Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 maja 2014, 19:51

Xbox One – wsparcie dla zewnętrznych dysków twardych oraz nowe loginy Xbox Live w czerwcu

Wraz z czerwcową aktualizacją firmware'u, konsola Xbox One otrzyma wyczekiwaną możliwość korzystania z zewnętrznych dysków twardych. Microsoft planuje również wprowadzenie opcji pozwalającej na wyświetlanie prawdziwego imienia i nazwiska zamiast tradycyjnego loginu na Xbox Live. Poprawek i nowych funkcjonalności doczeka się też mobilna aplikacja SmartGlass.

Xbox One będzie mógł korzystać jednorazowo z trzech dysków twardych - oryginalnego wewnętrznego oraz dwóch zewnętrznych

Czerwcowa aktualizacja firmware'u konsoli Xbox One przyniesie kilka istotnych nowości. W ubiegłym tygodniu napisaliśmy już o jednej z nich, a więc otwarciu dostępu do xboskowych aplikacji dla osób nie posiadających abonamentu Gold. Dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące kolejnych planowanych nowinek. Najważniejszą z nich jest wprowadzenie oczekiwanej do dawna opcji korzystania z zewnętrznych dysków twardych. Xbox One będzie mógł korzystać jednorazowo aż z dwóch takich urządzeń. Muszą być one zgodne ze standardem USB 3.0 i posiadać co najmniej 256 GB wolnego miejsca, które zostanie sformatowane przez konsolę. Na nośniki będziemy mogli od razu przekopiować wszystkie zainstalowane gry i aplikacje. Dyski możemy zanieść również bez problemu do znajomego, by na jego Xboksie skorzystać z zapisanych na nich tytułów.

Dzięki czerwcowej aktualizacji użytkownicy Xbox Live przedstawią się teraz również prawdziwymi imionami i nazwiskami. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, będą one widoczne tylko dla osób z naszej listy przyjaciół, zastępując tradycyjny gamertag. Ostrożni gracze z dużą lista kontaktów będą mogli też samodzielnie wybrać, który ze znajomych zobaczy nasze imię, a który nie.

Nowości czekają również na użytkowników mobilnej aplikacji SmartGlass, współpracującej z Xboksem. Poprawione i rozszerzone zostaną funkcjonalności związane z obsługą telewizji cyfrowej, przeglądaniem profilów graczy oraz porównywaniem achievementów. Dzięki nowej wersji programu dostaniemy także powiadomienia, gdy któryś z przyjaciół zaloguje się do sieci lub rozpocznie streaming rozgrywki.

Poniżej filmowy przewodnik po zmianach wprowadzonych wraz z nowym firmware Xboksa One.