Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 września 2013, 18:26

autor: Ender

Xbox 360 ma przed sobą jeszcze co najmniej trzy lata życia

Według Microsoftu konsola Xbox 360 ma przed sobą jeszcze przynajmniej trzy lata owocnego życia. W tym okresie na platformę trafi jeszcze ponad 100 premierowych tytułów.

Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć, ze 360-tka zadebiutowała w innej epoce, jeszcze przed wybuchem popularności sieci społecznościowych oraz konsolowych rozgrywek multiplayer  - Xbox 360 ma przed sobą jeszcze co najmniej trzy lata życia - wiadomość - 2013-09-04
Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć, ze 360-tka zadebiutowała w innej epoce, jeszcze przed wybuchem popularności sieci społecznościowych oraz konsolowych rozgrywek multiplayer

Microsoft przygotowuje się w tej chwili gorączkowo do premiery Xboksa One, jednak według jednego z jego przedstawicieli nie oznacza to, że poprzednik debiutującej konsoli odejdzie w najbliższym czasie w całkowitą niepamięć. Yusuf Mehdi, szef marketingu koncernu odpowiadający za markę Xbox, stwierdził, że Xbox 360 ma przed sobą jeszcze 3 owocnego lata życia. Zapowiada przy tym, że w tym czasie do graczy trafi jeszcze co najmniej ponad 100 nowych tytułów.

Oznacza to, że do 2016 roku firma planuje aktywnie wspierać platformę, która mimo ośmiu lat na karku ma przynosić w tej chwili największe zyski w swojej historii, generowane w głównej mierze przez subskrypcje oraz sprzedaż nowych tytułów. Oczywiście wsparcie będzie polegało przede wszystkim na utrzymaniu infrastruktury sieciowej, jeżeli chodzi o ekskluzywne gry dla 360-tki, to nie należy raczej spodziewać się już żadnych zapowiedzi ze strony studiów deweloperskich amerykańskiej spółki. Reprezentant Microsoftu powiedział przy tym, że docelowy 11-letni cykl życia konsoli będzie jej największym osiągnięciem, świadczącym o odniesionym sukcesie jego pracodwacy.

Nie wiemy jednak co stanie się po 2016 roku. Czy koncern zdecyduje się wyłączyć serwery, z których korzystają 360-tki, podobnie jak miało to miejsce w przypadku oryginalnego Xboksa.? Oznaczałoby to nie tylko koniec rozgrywek multiplayer, ale również brak dostępu do cyfrowych kopii gier oraz zakupionych DLC. Problem nie był tak wielki w przypadku pierwszej konsoli Microsoftu, ale jeżeli chodzi o jej następcę może wywołać już spore emocje, nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że nastąpi to w czasie kiedy Xbox One będzie miał już trzy lata. Niestety, producent na razie zapewne nie poruszy na poważnie tego tematu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.