Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 listopada 2013, 10:12

autor: Góral

Xbox One pozwoli na strumieniowanie plików z innych urządzeń oraz na słuchanie muzyki z płyt CD

Firma Microsoft ujawniła, że konsola Xbox One, w przeciwieństwie do PlayStation 4, będzie wspierać standard DLNA i pozwoli na odtwarzanie muzyki z płyt CD-Audio.

Na konsoli Xbox One posłuchamy muzyki z płyty CD. - Xbox One pozwoli na strumieniowanie plików z innych urządzeń oraz na słuchanie muzyki z płyt CD - wiadomość - 2013-11-03
Na konsoli Xbox One posłuchamy muzyki z płyty CD.

Kilka dni temu informowaliśmy o publikacji zbioru ponad 160 odpowiedzi na przeróżne pytania dotyczące PlayStation 4. Dowiedzieliśmy się wtedy o kilku wadach nowego urządzenia firmy Sony, które nie pozwoli chociażby na odtwarzanie muzyki z płyt CD-Audio i nie będzie wspierało standardu DLNA.

Koncern Microsoft potwierdził serwisowi Polygon, że konsola Xbox One umożliwi strumieniowanie zawartości z innych urządzeń, w tym komputerów PC wyposażonych w systemy operacyjne Windows 7, 8, 8.1 oraz z wielu smartfonów działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone. Dodatkowo sprzęt pozwoli na słuchanie muzyki z płyt CD, jednak nie będzie wspierał innych form odtwarzania piosenek (oprócz usługi Xbox Music rzecz jasna), w tym nie obsłuży plików MP3 i AAC umieszczonych w iPodach, iPhone’ach czy pendrive’ach.

Jednocześnie warto zauważyć, że szef Sony Worldwide Studios – Shuhei Yoshida – napisał na Twitterze, że sprawa wsparcia dla DLNA i MP3 nie jest przesądzona i zostanie jeszcze przemyślana. Być może więc funkcje te zostaną dodane w ramach aktualizacji po premierze konsoli PlayStation 4.

Xbox One pozwoli na strumieniowanie plików z innych urządzeń oraz na słuchanie muzyki z płyt CD - ilustracja #2

Premiera next-gena firmy Sony nastąpi w Europie, w tym także w Polsce, 29 listopada. Xbox One trafi na rynek 22 listopada, jednak na początku dostępny będzie tylko w wybranych krajach, o czym pisaliśmy w sierpniu. Na naszym rynku sprzęt pojawi się dopiero w przyszłym roku, jednak nie dysponujemy nawet przybliżoną datą premiery.