Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 września 2021, 17:45

autor: Entelarmer

Marvel Studios pracuje obecnie nad ponad 30 projektami filmów i seriali

31 projektów - tak prezentują się plany Marvel Studios na najbliższe lata.

Fani Marvela raczej nie mogą narzekać na brak filmów i seriali z superbohaterami z komiksów tego wydawcy. Przeciwnie, tylko w ramach tzw. trzeciej fazy Marvel Cinematic Universe (tj. latach 2016-2019) otrzymaliśmy 11 filmów oraz garść seriali (co zresztą nie wszystkim przypadło do gustu). Co więcej, w Marvel Studios obecnie powstaje 31 projektów.

Informację przekazała Victoria Alonso, producentka oraz prezes działu Fizycznego, Postprodukcji, Efektów wizualnych oraz Animacji w Marvel Studios, w wywiadzie dla argentyńskiego radia 221. Podkreśliła też, że jednym z celów studia przy tworzeniu kinowego uniwersum jest pokazanie, „jak ludzie oddziałują na siebie nawzajem”:

Obecnie pracujemy nad 31 projektami… To jest pytanie o to, jak radzimy sobie z wieloma talerzami [wiszącymi – przyp. autora] w powietrzu w tym samym czasie i, co najważniejsze, czasem one spadają i co wtedy możesz zrobić? Chcemy, aby ludzie zrozumieli, że nasz pomysł, by opowiedzieć te powiązane historie… to ważne, by świat zrozumiał, że postacie i historie tworzone przez nas dotyczą relacji międzyludzkich.

To, że Marvel Studios pracuje nad wieloma projektami, nie jest wielką tajemnicą. Nawet jeśli policzyć tylko ujawnione projekty (w tym te bez daty premiery, pokroju nowej Fantastycznej czwórki oraz Blade’a), ich liczba z łatwością przekroczy 20. Nie jest jednak jasne, czy Alonso uwzględniła w rachunku produkcje formalnie zakończone, ale wciąż czekające na premierę, takie jak Spider-Man: Bez drogi do domu czy Venom: Let There Be Carnage. Producentka nie bawiła się w szczegółowe wyliczanie ani nie zostawiła żadnych wskazówek.

Jednak nawet bez przyszłych, wciąż dalekich od ukończenia projektów fani Marvela nie będą narzekać na brak zajęcia. Jeszcze w tym roku otrzymamy wspomniane kontynuacje sagi Spider-Mana i Venoma, jak również Eternals, a w następnym ponownie zobaczymy m.in. Thora, doktora Strange’a i Czarną Panterę. Nie zapominajmy też o nadchodzącej grze ze Strażnikami Galaktyki.