Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 września 2019, 21:05

Wersja beta GOG Galaxy 2.0 z pierwszą dużą aktualizacją

Zamknięta wersja beta aplikacji GOG Galaxy 2.0 doczekała się pierwszej dużej aktualizacji, która przybliża jej funkcjonalność do tego, co twórcy obiecywali w jej pierwszych zapowiedziach. Galaxy 2.0 pozwala na stworzenie uniwersalnej bazy danych posiadanych przez nas gier na wszystkich współczesnych platformach sprzętowych. .

GOG Galaxy 2.0 to nowa odsłona aplikacji Galaxy, opracowanej przez platformę dystrybucji cyfrowej GOG.com. W założeniach umożliwia ona graczom stworzenie jednej kolekcji gier, w której skład wchodzą tytuły posiadane przez nich na pozostałych platformach cyfrowej dystrybucji, a także na konsolach stacjonarnych. Dodatkowo klient oferuje różnorodne statystyki dotyczące czasu rozgrywki czy osiągnięć, jak również pozwala na instalację i uruchamianie gier bez względu na to, w którym serwisie zakupiliśmy daną produkcję. Zamknięta beta Galaxy 2.0 wystartowała w czerwcu. Jej uczestnicy mogli zapoznać się z niektórymi zapowiadanymi opcjami klienta. W opublikowanej właśnie pierwszej dużej aktualizacji jego funkcjonalność zbliża się wreszcie do tego, co deweloperzy obiecywali w oryginalnych zapowiedziach aplikacji.

Pierwszą nowością wprowadzoną w aktualizacji jest rozszerzona funkcja wyszukiwania, stojąca u podstaw działania GOG Galaxy 2.0. Pozwala ona znaleźć naszych przyjaciół rozrzuconych po różnych serwisach dystrybucji cyfrowej, a także gry na wszystkich współczesnych platformach sprzętowych, które możemy następnie manualnie dodać do wirtualnej biblioteki. Z poziomu wyszukiwania możemy także zainstalować lub uruchomić posiadane tytuły na PC. Korzystając ze stworzonych przez nas tagów, możemy też przeglądać listy podpiętych do nich produkcji.

Kolejną nowinką jest ulepszony sposób prezentacji naszej biblioteki. Możemy teraz wybierać spośród wielu nowych opcji pozwalających posegregować gry, począwszy od roku ich wydania, a skończywszy na przyznanej przez nas ocenie czy czasie spędzonym na zabawie. Kolekcję możemy wyświetlać w formie tekstowej lub jako galerię okładek i grafik promocyjnych, której wygląd (siatka, lista itd.) dopasujemy zgodnie z własnym gustem. Poza tym twórcy poprawili też listę pobieranych danych i aktualizacji, która docelowo ma współpracować także z grami zakupionymi poza serwisem GOG.com.

Aktualizacja o kodowej nazwie Atlas rozszerza funkcjonalność aplikacji. - Wersja beta GOG Galaxy 2.0 z pierwszą dużą aktualizacją - wiadomość - 2019-09-14
Aktualizacja o kodowej nazwie Atlas rozszerza funkcjonalność aplikacji.

Do zamkniętej bety klienta GOG Galaxy 2.0 można wciąż zapisywać się na jego oficjalnej stronie, dostępnej pod tym adresem. Deweloperzy zapowiadają, że wkrótce wyślą kolejną porcję zaproszeń do nowych użytkowników.

  1. GOG – strona oficjalna
  2. GOG Galaxy – strona oficjalna