Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 stycznia 2018, 09:51

autor: Aquma

W grudniu w USA sprzedało się 1,5 mln Switchy; świetne wyniki 3DS-a

Grudzień był miesiącem bardzo udanym dla Nintendo. Firma sprzedała w tym czasie w Stanach Zjednoczonych 1,5 mln egzemplarzy swojej najnowszej konsoli – Nintendo Switcha. Doskonale poradził sobie także 3DS, o 27% poprawiając wynik z zeszłego roku.

Nintendo ma powody do zadowolenia. - W grudniu w USA sprzedało się 1,5 mln Switchy; świetne wyniki 3DS-a - wiadomość - 2018-01-19
Nintendo ma powody do zadowolenia.

Konsola Nintendo Switch mocnym grudniem zamknęła niesamowity rok. Zgodnie z informacjami pochodzącymi z raportu Grupy NPD, w zeszłym miesiącu tylko w USA maszynka ta trafiła do 1,5 mln konsumentów. Doskonale spisał się także przenośny 3DS, sprzedając się o 27% lepiej niż rok wcześniej. Jeśli doliczyć do tego jeszcze sprzedaż konsoli Super SNES Classic, to okazuje się, że aż połowa (2,6 mln egzemplarzy) sprzętu do grania zakupionego w grudniu za oceanem jest ozdobiona logiem wielkiego N. Imponujące.

Świetnie radzą sobie także gry Nintendo – aż 6 z nich znalazło się na liście 20 najchętniej kupowanych w grudniu tytułów (cały czas mówimy o Stanach Zjednoczonych). Były to: Super Mario Odyssey (Switch, 3. miejsce), Mario Kart 8 Deluxe (Switch, 4. miejsce), The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch/WiiU, 9. lokata), Pokemon Ultra Sun i Moon (dwie osobne gry na 3DS, 13. i 14. miejsca) oraz Splatoon 2 (16. lokata). Mowa tutaj wyłącznie o grach na fizycznych nośnikach.

Super Mario Odyssey. - W grudniu w USA sprzedało się 1,5 mln Switchy; świetne wyniki 3DS-a - wiadomość - 2018-01-19
Super Mario Odyssey.

Wracając jednak do Switcha – liczba egzemplarzy znajdujących się w domach amerykańskich graczy przekroczyła już 4,8 mln, co czyni z niego najszybciej sprzedającą się w tym kraju platformę w historii (i przy okazji jeszcze mocniej pokazuje, jak bardzo imponujący był to grudzień). Świetnie radzą sobie również pozostałe konsole. Microsoft może cieszyć się z bardzo udanego grudnia, zaś Sony świętuje sprzedanie na świecie 73,6 mln egzemplarzy PlayStation 4. Pozostaje tylko życzyć sobie, by kolejny rok był dla branży równie udany.

  1. Nintendo Labo, czyli kartonowe gadżety do Switcha
  2. Nintendo nie jest zainteresowane technologią VR oraz 4K