Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 października 2018, 13:40

autor: ElMundo

Xiaomi szykuje pierwszego smartfona z 10 GB pamięci RAM

Xiaomi to bez wątpienia jeden z najdynamiczniej rozwijających się producentów smartfonów na świecie - teraz, za sprawą swojego nowego, flagowego modelu o nazwie Mi Mix 3, może postawić konkurencję na nogi, oferując coś, czego w urządzeniach mobilnych jeszcze nie mieliśmy.

Xiaomi szykuje pierwszego smartfona z 10 GB pamięci RAM - ilustracja #1

Chiński producent - który cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników (także w Polsce), a jego sprzęty spotykają się z ogromnym zainteresowaniem ze względu na świetny stosunek jakości do ceny - znów zamierza pokazać branży, że niemożliwe nie istnieje. Jakiś czas temu byliśmy świadkami premiery smartfona POCOPHONE F1, czyli sprzętu, który w cenie typowej dla sprzętów ze średniej półki zaoferował komponenty z najwyższej półki, spotykane chociażby w Samsungu Galaxy S9 czy Huawei P20. Teraz czas na kolejną petardę prosto z Chin.

25 października odbędzie się prezentacja najnowszego, flagowego smartfona marki Xiaomi, czyli modelu Mi Mix 3. By podgrzać atmosferę wokół swojego najnowszego dziecka, firma pochwaliła się dwoma elementami, które najprawdopodobniej pojawią się w tym modelu pierwszy raz w historii branży.

Topowy sprzęt tego koncernu zaoferuje nam bowiem aż 10 GB pamięci RAM, choć rozwiązanie to będzie dostępne tylko w wersji specjalnej omawianego modelu – w standardzie otrzymamy 6 lub 8 GB RAM. Sam fakt pojawienia się smartfona z tak dużą ilością pamięci operacyjnej jest jednak jak najbardziej godzien odnotowania, zwłaszcza, że ten wariant Mi Mix 3 będzie dostępny w normalnej sprzedaży, choć oczywiście w wyższej cenie.

Co ciekawe, sprzęt ten zaoferuje nam także obsługę łączności 5G, która ma stać się obowiązującym standardem dopiero na przełomie 2019 i 2020 roku. Tym ruchem Xiaomi chce najwyraźniej wyprzedzić branżę i pokazać, że znajduje się na szczytach list nie tylko jeśli chodzi o sprzedaż, ale także w kontekście wprowadzania innowacji. Jak na razie ten standard przesyłu danych jest dostępny w pojedynczych miastach na całym świecie, i to w fazie testowej. Według dyrektyw Unii Europejskiej dostęp do sieci 5G ma być zagwarantowany w przynajmniej jednym mieście w kraju członkowskim do 2020 roku, z kolei do 2025 roku taką możliwość mają otrzymać mieszkańcy wszystkich dużych metropolii. Na wykorzystanie internetu o wysokiej prędkości transferu będziemy musieli dość długo poczekać.

Pozostaje więc czekać na kolejne informacje na temat tego modelu, które pojawią się zapewne w dzień oficjalnej prezentacji. Jedno jest pewne – takimi ruchami Xiaomi mocno zyskuje i ugruntowuje swoją pozycję w gronie liderów branży technologicznej, nawet jeśli na ten moment 10 GB RAM i łączność 5G to rzeczy, których raczej nie wykorzystamy w codziennym użytkowaniu.

  1. Strona główna Xiaomi