Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 lipca 2019, 16:25

autor: aadamus

Windows 10 zyskuje w czerwcowej ankiecie Steama

Steam udostępnił wyniki czerwcowej ankiety sprzętowej, która powstaje w oparciu o dane udostępnione przez użytkowników platformy. Dzięki temu kolejny raz mamy okazję zobaczyć, jakie podzespoły królują wśród posiadaczy komputerów osobistych.

Windows 10 króluje wśród użytkowników Steama. - Windows 10 zyskuje w czerwcowej ankiecie Steama - wiadomość - 2019-07-03
Windows 10 króluje wśród użytkowników Steama.

Mimo wielu zawirowań wśród platform cyfrowej dystrybucji Steam nadal pozostaje liderem na rynku. Od dłuższego czasu sklep ten zbiera dane związane z posiadanym oprogramowaniem i sprzętem od użytkowników, którzy wyrazili na to zgodę. Dziś opublikowane zostały wyniki czerwcowej edycji ankiety. To, co jest w niej widoczne na pierwszy rzut oka, to rekordowy skok popularności Windowsa 10.

W czerwcu udział Windowsa 10 wśród systemów operacyjnych zwiększył się o 3,08%. Obecnie na co dzień korzysta z niego 70,92% wszystkich graczy. Mocny spadek zanotował natomiast Windows 7. W ciągu ostatniego miesiąca stracił on 2,09% swoich użytkowników. Jest to trend odwrotny do tego, który mieliśmy okazję zauważyć jeszcze dwa miesiące temu, kiedy to „siódemka” odnotowała wzrost.

Oprócz systemu operacyjnego duży wzrost można zauważyć przy kilku innych parametrach. O 3,10 % zwiększył się udział procesorów o taktowaniu znajdującym się w przedziale od 3.3 GHz do 3.69 GHz. W czerwcu o 2,04% poszerzyło się także grono graczy korzystających z rozdzielczości 1920x1080.

W przypadku pozostałych podzespołów zmiany w statystykach uległy niewielkim zmianom. Można zauważyć utrzymującą się dominację Nvidii i Intela nad AMD. W segmencie kart graficznych „czerwoni” posiadają 14,75% rynku. Natomiast w przypadku procesorów firma straciła w stosunku do ubiegłego miesiąca i na ten moment posiada 17,88% udziałów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.