Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 stycznia 2018, 19:28

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ubisoft zapowiedział Sama, czyli osobistego asystenta gier

Firma Ubisoft wpadła na niecodzienny pomysł stworzenia asystenta gier powiązanego z mobilną aplikacją Ubisoft Club. Sam, bo tak będzie się on nazywać, umożliwi m.in. sprawdzanie naszej aktywności w grach.

Ubisoft dokonał dziś niecodziennej zapowiedzi. Firma ujawniła bowiem Sama – wirtualnego asystenta powiązanego z mobilną aplikacją Ubisoft Club. Do czego będzie służył pomocnik? Przyda się on przede wszystkim do pozyskiwania informacji o naszej aktywności w grach, terminów premier wyczekiwanych produkcji czy tego, co robią nasi znajomi z Uplay. Sama będzie można zapytać np. o to, ile czasu spędziliśmy przy danym tytule, w co aktualnie gra wskazany kolega czy co takiego znajduje się chociażby w dodatku Assassin's Creed Origins: The Hidden Ones.

Sam w skrócie:
  • wirtualny asystent w aplikacji Ubisoft Club;
  • pozwoli na szybkie pozyskiwanie rozmaitych informacji związanych z grami Ubisoftu;
  • dziś startują beta-testy Sama.

Mało tego, aplikacja będzie oferować też bardziej zaawansowane możliwości. W opublikowanym komunikacie wspomniano np. o Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Sam sprawdzać będzie codzienną aktywność i analizować nasze zachowania w grze oraz statystyki. Na ich podstawie podsunie nam np. wskazówki dotyczące zabawy ostatnio używanym operatorem. W przyszłości podobnej funkcjonalności mają się doczekać inne tytuły Ubisoftu.

Asystent rozpoznawać ma komendy głosowe oraz tekstowe. Ponoć będzie radził sobie z tym znakomicie dzięki wykorzystaniu technologii Natural Language Processing i Dialogflow Enterprise Edition od Google.

Beta-testy Sama rozpoczynają się dziś, ale tylko w Kanadzie. Nie wiemy jeszcze, kiedy odbędzie się oficjalna premiera growego asystenta francuskiego koncernu.

Sam sprawdzi Twoje statystyki, gdy Ty będziesz zajadać się zupą. - Ubisoft zapowiedział Sama, czyli osobistego asystenta gier - wiadomość - 2018-01-24
Sam sprawdzi Twoje statystyki, gdy Ty będziesz zajadać się zupą.