Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 kwietnia 2017, 10:06

autor: Movis

Superposition Benchmark – nowy test wydajności od twórców Valley i Heaven

Choć o firmie Unigine Corp ostatnimi czasy przycichło, wraca ona do akcji z Superposition Benchmark – nowym narzędziem przeznaczonym do testowania kart grafiki. Program można ściągnąć za darmo i trzeba przyznać, że jest na czym zawiesić oko.

Samotnia wynalazcy pełna jest różnorakich dziwów. - Superposition Benchmark – nowy test wydajności od twórców Valley i Heaven - wiadomość - 2017-04-12
Samotnia wynalazcy pełna jest różnorakich dziwów.

Jeśli chcecie wycisnąć ze swojego PC ostatnie poty, to firma Unigine Corp przygotowała coś specjalnie dla Was. Po premierze narzędzi Heaven Benchmark i Valley Benchmark od dawna nie prezentowali oni nowych stress-testów, ale w końcu zdecydowali się na następny krok. Superposition Benchmark – bo taka nazwa została nadana najnowszej edycji narzędzia – prezentuje laboratorium w stylu retro, w którym coś poszło zdecydowanie nie tak. Przedmioty codziennego użytku, naukowe zabawki i nawet niedoszła przekąska badacza zaczynają bowiem lewitować, zderzając się ze sobą i wirując w przestrzeni. Nie trzeba chyba wspominać, że całość wygląda świetnie, a ponad 900 interaktywnych obiektów tworzy ciekawe instalacje antygrawitacyjne. Oto jak prezentują się w ruchu, w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 8K:

Oparty na drugiej edycji silnika UNIGINE Superposition jest przeznaczony na systemy Windows oraz Linux i ma w zanadrzu wiele narzędzi, które sprawią, że temperatura Waszego układu GPU wzrośnie. Wśród modułów jest m.in klasyczny test obciążenia, test wydajności chłodzenia, stabilności, monitoring zegarów itd. Sam program oferuje też top listy wyników dla maksymalizatorów, skalowanie ustawień jakości, tryb VR (dla Oculus Rift i HTC Vive) oraz tryb interaktywny z paroma minigierkami.

Sam test ściągnąć można w tym miejscu. Podczas gdy podstawowa wersja programu jest darmowa, za jej bardziej zaawansowanego brata trzeba już będzie zapłacić. Poniżej prezentujemy jeszcze małą galerię dużych obrazów: