Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 listopada 2012, 14:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wii Mini - pomniejszona wersja Wii w planach firmy Nintendo?

Jeden z dużych sklepów miał wyjawić serwisowi Nintendo World Report, że firma Nintendo planuje wypuścić na rynek Wii Mini, czyli pomniejszoną wersję konsoli Wii. Japoński koncern na razie nie potwierdza, ale też nie zaprzecza tym doniesieniom.

Serwis Nintendo World Report donosi, że firma Nintendo planuje wypuścić w najbliższym czasie Wii Mini - mniejszą wersję kilkuletniej konsoli. Redaktorzy powołują się na informacje od dużego sklepu, choć nie mogą podać jego nazwy.

Jeśli powyższe doniesienia okażą się prawdziwe, to Wii Mini zadebiutuje na rynku 7 grudnia bieżącego roku, a więc tuż po premierze Wii U. Konsola miałaby być sprzedawana w zestawie z Sensor Barem oraz kontrolerami Nunchuk i Wii Remote Plus. Nie sprecyzowano jednak żadnych szczegółów na temat ceny sprzętu, czy też jego dokładnych wymiarów.

Obecny wygląd Wii - Wii Mini - pomniejszona wersja Wii w planach firmy Nintendo? - wiadomość - 2012-11-26
Obecny wygląd Wii

Serwis VG247 poprosił firmę Nintendo o oficjalne stanowisko w tej sprawie. Przedstawiciel brytyjskiego oddziału oświadczył tylko, że „Nintendo nie komentuje plotek i spekulacji”. Chociaż nowa wersja kilkuletniej konsoli nie została oficjalnie potwierdzona, to stanowisko japońskiego koncernu może świadczyć o tym, że coś jest na rzeczy. Obecnie należy jednak traktować powyższą wiadomość wyłącznie jako plotkę.

30 listopada na europejskim rynku oficjalnie zadebiutuje Wii U, a więc następca omawianej w tej wiadomości konsoli Wii. Nowa platforma sprzętowa 18 listopada miała swoją premierę w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu jej użytkownicy dzielą się pierwszymi wrażeniami z użytkowania, dzięki czemu znamy najważniejsze plusy i minusy Wii U. Ciekawostką jest fakt, że gry z Wii uruchomione na Wii U prezentują się nieco lepiej dzięki sztucznemu podbiciu rozdzielczości, maksymalnie do pułapu 1080p.