Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 kwietnia 2019, 12:07

autor: Aquma

Wyciek potwierdza istnienie karty GeForce RTX 2070 Ti

W bazie danych UserBenchmark pojawiła się kolejna karta graficzna z rodziny Turing – GeForce RTX 2070 Ti. Pod względem wydajności model plasuje się pomiędzy RTX-ami 2070 oraz 2080.

Nvidia szykuje kolejny produkt?. - Wyciek potwierdza istnienie karty GeForce RTX 2070 Ti - wiadomość - 2019-04-09
Nvidia szykuje kolejny produkt?.

Serwis Wccftech donosi, że w bazie danych UserBenchmark pojawiły się informacje na temat nowego układu graficznego firmy Nvidia. Redaktorzy są przekonani, że jest to GeForce RTX 2070 Ti, o którym plotkowano w październiku zeszłego roku. Wydajność tego modelu plasuje się pomiędzy RTX-ami 2070 oraz 2080.

Nowa karta kontra RTX 2070. Źródło: UserBenchmark.
Nowa karta kontra RTX 2070. Źródło: UserBenchmark.

Bardzo nietypowo wygląda specyfikacja tajemniczej karty. Przeciek ze wspomnianej bazy danych sugeruje, że GPU będzie posiadało nieco niższe taktowanie od obydwu wspomnianych RTX-ów (1590 MHz) i… 7,5 GB pamięci VRAM. Warto jednak odnotować, że tak dziwna wartość może być wynikiem błędu.

Możliwa specyfikacja tajemniczego GPU. Źródło: UserBenchmark.
Możliwa specyfikacja tajemniczego GPU. Źródło: UserBenchmark.

Samo pojawienie się takiego modelu na rynku wydaje się być jednak dosyć prawdopodobne – różnica zarówno w wydajności, jak i cenie RTX-ów 2070 oraz 2080 jest na tyle duża, że w tej luce spokojnie zmieści się jeszcze jeden produkt. Co więcej, warto mieć na uwadze, że w lecie na rynku najprawdopodobniej zadebiutują układy graficzne AMD Navi. Chowanie przez „zielonych” asa w rękawie na tę okazję to rozsądne posunięcie, a przy tym strategia, z której firma z powodzeniem korzystała w poprzednich latach (podobnie postąpiono z GeForce’em 1070 Ti, który stanowił konkurencję dla Radeona Vegi 56).

  1. Nvidia – strona oficjalna