Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 listopada 2016, 15:40

autor: Góral

Wkrótce na Oculus Rift pogramy w gry z Xboksa One

12 grudnia w Oculus Store zadebiutuje specjalna aplikacja umożliwiająca streamowanie rozgrywki z gier z konsoli Xbox One na gogle rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift.

Posiadacze konsoli Xbox One wkrótce będą mogli przesyłać obraz ze swoich gier do gogli rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift – poinformowała firma Microsoft. Specjalna aplikacja współpracująca z systemem Windows 10 pojawi się 12 grudnia w Oculus Store i będzie dostępna oczywiście za darmo. Sprzęty komunikować mają się dzięki domowej sieci i to właściwie tyle, jeżeli chodzi o wymagania. Po podłączeniu obu urządzeń będzie można pograć we wszystkie xboksowe gry (także te dostępne w ramach wstecznej kompatybilności), ale nie oznacza to, że zostaną one w magiczny sposób przystosowane do VR. Po założeniu gogli na głowę trafimy bowiem do wirtualnej sali z wielkim ekranem, na którym będziemy oglądać rozgrywkę z Gears of War 4, Forzy Horizon 3 czy czegokolwiek innego.

Forza Horizon 3 wkrótce będzie mogła być odpalona na wielkim, wirtualnym ekranie, o ile należycie do grona posiadaczy gogli Oculus Rift. - Wkrótce na Oculus Rift pogramy w gry z Xboksa One - wiadomość - 2016-11-24
Forza Horizon 3 wkrótce będzie mogła być odpalona na wielkim, wirtualnym ekranie, o ile należycie do grona posiadaczy gogli Oculus Rift.

Oculus Rift zadebiutował w marcu bieżącego roku i został ciepło przyjęty przez media. Problemem jednak jest cena urządzenia wynoszącą 699 euro, a więc około 3 tysięcy złotych. Dodatkowo do poprawnego działania potrzeba mocnego PC-ta, choć ostatnio minimalne wymagania sprzętowe zostały zaktualizowane i obecnie do korzystania z gogli wystarczy komputer wyposażony w następujące podzespoły:

  • Karta grafiki: NVIDIA GTX 960 / AMD 290
  • Procesor: Intel i3-6100 / AMD FX4350
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • System operacyjny: Windows 8 lub nowszy

6 grudnia Oculus Rift doczeka się premiery kontrolera Oculus Touch. Niestety i w tym przypadku tanio nie będzie – zainteresowane osoby muszą przyszykować 199 euro, czyli niecałe 880 zł.

Oculus Rift w skrócie:
  • gogle rzeczywistości wirtualnej, które zadebiutowały w marcu 2016 roku;
  • 12 grudnia ukaże się aplikacja pozwalająca streamować rozgrywkę z konsoli Xbox One do gogli. Dzięki niej bawić będziemy się w dużych, wirtualnych salach, na wielkich ekranach.
Aplikacja pozwoli na zabawę w trzech salach – Citadel, Retreat oraz Dome. - Wkrótce na Oculus Rift pogramy w gry z Xboksa One - wiadomość - 2016-11-24
Aplikacja pozwoli na zabawę w trzech salach – Citadel, Retreat oraz Dome.
Wkrótce na Oculus Rift pogramy w gry z Xboksa One - ilustracja #3