Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2013, 18:43

autor: Orlov

Pokemon X i Y – specjalne edycje Nintendo 3DS XL, zapowiedź Pokemon Bank i trzy nowe Mega Ewolucje

Z okazji premiery Pokemon X i Y Nintendo szykuje ekskluzywne dla Ameryki Północnej i Europy edycje konsoli 3DS XL. Zapowiedziano także usługę Pokemon Bank, oraz pojawienie się Mega Ewolucji trzech ikon serii.

Pokemon X i Y – specjalne edycje Nintendo 3DS XL, zapowiedź Pokemon Bank i trzy nowe Mega Ewolucje - ilustracja #1

Rodzina gier spod szyldu Pokemon powiększy się wkrótce o dwa nowe tytuły. Z okazji zbliżającej się premiery Pokemon X i Y, firma Nintendo przyszykowała nie lada gratkę dla najbardziej zagorzałych fanów serii. Rynki północno-amerykański i europejski otrzymają dwie specjalne wersje kolorystyczne konsoli Nintendo 3DS XL – niebieską i czerwoną, ozdobione grafikami Xerneasa i Yveltala, które trafiły także na okładki nowych gier. Kolekcjonerskie konsolki pojawią się w sprzedaży 27 września (na dwa tygodnie przed premierą Pokemon X i Y) w cenie 200 dolarów, czyli około 650 złotych. Nie będą zawierać jednak żadnego z nadchodzących tytułów serii.

Pokemon X i Y – specjalne edycje Nintendo 3DS XL, zapowiedź Pokemon Bank i trzy nowe Mega Ewolucje - ilustracja #2

Nintendo pokusiło się także o zaprezentowanie nowej usługi – Pokemon Bank. Operująca w chmurze aplikacja dla konsoli Nintendo 3DS pozwoli na umieszczenie złapanych przez gracza „kieszonkowych stworów” w sieci. Uiszczając roczną opłatę otrzymamy miejsce na 3000 Pokemonów złapanych w nadchodzących tytułach serii. Serwis obejmie także starsze tytuły Pokemon – Black, White, Black 2 i White 2. Pokemon Bank udostępniony zostanie w Ameryce Północnej i Europie pod koniec tego roku, z możliwością skorzystania z darmowego okresu próbnego. Informacje na temat przewidywanej ceny usługi nie są jeszcze znane.

Nadejście nowych gier Pokemon zwiastuje wkroczenie w szóstą generację serii – oznacza to, że poznamy kilkadziesiąt nowych potworków (obecnie potwierdzono 29 „debiutów”). Twórcy gry, studio GameFreak, nie zapomnieli jednak o swoich korzeniach. Wraz z jednym z trzech startowych Pokemonów, Chespinem, Fennekinem lub Froakiem, gracze otrzymają także jednego z trójki ikon marki – Bulbasaura, Charmandera, bądź Squirtle’a. Dodatkowo każdy z trzech „klasyków” otrzyma możliwość Mega Ewolucji – osiągnięcia specjalnej, silniejszej formy na czas trwania walki. Pełną listę Pokemonów, które otrzymają taką zdolność znajdziecie pod tym adresem.

Venusaur, Blastoise i Charizard otrzymają jeszcze silniejsze formy - Pokemon X i Y – specjalne edycje Nintendo 3DS XL, zapowiedź Pokemon Bank i trzy nowe Mega Ewolucje - wiadomość - 2013-09-04
Venusaur, Blastoise i Charizard otrzymają jeszcze silniejsze formy

Światowa premiera Pokemon X i Y odbędzie się 12 października tego roku.