Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 października 2019, 10:46

autor: Froozyy

Zdjęcie devkitu PS5 i plotki o kompatybilności z PSX, PS2, PS3 i PS4

Jeden z użytkowników Twittera, który stoi za trafionym przeciekiem o dacie premiery The Last of Us 2, doradził fanom, aby nie sprzedawali swoich gier z PSX, PS2, PS3 i PS4. Może to sugerować, że najnowsza konsola Sony będzie kompatybilna ze starszymi wersjami. W sieci pojawiło się także zdjęcie devkitu PS5.

Czy na konsoli PS5 zagramy nawet w produkcje z PSX? - Zdjęcie devkitu PS5 i plotki o kompatybilności z PSX, PS2, PS3 i PS4 - wiadomość - 2019-10-19
Czy na konsoli PS5 zagramy nawet w produkcje z PSX?

O tym, że na PlayStation 5 zagramy w tytuły z PlayStation 4, wiemy już od czerwca. Niewątpliwie była to świetna wiadomość dla fanów konsol Sony, bowiem na obecnej generacji nie ma możliwości grania w produkcje przeznaczone na poprzednią wersję (a należy pamiętać, że w przypadku konkurencyjnego Xboxa One jest już to jak najbardziej możliwe).

Okazuje się jednak, iż istnieje duża szansa na to, że na PS5 będziemy mogli ograć nie tylko tytuły z PS4, ale również te znacznie starsze. Użytkownik Twittera o nicku PSErebus, który jest odpowiedzialny za np. trafiony przeciek daty premiery The Last of Us: Part II, doradził swoim obserwatorom, aby ci nie sprzedawali swoich gier z PSX, PS2, PS3 i PS4. Może to sugerować (choć niekoniecznie musi) właśnie wsteczną kompatybilność PS5 ze starszymi wersjami konsoli Sony.

Oczywiście póki co należy wstrzymać się z okrzykami radości, ponieważ informacja nie została jeszcze potwierdzona oficjalnie. Powinniśmy spodziewać się, że jeśli jest ona w ogóle prawdziwa, to na oficjalne stanowisko w tej sprawie będziemy musieli trochę poczekać. Fakt, że PlayStation 5 obsłużyłoby tytuły ze starszych wersji konsoli, na pewno przyczyniłby się do znacznego wzrostu popularności urządzenia Sony.

W sieci pojawiło się także zdjęcie devkitu PS5, które potwierdza wygląd deweloperskiej wersji urządzenia z oficjalnej wiadomości. Oczywiście nie oznacza to jeszcze, że właśnie tak będzie wyglądała konsola, która trafi na sklepowe półki w przyszłym roku. Na fotografii widać wyraźnie przednią część, wszystkie przyciski i gniazda USB.

Zdjęcie devkitu konsoli PS5.
Zdjęcie devkitu konsoli PS5.

PlayStation 5 pojawi się w sprzedaży w 2020 roku w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Konsola zaoferuje wsparcie dla ray tracingu, pozwoli na szybsze wczytywanie danych, a także będzie posiadać usprawnione kontrolery. Urządzenie obsłuży także rozdzielczość 4K z odświeżaniem na poziomie 120 Hz.