Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat StarCraft II: Legacy of the Void

Zmierzch StarCraft 2 - Blizzard ogranicza wsparcie do minimum

Aquma, 16 października 2020, 08:47

Po dziesięciu latach od premiery StarCraft 2: Wings of Liberty firma Blizzard Entertainment podjęła decyzję o ograniczeniu wsparcia dla tej produkcji. Deweloperzy nie będą już tworzyli nowej płatnej zawartości do systemu mikrotransakcji – skrzyń z przedmiotami kolekcjonerskimi oraz dowódców.

AI w czołówce najlepszych graczy StarCraft 2

Entelarmer, 31 października 2019, 12:55

Sztuczna inteligencja AlphaStar ma na swoim koncie kolejny sukces w grze StarCraft II. Dzieło należącego do firmy Google zespołu DeepMind zdołało dobić do najwyższej rangi w strategii Blizzarda, tym samym deklasując 99,8% graczy.

Wystartował finałowy weekend IEM Katowice 2019

AlexB, 1 marca 2019, 13:13

W Katowicach wystartował finałowy weekend Intel Extreme Masters 2019. Do niedzieli wszyscy miłośnicy e-sportu będą mogli obserwować rywalizację najlepszych zawodników w Counter-Strike: Global Offensive, StarCrafta II oraz Fortnite zarówno na miejscu, jak i za pośrednictwem streamów.

AI AlphaStar od Google zmiażdżyło profesjonalnych graczy StarCraft 2

Aquma, 25 stycznia 2019, 14:01

Zespół DeepMind firmy Google – zajmujący się pracą nad sztuczną inteligencją – poinformował, że stworzony przez niego program AlphaStar pokonał dwóch profesjonalnych graczy StarCraft 2 z Team Liquid. W obydwu wypadkach rozgrywki zakończyły się wynikiem 5:0.

BlizzCon 2018 - Zeratul nowym dowódcą do trybu współpracy w StarCraft 2

Serek, 3 listopada 2018, 12:01

Podczas imprezy BlizzCon firma Blizzard Entertainment zaprezentowała kolejnego dowódcę do trybu współpracy w grze StarCraft 2. Owa postać to Zeratul, a gracze będą mogli przetestować bohatera wraz z pojawieniem się najnowszej aktualizacji.

StarCraft 2 – płatne mody w Salonie Gier

Movis, 24 kwietnia 2018, 11:27

Firma Blizzard ogłosiła inicjatywę Salonu Gier Premium w StarCraft 2, gdzie we współpracy z popularnymi twórcami modów zamierza sprzedawać stworzone od podstaw mapy i nowe tryby, dzieląc się zyskiem z ich autorami. Na początek zaprezentowano dwie modyfikacje – fabularne ARK Star oraz taktyczne Direct Strike.

20. urodziny StarCrafta - co szykuje Blizzard?

AlexB, 5 marca 2018, 10:45

Zbliżają się 20. urodziny StarCrafta. Z tej okazji firma Blizzard przygotowała dla graczy szereg niespodzianek. Na przełomie marca i kwietnia będzie można zdobyć między innymi nowe tematyczne skórki i portrety w różnych produkcjach giganta z Irvine.

StarCraft II dostępne za darmo

Meehow, 15 listopada 2017, 10:23

Przebojowa gra StarCraft II przeszła na model darmowy. Gracze mogą cieszyć się kampanią Wings of Liberty i trybem wieloosobowym, w tym co-opem Commanders, bez żadnej opłaty. Studio Blizzard przygotowało także prezent dla osób, które nabyły StarCraft II: Wings of Liberty przed 31 października.

StarCraft II adoptuje model free-to-play

Ender, 3 listopada 2017, 20:03

Podczas konwentu BlizzCon twórcy StarCrafta II zapowiedzieli, że tytuł przechodzi na model free-to-play. W połowie listopada będziemy mogli bez dodatkowych kosztów ściągnąć pierwszą kampanię gry, a także otrzymamy pełny dostęp do modułu zabawy wieloosobowej.

Projektant rozgrywki StarCrafta II rozpoczyna pracę nad nowym projektem Blizzarda

AlexB, 9 kwietnia 2017, 12:00

David Kim, projektant rozgrywki w grze StarCraft II, porzuca kosmicznego RTS-a i rozpoczyna pracę nad nowym projektem firmy Blizzard. Na razie nie wiemy, o jaką produkcję może chodzić.

StarCraft II: Legacy of the Void – kompendium wiedzy [Aktualizacja #9: informacje o dodatkach]

Góral, 21 stycznia 2017, 08:40

Kompendium wiedzy o Legacy of the Void zawiera wszystkie ujawnione do tej pory przez studio Blizzard informacje na temat finalnej części trylogii w ramach StarCraft II. Znajdziecie tu m.in. ogólny zarys linii fabularnej, opisy dodatkowych jednostek, a także kilku innych nowości.

Wieści ze świata (Watch Dogs 2, StarCraft II, Rocket League, Saints Row IV, Bandai Namco) 23/11/2016

Draug, 23 listopada 2016, 15:08

Dziś piszemy o stopniowym włączaniu funkcji sieciowych (seamless multiplayer) w Watch Dogs 2, debiucie trzeciej części DLC Nova Covert Ops i patcha 3.8 do StarCraft II, wsparciu dla modów przez Steam Workshop w grach Rocket League i Saints Row IV oraz o rejestracji pięciu nowych znaków towarowych przez Bandai Namco. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

StarCraft II - trzeci pakiet Nova Covert Ops ukaże się 22 listopada

Góral, 5 listopada 2016, 10:28

Studio Blizzard Entertainment ujawniło, że trzeci pakiet misji Nova Covert Ops do gry StarCraft II ukaże się 22 listopada. Ponadto pokazano nowego dowódcę, zapowiedziano dwie mapy do trybu współpracy i nie tylko.

Wieści ze świata (Resident Evil VII, Minecraft: Story Mode, StarCraft II: Legacy of the Void) 14/9/2016

Draug, 14 września 2016, 16:16

Dziś piszemy o planach dot. „monetyzacji” gry Resident Evil VII: Biohazard (płatne DLC, brak mikropłatności), premierze ósmego epizodu Minecraft: Story Mode i o patchu 3.6.0 do StarCraft II: Legacy of the Void, który oferuje sporo nowości w trybie co-op. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Blizzard na targach gamescom 2016 – nowości w grach Overwatch, Heroes of the Storm i StarCraft II

Draug, 16 sierpnia 2016, 20:55

Firma Blizzard Entertainment ujawniła, co konkretnie przygotowała dla graczy z okazji rozpoczynających się właśnie targów gamescom 2016. Niestety, nie ma mowy o żadnej wielkiej niespodziance.

Premiera drugiego pakietu Nova Covert Ops do StarCraft II

Entelarmer, 3 sierpnia 2016, 11:36

Firma Blizzard wypuściła aktualizację 3.5.0 do gry StarCraft II. Jednocześnie ukazała się druga część pakietu dodatkowych misji Nova Covert Ops.

Efektowny zwiastun StarCraft Universe i start otwartej bety

Góral, 28 lipca 2016, 10:04

StarCraft Universe, modyfikacja do gry StarCraft II, po ponad pięciu latach produkcji weszła w ostatni etap. Twórcy rozpoczęli bowiem otwarte beta testy, a za miesiąc udostępnią finalną wersję. Ponadto doczekaliśmy się dwóch nowych materiałów wideo.

Wieści ze świata (Crash Bandicoot, Franko 2, Rainbow Six: Siege, StarCraft II, Fallout 4, GTA Online) 10/5/2016

Draug, 10 maja 2016, 14:20

Dziś piszemy o prawach do marki Crash Bandicoot, trwającej nadal produkcji Franko 2, szczegółach DLC Operation Dust Line do Rainbow Six: Siege, patchu 3.3 do StarCraft II: Legacy of the Void, wsparciu dla modów do gry Fallout 4 na XOne oraz o dalszych aktualizacjach do GTA Online. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (StarCraft II: Legacy of the Void, Black Desert) 16/12/2015

Draug, 16 grudnia 2015, 14:19

Dziś piszemy m.in. o patchu 3.1.0 do StarCraft II: Legacy of the Void z nową zawartością do trybu współpracy oraz starcie zamkniętych beta-testów gry Black Desert Online. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ruszyła przedsprzedaż StarCraft II: Nova Covert Ops

Adrian Werner, 2 grudnia 2015, 11:12

Wystartowała sprzedaż przedpremierowa zestawu dodatków StarCraft II: Nova Covert Ops. Dzięki temu dowiedzieliśmy się m.in. tego, że do zagrania w nie wystarczy darmowy starter StarCrafta II.

StarCraft II: Legacy of the Void - milion nabywców po pierwszym dniu

luckie, 18 listopada 2015, 10:39

StarCraft II: Legacy of the Void sprzedał się w liczbie 1 miliona egzemplarzy w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery, a nie, jak wydawało się wcześniej, po dwóch dniach. Studio Blizzard Entertainment podało sprostowane wyniki sprzedaży za pośrednictwem serwisu Eurogamer.

StarCraft II: Legacy of the Void sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy

Jakub Mirowski, 14 listopada 2015, 13:34

Nieco ponad 48 godzin wystarczyło, by Legacy of the Void - ostatnia część trylogii StarCraft II - przekroczyła barierę miliona sprzedanych egzemplarzy. O sukcesie swojego najnowszego dzieła firma Blizzard poinformowała przy pomocy Twittera.

StarCraft II: Legacy of the Void w końcu doczekało się recenzji

Góral, 13 listopada 2015, 18:35

StarCraft II: Legacy of the Void, najnowsza strategia studia Blizzard Entertainment, dostępna jest na PC-tach od kilku dni, ale dopiero teraz zaczęły pojawiać się jej recenzje. Zgodnie z oczekiwaniami jest dobrze, a nawet lepiej.

StarCraft II: Legacy of the Void - zwieńczenie trylogii zadebiutowało na PC-tach

Góral, 10 listopada 2015, 11:19

Dziś na komputerach PC zadebiutowała gra StarCraft II: Legacy of the Void, czyli ostatnia część trylogii StarCraft II. Jest to samodzielna produkcja, w której tym razem kierujemy armią Protossów.

Sterowniki GeForce zoptymalizowane dla Fallout 4, StarCraft II: Legacy of the Void i Star Wars: Battlefront

Meehow, 10 listopada 2015, 09:15

Firma NVIDIA wypuściła nowe sterowniki GeForce Game Ready, optymalizujące działanie gier Fallout 4, StarCraft II: Legacy of the Void oraz Star Wars: Battlefront.

StarCraft II: Legacy of the Void to nie koniec StarCrafta II

Arantasar, 7 listopada 2015, 16:36

StarCraft II: Legacy of the Void ukaże się 10 listopada na komputerach osobistych. Z tej okazji przygotowano blisko trzyminutowy zwiastun premierowy. Dowiedzieliśmy się też nieco o dalszych planach firmy Blizzard dotyczących gry StarCraft II.

Wieści ze świata (Cobalt, Rock Band 4, StarCraft II: Legacy of the Void) 27/10/2015

Draug, 27 października 2015, 12:20

Dziś piszemy m.in. o opóźnieniu premiery Cobalt, nowych utworach do Rock Band 4, zbliżającym się końcu beta-testów StarCraft II: Legacy of the Void i udostępnieniu na Steamie za darmo gry Vertiginous Golf. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

StarCraft II i kolejna afera korupcyjno-hazardowa w Korei Południowej

Entelarmer, 20 października 2015, 11:20

Po ponad pięciu latach wyszła na jaw kolejna afera z ustawianiem wyników oficjalnych rozgrywek w StarCraft II. Tym razem w stanie oskarżenia znalazło się 12 osób, w tym główny trener drużyny PRIME oraz dwóch graczy.

Prolog StarCraft II: Legacy of the Void dostępny za darmo dla wszystkich. Szczegóły patcha 3.0

Entelarmer, 7 października 2015, 12:10

Firma Blizzard udostępniła patch 3.0 do gry StarCraft II z minikampanią Whispers of Oblivion, w którą mogą zagrać nawet posiadacze darmowego zestawu startowego.

StarCraft II: Legacy of the Void - ujawniono edycję kolekcjonerską

Jakub Mirowski, 4 października 2015, 01:35

Firma Blizzard zaprezentowała edycję kolekcjonerską gry StarCraft II: Legacy of the Void. Przy okazji ujawniono szczegóły na temat zmian w interfejsie użytkownika, jakich mamy się spodziewać wraz z premierą produkcji.

StarCraft II: Legacy of the Void – rozdajemy klucze do beta testów

Draug, 18 września 2015, 14:00

Mamy dla Was klucze do beta testów gry StarCraft II: Legacy of the Void. Jeśli chcecie zagrać w tego RTS-a, a nie uśmiecha Wam się czekać na zaproszenie od Blizzarda ani składać pre-orderu, zajrzyjcie tutaj o godzinie 18:30 – wtedy rozpoczniemy rozdawnictwo.

StarCraft II: Legacy of the Void - data premiery i intro

Góral, 13 września 2015, 19:54

Firma Blizzard Entertainment ujawniła datę premiery gry StarCraft II: Legacy of the Void. Wyczekiwana strategia ukaże się na komputerach PC 10 listopada bieżącego roku. Dodatkowo opublikowano efektowne intro produkcji.

Wieści ze świata (StarCraft II: Legacy of the Void, Torchlight III, EndWar Online) 2/9/2015

Draug, 2 września 2015, 15:25

Dziś piszemy m.in. o szansach na powstanie Torchlight III, starcie zamkniętych beta testów Tom Clancy’s EndWar Online oraz krakowskiej imprezie, podczas której będzie można poznać datę premiery i kolejne informacje nt. StarCraft II: Legacy of the Void oraz zobaczyć intro gry i finały World Championship Series. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Risen 3, Republique, StarCraft II: Legacy of the Void) 20/8/2015

Draug, 20 sierpnia 2015, 13:55

Dziś piszemy m.in. o edycji kolekcjonerskiej gry Risen 3: Władcy Tytanów w wersji na PS4, udostępnieniu trybu zautomatyzowanych turniejów w StarCraft II: Legacy of the Void oraz zapowiedzi wydania Republique na PS4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

To nie koniec StarCrafta, Warcrafta rozważymy - mówi Blizzard

Bard, 12 sierpnia 2015, 19:20

Tim Morten, producent StarCraft II: Legacy of the Void przyznał na gamescomie, że koniec StarCrafta jeszcze nie nadszedł. Mówiąc o planach Blizzarda na przyszłość wspomniał, że ekipa bierze pod uwagę między innymi kolejne gry z tego uniwersum, ale też powrót do serii Warcraft.

Konferencja Blizzarda na gamescomie 2015 – m.in. Heroes of the Storm, Overwatch, Legacy of the Void

Draug, 5 sierpnia 2015, 17:40

Własną konferencję na targach gamescom 2015 przeprowadziła także firma Blizzard Entertainment. Poznaliśmy dzięki niej nowości w temacie gier Hearthstone, Heroes of the Storm, Overwatch i StarCraft II: Legacy of the Void. Dowiedzieliśmy się też, kiedy nastąpi zapowiedź kolejnego dodatku do World of Warcraft.

Starcraft II: Legacy Of The Void ukaże się jeszcze w tym roku

Renox, 5 sierpnia 2015, 09:40

Firma Blizzard ujawniła, że Starcraft II: Legacy of the Void, finalna odsłona kosmicznej trylogii StarCraft II, zadebiutuje na rynku jeszcze w 2015 roku. Dokładna data premiery gry nie została jednak ogłoszona.

StarCraft II obchodzi piąte urodziny. Blizzard świętuje razem z fanami

luckie, 28 lipca 2015, 10:17

StarCraft II ma już pięć lat na karku. Z tej okazji studio Blizzard zaoferowało fanom gry szereg atrakcji, w tym cyfrowe i fizyczne gadżety nawiązujące do znanej serii RTS-ów.

StarCraft II: Legacy of the Void ukaże się zimą. Rusza przedsprzedaż gry studia Blizzard

luckie, 16 lipca 2015, 10:00

Ruszyła przedsprzedaż StarCraft II: Legacy of the Void. Osoby zamawiające grę przed premierą mogą liczyć na błyskawiczny dostęp do beta-testów oraz prologu Whispers of Oblivion. Pełna wersja finału historii StarCrafta II ukaże się zimą.

StarCraft II: Legacy of the Void otrzyma darmowy prolog Whispers of Oblivion

luckie, 17 czerwca 2015, 10:23

Studio Blizzard Entertainment ujawniło Whispers of Oblivion - darmowy prolog do gry strategicznej StarCraft II: Legacy of the Void. Ma się on składać z trzech misji łączących wydarzenia pomiędzy Heart of the Swarm a Legacy of the Void.

Ruszyły beta-testy StarCraft II: Legacy of the Void

Luc, 1 kwietnia 2015, 10:54

Beta-testy finalnego dodatku do StarCraft II oficjalnie wystartowały. Osoby, które otrzymały dostęp do Legacy of the Void mogą testować m.in. nowe jednostki oraz kilka innych, niezwykle interesujących modyfikacji.

StarCraft 2: Legacy of the Void zamknie fabułę StarCrafta

Entelarmer, 20 marca 2015, 13:06

Serwis IGN przeprowadził rozmowę z przedstawicielem firmy Blizzard na temat StarCraft II: Legacy of the Void. Trzecia część kontynuacji kultowej strategii ma ostatecznie zakończyć rozpoczętą w 1998 roku historię, zamykając wszystkie ważniejsze wątki. Jednocześnie pojawiło się zapewnienie, że możemy spodziewać się kolejnych produkcji z uniwersum StarCrafta.

StarCraft II: Legacy of the Void – zapowiedziano nową jednostkę i początek zamkniętej bety

Luc, 18 marca 2015, 18:55

Legacy of the Void – finalny epizod trylogii w ramach StarCraft II – niedługo wkroczy w fazę zamkniętej bety. Blizzard zdradził przy okazji, że do gry wprowadzono nową, niezapowiedzianą wcześniej jednostkę – Adepta.

Wieści ze świata (Resident Evil: Revelations 2, StarCraft II: Legacy of the Void, Call of Duty: Advanced Warfare) 4/3/15

luckie, 4 marca 2015, 13:05

Dziś piszemy o premierze drugiego epizodu gry Resident Evil: Revelations 2, zbliżających się beta-testach StarCraft II: Legacy of the Void oraz debiucie pecetowej wersji pierwszego DLC do Call of Duty: Advanced Warfare. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

StarCraft II ze wszystkimi modelami i materiałami graficznymi z Warcrafta III

Pirlond, 3 lutego 2015, 19:42

Gracze biorący udział w testach nowych łatek do StarCrafta II otrzymali nie lada prezent. Studio udostępniło im wszystkie materiały pochodzące z kultowej strategii Warcraft III: Reign of Chaos. Dzięki temu fani mogą tworzyć modyfikacje, w których główne role odgrywają postacie z fantastycznego świata Azeroth.

Hearthstone z 75 mln graczy, StarCraft II: Legacy of the Void ukończone - przecieki z Blizzarda

Góral, 30 stycznia 2015, 10:39

W Internecie pojawiły się plotki dotyczące gier studia Blizzard Entertainment. Według jednego z pracowników firmy, karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft może się pochwalić 75 mln graczy, prace nad StarCraft II: Legacy of the Void zostały zakończone, a studio pracuje nad nieujawnionym jeszcze starcraftowym projektem.

StarCraft II: Legacy of the Void – pierwszy filmowy zwiastun

Ender, 7 listopada 2014, 23:29

W trakcie tegorocznego BlizzConu, firma Blizzard zaprezentowała pierwszy filmowy zwiastun gry StarCraft II: Legacy of the Void. Film prezentuje głównych bohaterów kampanii fabularnej, w tym rasę Protossów wokół której będzie rozgrywać się akcja produkcji. Poznaliśmy również szczegóły dotyczące nowych trybów rozgrywki.

StarCraft II – kibicuj Polakom w turnieju drużynowym NationWars

Adam Zechenter, 17 stycznia 2014, 12:20

Dzisiaj rusza europejski turniej drużynowy NationWars, w którym reprezentacje ośmiu państw zmierzą się w meczach w StarCrafta II. Polskę reprezentują m.in. Artur „Nerchio” Bloch i Grzegorz „MaNa” Komincz.

World Championship Series 2013 zapowiedziane - trzy małe sezony, 1,6 miliona dolarów i finały w Kalifornii dla mistrzów StarCrafta II

sathorn, 3 kwietnia 2013, 15:12

Firma Blizzard nie zamierza bynajmniej powoli odcinać kuponów od StarCrafta II i dać się zepchnąć na bok sceny e-sportowej. Podczas konferencji prasowej w Korei Południowej twórcy najpopularniejszego RTSa na świecie zapowiedzieli kolejny sezon World Championship Series, z pulą nagród wynoszącą 1,6 miliona dolarów.

Blizzard pracuje już nad grą StarCraft II: Legacy of the Void

Sarge, 8 marca 2013, 12:15

Na kilka dni przed premierą gry StarCraft II: Heart of the Swarm studio Blizzard potwierdziło, że pracuje już nad StarCraft II: Legacy of the Void. Jest to trzeci rozdział trylogii rozpoczętej przez StarCraft II: Wings of Liberty w 2010 roku.