanin studio Treyarch.

Microsoft zwiększa liczbę gier wchodzących w skład Xbox 360 Platinum Hits

Piotr Doroń, 25 lutego 2007, 15:41

Już niebawem amerykańscy posiadacze Xboksa 360 będą mogli przetestować kolejną część starszych tytułów za względnie niską cenę. Microsoft przedstawił bowiem listę gier, które 16 marca trafią do grupy X360 Platinum Hits.

Steam wzbogaci się o gry firmy Activision - cykl Call of Duty i Gun

Krystian Smoszna, 13 października 2006, 07:18

Już niebawem lista gier oferowanych w systemie elektronicznej dystrybucji Steam zostanie powiększona o kolejne tytuły, tym razem z katalogu koncernu Activision, Inc. – poinformowali wczoraj przedstawiciele firmy Valve Corporation.

Milion kopii gry Call of Duty 2 sprzedano do tej pory w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 13 września 2006, 08:56

Call of Duty 2 jest pierwszym produktem dedykowanym konsoli Xbox 360, który w Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie miliona sztuk – poinformował wczoraj koncern Activision, powołując się na dane dostarczone przez organizację NPD.

Milion dolarów za mapy do Call of Duty 2

Marek Grochowski, 4 sierpnia 2006, 13:08

Pomysł z mikrotransakcjami, przeprowadzanymi za pośrednictwem usługi Xbox Live Marketplace wciąż spotyka się ze sceptycznym nastawieniem niektórych wydawców gier. Takiego problemu nie ma z pewnością amerykańskie Activision. Koncern ten poinformował, że dzięki sieciowej sprzedaży map do Call of Duty 2 na X360 zarobił już ponad milion dolarów.

Nowa edycja gry Call of Duty 2 dla użytkowników konsoli Xbox 360

Krystian Smoszna, 17 maja 2006, 06:55

Koncern Activision zapowiedział wydanie nowej wersji drugiej odsłony cyklu Call of Duty, która przeznaczona będzie dla użytkowników konsoli Xbox 360. Program noszący nazwę Call of Duty 2: Game of the Year Edition trafi do amerykańskich sklepów pod koniec maja.

Następna gra z serii Call of Duty wyłącznie dla konsol nowej generacji

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 09:09

Korzenie serii Call of Duty są bez wątpienia pecetowe, aczkolwiek przykładowo gra Call of Duty 2 największy sukces odniosła na platformie Xbox 360. Właśnie dlatego korporacja Activision zdecydowała, iż następna pozycja ze wspomnianego cyklu przeznaczona będzie wyłącznie dla konsol nowej generacji (oprócz „trzystasześćdziesiątki” najprawdopodobniej PlayStation 3 oraz być może Wii).

Activision anonsuje nowe mapy multiplayer przeznaczone dla Call of Duty 2 (X360)

Piotr Doroń, 3 maja 2006, 09:28

Koncern Activision, wydawca gry Call of Duty 2 na konsolę Xbox 360, ogłosił, iż w aktualnych jego planach znalazła się chęć udostępnienia graczom dziewięciu map przeznaczonych dla trybu multiplayer.

Call of Duty 2 w łatki

Piotr Doroń, 22 marca 2006, 11:36

Firma Activision udostępniła wreszcie łatkę, stworzoną z myślą o xboxowej (360) edycji Call of Duty 2. Lutowe zapowiedzi zostały potwierdzone – po zainstalowaniu patcha poprawie ulega wiele elementów trybu rozgrywki wieoloosobowej.

Dwa nowe produkty z cyklu Call of Duty na horyzoncie

Krystian Smoszna, 8 marca 2006, 10:15

Redaktorzy serwisu Joystiq zaprezentowali wczoraj interesujące informacje na temat przyszłości cyklu Call of Duty. Wynika z nich, że trwają prace nad dwoma nowymi programami z serii – jeden z nich pozwoli nam po raz kolejny wziąć udział w wybranych bitwach II wojny światowej; drugi natomiast skupi się na potyczkach z terrorystami w dzisiejszych czasach.

Call of Duty 2 - z patchem jednak wszystko ok

Piotr Doroń, 26 lutego 2006, 10:40

Najwidoczniej ostatnie rewelacje na temat problemów studia Infinity Ward ze stworzeniem długo oczekiwanego patcha do pecetowej wersji gry Call of Duty 2 okazały się mocno przesadzone. Przed dwoma dniami firma wystosowała odpowiednie oświadczenie, w którym informuje, że prace nad patchem przebiegają zgodnie z planem i właśnie rozpoczęto ostateczne jego testy.

Demo Call of Duty 2 do pobrania przez usługę Xbox Live

Piotr Doroń, 25 lutego 2006, 09:00

Interesująca wiadomość dla wszystkich posiadaczy podłączonej do Internetu konsoli Xbox 360. Firmy Activision oraz Infinity Ward zdecydowały się udostępnić, za pośrednictwem usługi Xbox Live, wersję demonstracyjną gry Call of Duty 2.

Żółta kartka dla Activsion za reklamy Call of Duty!

Michał Bobrowski, 22 lutego 2006, 15:22

Działająca na terenie Wielkiej Brytanii Advertising Standards Authority w dniu dzisiejszym wydała bardzo interesujący werdykt w sprawie, w której „na celowniku” znalazł się koncern Activsion. Wspomniana komisja uznała, że telewizyjne spoty gry CoD 2 oraz CoD 2: Big Red One stanowią przykład reklamy wprowadzającej w błąd i ich wydawca musi zaprzestać ich emisji.

Call of Duty 2 - gdzie ten patch?

Krystian Smoszna, 21 lutego 2006, 08:15

Członkowie studia Infinity Ward mają problem z zaimplementowaniem oprogramowania Punkbuster w grze Call of Duty 2 – taką oto informacją podzielił się w ubiegły czwartek jeden z użytkowników firmowego forum, powołując się na nieoficjalne źródła.

Problem z zapisem stanu gry w Call of Duty 2 został rozwiązany

Piotr Doroń, 2 lutego 2006, 10:28

Jeden z pracowników firmy Infinity Ward, ukrywający się pod wiele mówiącym pseudonimem IWsupport, poinformował graczy poprzez forum strony Xbox.com, iż prace nad zapowiadanym od połowy grudnia patchem, mającym zlikwidować problemy z zapisem stanu gry, zostały ukończone.

Nowe odsłony Call of Duty i Spider-Mana na konsolach nowej generacji

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2006, 07:34

Ogłoszenia zamieszczone na łamach serwisu Creative Heads wskazują, że posiadacze konsol nowej generacji otrzymają w niedalekiej przyszłości nowy tytuł z popularnej serii Call of Duty. Program zadebiutuje na PlayStation 3 oraz Xbox 360. W przypadku tego ostatniego urządzenia, będzie to druga gra z cyklu...

Quake 4 vs. Call Of Duty 2 na platformie dwuprocesorowej

Maciej Bajorek, 5 stycznia 2006, 15:13

Serwis EliteBastards przeprowadził testy wydajnościowe dwóch gier, które miały na celu sprawdzenie, jak radzą sobie na wieloprocesorowych systemach. Do próby użyto Quake 4 oraz Call Of Duty 2.

Call of Duty 2 również na Macintosha

Daniel Kazek, 3 stycznia 2006, 09:40

Bardzo miłą wiadomość mamy dla wszystkich szczęśliwych posiadaczy komputerów klasy Macintosh. Hit ostatnich miesięcy - Call of Duty 2, najprawdopodobniej trafi także i na tą platformę.

Punkbuster w Call of Duty 2 już na początku przyszłego roku

Krystian Smoszna, 22 grudnia 2005, 08:56

Firma Infinity Ward poinformowała wczoraj, że na początku przyszłego roku opublikuje w Internecie pierwszy zestaw map multiplayer do gry Call of Duty 2. Wszystko wskazuje na to, że producenci popularnego cyklu strzelanin bardzo poważnie potraktowali narzekania fanów, gdyż oprócz premierowych plansz, łata przyniesie również oprogramowanie PunkBuster.

Co u twórców Call of Duty słychać?

Maciej Myrcha, 19 grudnia 2005, 13:03

Większość fanów shooterów opartych na wydarzeniach II wojny światowej z pewnością kojarzy firmę Infinity Ward. To właśnie pracownicy tego studia zapewnili nam dużo godzin zabawy dzięki serii Call of Duty. Całkiem niedawno na rynku zadebiutowała druga część tego popularnego FPSa, która niestety mimo wszystkich swoich zalet nie ustrzegła się wad.

Problem z zapisem stanu gry w Call Of Duty 2 na Xbox 360

Maciej Bajorek, 15 grudnia 2005, 12:42

Firma Activision poinformowała graczy o niewielkim błędzie w grze Call Of Duty 2, przeznaczonej na konsolę Xbox 360. Problem ten pojawia się na poziomie Ridge 88, w czasie brytyjskiej kampanii i objawia się uszkodzonymi plikami stanu gry, co oczywiście nie pozwala na powtórne wczytanie.

Activision odpowiada na wezwanie użytkowników Call of Duty 2

Krystian Smoszna, 12 grudnia 2005, 14:36

Ponad dwa tygodnie temu, jeden z fanów gry Call of Duty 2, zażądał na forum firmy Infinity Ward jasnego stanowiska w sprawie przyszłego suportu popularnej strzelaniny. Jego apel poparło mnóstwo innych graczy, którzy niezadowoleni z braku jakichkolwiek zabezpieczeń przed oszustami, zagrozili wyłączeniem serwerów, a co za tym idzie – bojkotem gry. W sprawie wypowiedział się już Activision.

Fani Call of Duty 2 wzywają do bojkotu gry

Krzysztof Bartnik, 26 listopada 2005, 09:54

Całodniowy, 24 godzinny bojkot serwerów Call of Duty 2, przeznaczonych do multiplayerowej rywalizacji w Internecie - tak wyglądają aktualne plany społeczności graczy skupionych wokół opisywanej produkcji duetu wydawniczego Infinity Ward - Activision. Powód? Pozostawienie gry na pastwę losu…

Japoński Xbox 360 uruchamia amerykańskie gry?

Piotr Doroń, 25 listopada 2005, 12:37

W Internecie krążą plotki, jakoby japońskie wersje konsol Xbox 360 uruchamiały bez żadnych problemów amerykańskie edycje gier.

Poradnik: Call of Duty 2

Redakcja GRYOnline.pl, 24 listopada 2005, 17:57

Poradnik do Call of Duty 2 zawiera szczegółowy opis przejścia wszystkich misji tej gry. Ponieważ skierowany jest przede wszystkim do osób mniej doświadczonych w tego typu rozgrywce, znajdziecie tu wiele podstawowych czynności i zachowań taktycznych.