Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 września 2019, 13:51

Z Windowsa 10 korzysta już ponad połowa użytkowników pecetów

Według najnowszych danych z Windowsa 10 korzysta już ponad połowa użytkowników komputerów osobistych. W porównaniu do zeszłego miesiąca to o 2 punkty procentowe więcej.

Windows 10 ma coraz więcej użytkowników. - Z Windowsa 10 korzysta już ponad połowa użytkowników pecetów - wiadomość - 2019-09-05
Windows 10 ma coraz więcej użytkowników.

Jeszcze miesiąc temu pisaliśmy o tym, że Windows 10 zainstalowany jest na prawie połowie komputerów na świecie (48,86%). Dzisiaj natomiast możemy już powiedzieć, że system ten posiada ponad 50% użytkowników pecetów. Według strony NetMarketShare, którą prowadzi firma analityczna NetApplications, Windows 10 znajduje się na dokładnie 50,99% urządzeń.

Na drugim miejscu wciąż plasuje się Windows 7, z którego korzysta 30,34% użytkowników. Jego popularność będzie jednak malała z czasem, bowiem 14 stycznia 2020 roku Microsoft zakończy wsparcie techniczne dla tego systemu. Natomiast największy konkurent giganta z Redmond – Mac OS X 10.14 – zostaje daleko w tyle z wynikiem 5,95%.

Najpopularniejsze systemy na komputerach osobistych. - Z Windowsa 10 korzysta już ponad połowa użytkowników pecetów - wiadomość - 2019-09-05
Najpopularniejsze systemy na komputerach osobistych.

Jak widać kampania Microsoftu mająca na celu rozpowszechnienie jego najnowszego systemu działa bardzo dobrze. Z miesiąca na miesiąc użytkowników Windowsa 10 przybywa i nie powinno to nikogo dziwić. Firmy lub osoby prywatne, które będą nadal chciały korzystać z Windowsa 7, będą musiały opłacić dalsze wsparcie, co przy dużej ilości pecetów będzie wiązało się ze sporymi kosztami. Tym samym Microsoft może być prawie pewien, że na najnowszą wersję systemu będzie przesiadało się coraz więcej użytkowników.