Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Fallout Online

Bethesda przejmuje prawa do Fallout Online

Aver, 10 stycznia 2012, 10:11

Prawny spór pomiędzy Interplay a Bethesdą trwał od roku i skutecznie uniemożliwiał prace nad Fallout Online. W ramach osiągniętej wczoraj ugody Bethesda przejęła prawa do tytułu ze skutkiem natychmiastowym.

Bethesda i Interplay podpisują ugodę – koniec wojny o Fallout Online?

Hed, 3 stycznia 2012, 11:15

Jeden z fanowskich serwisów potwierdził, że firmy Bethesda i Interplay podpisały ugodę w procesie dotyczącym gry Fallout Online. Walka dwóch producentów i wydawców trwała od kilku lat. W tym miesiącu poznamy treść porozumienia i dowiemy się, czy wspomniana produkcja MMO w ogóle powstanie.

Bethesda vs. Interplay – spór może zakończyć się polubownie

Ender, 29 grudnia 2011, 19:22

Najnowsze informacje dotyczące batalii sądowej pomiędzy Bethesdą, a firmą Interplay wskazują na to, że spór ten może zakończyć się polubownym porozumieniem obu stron.

Bethesda kontra Interplay: produkcja gry Fallout Online może być kontynuowana

Hed, 27 października 2011, 11:19

Firma Interplay może kontynuować prace nad grą Fallout Online, czyli sieciową wersją popularnego uniwersum. Próbę zablokowania produkcji podjęła Bethesda Softworks. Obaj wydawcy i producenci toczą sądową batalię od wielu miesięcy.

Fallout Online pod znakiem zapytania - Interplay w finansowych tarapatach

Kono, 31 maja 2011, 08:40

Mamy złe wieści dla wszystkich osób oczekujących na Fallout Online, gdyż prace nad tym postapokaliptycznym MMO mogą zostać anulowane. Wszystko przez to, że wydawca i współproducent gry – firma Interplay – jest w poważnych kłopotach finansowych.

Znamy szczegóły nieudanej adaptacji filmowej Fallouta

Hed, 21 marca 2011, 11:33

Fallout to potężne i przemyślane uniwersum, które od lat zachwyca graczy mroczną wizją alternatywnej przyszłości. Tak sugestywny obraz nadałby się świetnie na adaptację kinową. Plany na stworzenie filmowej wersji serii pojawiły się już w 1998 roku. O szczegółach projektu napisał Paweł Dembowski, tłumacz, dziennikarz i współzałożyciel strony The Vault.

Interplay kontra Bethesda: kto posiada prawa do marki Fallout?

Filip „fsm” Grabski, 21 stycznia 2011, 12:22

Fallout MMO, znany pod kodową nazwą Project V13, powstaje i powstaje w piwnicach Interplaya, ale coś powstać nie może. Jedną z przeszkód jest konflikt tego dewelopera z firmą Bethesda Game Studios, która posiada wszystkie prawa do marki Fallout. Ale czy na pewno?

Dalszy ciąg sporu prawnego o grę Fallout Online

Sarge, 24 grudnia 2010, 12:15

Spór prawny między Bethesdą a Interplay dotyczący gry MMO Fallout Online nadal trwa. Na łamach serwisu The Vault pojawiły się szczegóły najnowszych dokumentów sądowych potwierdzających trwający proces.

Video Przegląd MMO - 23.11.2010

Rock Alone, 24 listopada 2010, 08:00

Zgodnie z obietnicą dzisiaj pierwszy Przegląd MMO w wersji wideo. Rzucimy okiem na kilka mniej lub bardzie znanych tytułów. Będzie zatem Rift, EVE Online, Star Wars: The Old Republic, Black Prophecy, Fallout Online oraz ArcheAge. Na końcu znajdziecie natomiast wszystkie linki do materiałów omawianych na filmie

Fallout Online - nowe informacje o fabule

Jiker, 22 listopada 2010, 09:59

Firma Interplay zamieściła na swej oficjalnej stronie internetowej kolejny materiał nawiązujący do gry Fallout Online. Został on opublikowany pod postacią Pip-Pada – prototypu kultowego PipBoy’a, czyli komputera osobistego firmy RobCo, noszonego przez mieszkańców krypt oraz wykorzystywanego przez Bractwo Stali.

Fallout Online będzie gotowy w 2012 roku

Hed, 22 października 2010, 16:27

Eric Caen, prezes firmy Interplay, potwierdził w wywiadzie dla magazynu Edge, że Fallout Online w dalszym ciągu znajduje się w produkcji i zostanie wydany najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie 2012 roku. Obecnie wydawca jeszcze nie jest gotowy żeby mówić o szczegółach gry, nad którą podobno pracuje zespół składający się z 90 osób.

Wieści ze świata (WoW: Cataclysm, Fable III, Fallout Online) 21/09/10

Jiker, 21 września 2010, 12:17

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o oryginalnej ścieżce dźwiękowej w NBA Elite 11, o mini-grze do WoW: Cataclysm inspirowanej bestsellerowym Plants vs Zombies, liście Osiągnięć z Fable III, a także premierze drugiej części przygód Deathspanka. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10

Jiker, 6 lipca 2010, 11:35

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocjach na Xbox Live, darmowym DLC do MotoGP 09/10, konkursie literackim Blizzarda, statystykach Red Dead Redemption, a także europejskiej premierze The 3rd Birthday. Zapraszamy do lektury.

Przegląd gier MMO (23/06/2010)

Rock Alone, 23 czerwca 2010, 09:08

Dzisiejsze wydanie Przeglądu MMO zdominowały targi E3. W trakcie ich trwania, co było do przewidzenia, pojawiło się mnóstwo ciekawych informacji na temat gier MMO. Nawet firmy, które nie uczestniczą w targach bezpośrednio, prezentują w sieci zdecydowanie więcej materiałów niż zazwyczaj.

Fallout Online - oficjalna strona i zapisy do bety [news uaktualniony]

Sarge, 16 czerwca 2010, 12:30

Project V13 był tytułem roboczym dla produkcji MMO w świecie Fallouta tworzonej przez Interplay (studio odpowiedzialne za wydanie dwóch pierwszych części serii i Fallout Tactics). Wygląda jednak na to, że doczekała się ona w końcu potwierdzenia oficjalnej nazwy – otwarta została bowiem strona internetowa poświęcona grze o wiele mówiącym tytule Fallout Online.

Bethesda i Interplay nadal na wojennej ścieżce

Rock Alone, 23 kwietnia 2010, 09:05

Pierwsze wiadomości o Fallout MMO pojawiały się już w 2008 roku. Od tego czasu sporo się mówi o projekcie, niestety nie w odniesieniu do samej gry ale pozwu jaki wytoczyła deweloperowi Interplay firma Bethesda.

Interplay finalizuje umowę z Masthead Studios dotyczącą stworzenia gry MMO - Project: V13

Elrond, 24 stycznia 2010, 09:23

Mamy doskonałe wiadomości dla wszystkich fanów gier RPG osadzonych w postapokaliptycznych klimatach, a Fallouta w szczególności. Wygląda na to, iż mimo sądowych przepychanek z Bethesda Softworks, firmie Interplay uda się wprowadzić na rynek Project: V13 znany również jako Fallout Online.

Bethesda Softworks ukrywa informacje o nowej grze MMO?

Jiker, 20 stycznia 2010, 14:10

Serwis Duck and Cover dotarł do interesujących dokumentów procesowych, pochodzących z rozprawy sądowej pomiędzy firmami Bethesda Softworks oraz Interplay. Są one źródłem informacji na temat tajemniczej produkcji MMO Bethesdy, nad którą od 2007 roku pracuje ZeniMax Online Studios – oddział koncernu ZeniMax Media, właściciela Bethesdy, dowodzony przez Matta Firora, współtwórcę Dark Age of Camelot.

Interplay pracuje nie tylko nad Falloutem MMO

Hed, 11 stycznia 2010, 12:08

Przedsiębiorstwo Interplay, ostatnio kojarzone głównie ze zmaganiami prawnymi z Bethesdą, najprawdopodobniej ma asa w rękawie. Tak wynika z wypowiedzi Chrisa Taylora, czyli współtwórcy pierwszego i drugiego Fallouta, który w 2008 roku powrócił do firmy aby zająć się grą Project V13 (Fallout MMO). Według Taylora, Interplay pracuje nad jeszcze jednym tytułem.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Metal Gear Solid: Peace Walker, Fist of the North Star) 30/12/09

Jiker, 30 grudnia 2009, 13:44

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe ujęcia z Fist of the North Star, zwiastun The Rift – modyfikacji Dragon Age: Początek, chińska nagonka na gry sieciowe i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, MAG, Fallout MMO) 14/12/09

Jiker, 14 grudnia 2009, 11:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera strzelaniny MAG, ścieżka dźwiękowa do Final Fantasy XIII, łatka do Wolfensteina, data debiutu UFC 2010 i inne. Zapraszamy do lektury.

Pierwszy rezultat starcia Bethesdy z Interplay’em

Hed, 13 grudnia 2009, 12:58

Amerykański sąd federalny odrzucił wniosek Bethesdy dotyczący wstrzymania sprzedaży trzech starszych odsłon serii Fallout przez firmę Interplay. Oznacza to, że drugie z wymienionych przedsiębiorstw może kontynuować prace nad sieciową wersją marki. Są to jedynie wstępne ustalenia, które nie zamykają całej sprawy – wojna o Fallouta potrwa znacznie dłużej.

Ron Perlman mówi o filmowej wersji Fallouta?

Hed, 9 grudnia 2009, 19:18

Na łamach sieciowej encyklopedii Fallouta (The Vault) pojawiła się informacja na temat rzekomych planów odnośnie nakręcenia filmu na podstawie tego uniwersum. Według użytkownika Ausir, o obrazie kinowym wspominał podobno sam Ron Perlman, czyli charakterystyczny narrator wypowiadający słynne słowa („War never changes”) w każdej odsłonie produkcji.

Wyciek screenów z Project V13 (Fallout MMO)

Adrian Werner, 14 listopada 2009, 11:37

Pisaliśmy już o pozwie jaki Bethesda Softworks złożyła przeciwko Interplay w związku z naruszeniem umowy między tymi firmami. Sprawa wciąż nie znalazła rozstrzygnięcia, ale na światło dzienne wychodzi coraz więcej szczegółów samego sporu prawnego jak i gry MMO, nad którą pracuje Interplay.

Materiały z Project V13 - as w rękawie Interplay?

ziooleck, 29 października 2009, 12:45

Bitwa pomiędzy Interplay Entertainment, a Bethesda Softworks nabiera coraz większego impetu. Niespełna tydzień temu pierwszy z koncernów sporządził kontr-pozew mający odeprzeć ataki twórców Fallouta 3. Dziś do sieci trafiły materiały potwierdzające słowa przedstawicieli Interplaya. Czy prace ukrywające się pod kryptonimem Project V13 faktycznie ugrzęzły w pierwszej fazie?