Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 30 stycznia 2012, 11:32

autor: Adrian Werner

Zapytaj na GOL-u: jaki tani laptop dla studentki politechniki?

Nasi czytelnicy mają wiele pytań i cykl „Zapytaj na GOL-u" ma im pomóc znaleźć na nie odpowiedzi. W tym tygodniu Mateusz szuka taniego laptopa dla studentki politechniki.

Zapytaj na GOL-u: jaki tani laptop dla studentki politechniki? - ilustracja #1

Witajcie w kolejnym wydaniu „Zapytaj na GOLu". Na początek gwoli formalności przypomnijmy o co w nim chodzi. Na nasze redakcyjne skrzynki regularnie przychodzą różnego rodzaju pytania. Uznaliśmy więc, że nie możemy ich zostawić bez odpowiedzi. W tym celu narodził się ten właśnie cykl. Jego zasady są proste. Ślijcie swoje pytania na poniższy adres:

newsroom [małpa] gryonline [kropka] pl

Mogą dotyczyć one czegokolwiek związanego z grami i ogólnie pojętą technologią. Spośród nadsyłanych pytań raz w tygodniu wybieramy jedno i w formie newsa wrzucamy na stronę naszego serwisu. Następnie prosimy czytelników, by za pomocą komentarzy pod wiadomością pomogli nam znaleźć właściwą odpowiedź. Autor najbardziej trafnej porady zostaje nagrodzony miesięcznym abonamentem GOLMAX, a jego opinia pojawia się w kolejnym wydaniu cyklu wraz z nowym pytaniem.

Odpowiedź na poprzednie pytanie

W poprzednim newsie z tego cyklu Wiktor pytał o możliwość przenoszenia danych i zapisów stanów gry pomiędzy dwoma konsolami PlayStation 3. Z udzielonych w komentarzach odpowiedzi najbardziej przypadła nam do gustu ta autorstwa czytelnika nazywającego siebie Piotrek.K:

Podłączasz kabel internetowy do dwóch konsolek i z XMB wybiera się opcje System transfer.

Dzięki temu nie tylko skopiowane zostaną zwykle pliki, ale przeniesione zostaną również pliki zabezpieczone przed skopiowaniem (w tej drugiej sytuacji, zostaną usunięte ze starej konsoli).

Piotrkowi.K gratulujemy wygranej i prosimy o kontakt na maila:

  • newsroom [małpa] gryonline [kropka] pl

Pytanie tygodnia

Natomiast w tym tygodniu Mateusz szuka taniego laptopa dla studentki politechniki:

Witam,

Mam pewien problem, mianowicie szukam dobrego oraz taniego laptopa dla studentki. Jeśli chodzi o studentkę to raczej jak większość dziewczyn nie chodzi tutaj o granie w jakiekolwiek gry. Laptop ma być do max 2000 zł (czym tańszy tym lepszy ;) ). Studentka uczęszcza na Politechnikę, więc też przydałoby się by był na tyle dobry by mógł pociągnąć różnego rodzaju programy typu AutoCAD, LabView, Matlab czy inne oprogramowa niewymagane na politechnikach w bieżących wersjach. Więc, nie może to być komputer tylko i wyłącznie do pisania i internetu, musi mieć lekkiego kopa by nie zwalniał strasznie podczas różnego rodzaju operacji. Dokładnie się nie znam ale wydaje mi się, że można sobie odpuścić jakoś karty graficznej na rzecz np. pojemności dysku, wydaję mi się, że uwagę trzeba przyłożyć do RAMu oraz procesora. Prosił bym o jakieś propozycję taniego laptopa nie do grania lecz do studiowania na polibudzie.

Pozdrawiam.

Wyraźcie swoją opinię w komentarzach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.