Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 września 2021, 17:30

Xbox Cloud Gaming rusza na konsolach w programie Insider

Microsoft zaczął testować usługę Xbox Cloud Gaming na Xboksach. Niektórzy uczestnicy programu Xbox Insider mogą już przekonać się, jak działa streamowanie gier na konsoli.

W SKRÓCIE:
  • Część konsolowych Insiderów może już testować usługę streamowania gier na Xboksach.

Co takiego różni subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate od „zwykłego” Game Passa? Wśród wielu korzyści najbardziej charakterystyczną jest możliwość grania na komputerze lub smartfonie poprzez streaming. Jest to usługa zwana Xbox Cloud Gaming (inaczej xCloud) – pozwala ona na uruchomienie dowolnego tytułu na urządzeniu, które wyświetla tylko obraz, a obliczenia wykonują zewnętrzne serwery. Microsoft zapowiedział wcześniej, że rozszerzy dostępność xCloud także na konsole Xbox. Ich posiadacze będą mogli streamować gry już w okolicy świąt Bożego Narodzenia, a tymczasem rozpoczęły się testy.

Losowo wybrani uczestnicy programu Xbox Insider w kanałach Alpha i Alpha Skip-Ahead mogą sprawdzić działanie wczesnej wersji konsolowego xCloud na swoich Xboksach. Z czasem do testów będą mogli przystąpić pozostali Insiderzy. Streaming w finalnej wersji będzie działał na konsolach Xbox One, Xbox Series X i Xbox Series S. Znaczy to, że posiadacze poprzedniej generacji urządzeń będą mogli zagrać w tytuły ekskluzywne dla Series X/S. Streaming może przydać się też osobom chcącym szybko przetestować grę przed zakupem lub pobraniem.

Microsoft ma zapewnić możliwość „streamogrania” w rozdzielczości 1080p i 60 kl/s. Oczywiście potrzebne będzie do tego odpowiednio szybkie łącze internetowe. Zalecana prędkość pobierania to minimum 20 Mb/s. Planowane uruchomienie usługi pod koniec roku wydaje się dobrym pomysłem. Dla konsolowych graczy spod znaku „X” szykują się ciekawe święta. Zainteresowanych zakupem Xboksa zaś zapraszam na Allegro.

Xbox Cloud Gaming rusza na konsolach w programie Insider - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.