Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 lutego 2020, 15:00

autor: Froozyy

Ułatwiony dostęp do baterii w urządzeniach mobilnych - przeciek propozycji ustawy EU

W duńskim serwisie Het Financieele Dagblad pojawił się przeciek dotyczący propozycji ustawy Parlamentu Europejskiego, dzięki której użytkownicy urządzeń mobilnych mieliby zapewniony łatwiejszy dostęp do baterii. Według informacji po raz pierwszy usłyszymy o tym oficjalnie w połowie marca.

PRZECIEK W SKRÓCIE:
  • duński serwis Het Financieele Dagblad dotarł do propozycji ustawy, dzięki której użytkownicy urządzeń mobilnych w Europie mieliby zapewniony łatwiejszy dostęp do baterii;
  • według przecieku po raz pierwszy usłyszymy o tym oficjalnie w połowie marca.

Pod koniec stycznia tego roku świat obiegła informacja, że Parlament Europejski przegłosował rezolucję dot. jednej wersji ładowarki dla wszystkich urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. Na ten moment nie wiadomo, jaki port ma zostać uznany za uniwersalny, ale propozycja standardu będzie przedstawiona w przeciągu najbliższych pięciu miesięcy. Natomiast najnowsze przecieki wskazują na to, że w przyszłości podobne zmiany mogą nastąpić także, jeśli chodzi o dostęp do baterii w urządzeniach mobilnych.

Ułatwiony dostęp do baterii w urządzeniach mobilnych – jesteście za? - Ułatwiony dostęp do baterii w urządzeniach mobilnych - przeciek propozycji ustawy EU - wiadomość - 2020-03-01
Ułatwiony dostęp do baterii w urządzeniach mobilnych – jesteście za?

W duńskim serwisie Het Financieele Dagblad (podajemy za portalem Techradar) pojawiła się informacja o tym, że jego redaktorzy dotarli do dokumentów Parlamentu Europejskiego, które zawierały propozycję ustawy, dzięki której każdy użytkownik urządzenia mobilnego w Europie miałby łatwy dostęp do jego baterii (czyli przede wszystkim mógłby np. wymienić ją sam). Tym samym każda firma, która chciałby sprzedawać swój produkt na rynku europejskim, byłaby zmuszona do umożliwienia tego swoim klientom. Według przecieku po raz pierwszy usłyszymy o tym oficjalnie w połowie marca.

Takie rozwiązanie byłoby niewątpliwie ogromnym ułatwieniem dla wielu z nas. Należy jednak pamiętać, że jeśli przeciek faktycznie okaże się prawdziwy, to na wprowadzenie standardu dotyczącego dostępu do baterii i tak będziemy musieli sporo poczekać. Nie wiadomo nawet, czy tego typu ustawa zostałaby przegłosowana przez Parlament Europejski.