Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 lutego 2017, 10:10

autor: Movis

Sterowniki GeForce 378.66 ze wsparciem dla gier For Honor, Sniper Elite 4 i Halo Wars 2

Firma Nvidia udostępniła kolejną wersję oprogramowania do swoich kart grafiki. Sterowniki GeForce 378.66 WHQL mają poprawić działanie gier For Honor, Sniper Elite 4 i Halo Wars 2.

2017 rok powoli zaczyna obradzać premierami dużych tytułów, co związane jest także z większą aktywnością producentów kart grafiki. Nvidia nie jest tutaj wyjątkiem. Firma obdarzyła posiadaczy kart GeForce walentynkowym prezentem w postaci najnowszej łatki do oprogramowania dla tego sprzętu, noszącej miano GeForce 378.66 WHQL. Wedle dostępnej dokumentacji dokonuje ona jedynie nieznacznych usprawnień, ale przejdźmy może do konkretów.

Sterowniki mają wspomóc prawidłowe działanie trzech tytułów: Sniper Elite 4, Halo Wars 2, i For Honor. Choć w najnowszym kodzie od „zielonych” nie dodano ani jednego nowego profilu SLI, na pocieszenie zapewniono dwa profile kompatybilności 3D (Sniper Elite 4 i For Honor), określane jako „znakomite”. Ostatnia produkcja wydaje się swego rodzaju „oczkiem w głowie” Nvidii, bowiem firma opublikowała nawet na swojej stronie specjalistyczny artykuł, w którym przygląda się unikalnym funkcjom średniowiecznej gry akcji w wersji na PC. Przykładowo wspiera ona technologię NVIDIA Ansel, pozwalającą na robienie zrzutów ekranu z każdego kąta, w rozdzielczościach 33 razy większych od tych wewnątrz gry. Jak takie cudeńko wygląda można zobaczyć tutaj.

To zdjęcie nijak nie oddaje wypalającej oczy ostrości oryginalnego screenshota, na którym dość dokładnie zobaczyć można nawet obrońców na blankach. - Sterowniki GeForce 378.66 ze wsparciem dla gier For Honor, Sniper Elite 4 i Halo Wars 2 - wiadomość - 2017-02-15
To zdjęcie nijak nie oddaje wypalającej oczy ostrości oryginalnego screenshota, na którym dość dokładnie zobaczyć można nawet obrońców na blankach.

Sterowniki wprowadzają parę poprawek błędów, na które wcześniej zwracali uwagę gracze. W strzelance Battlefield 1 zlikwidowano migotanie obrazu przy używaniu antyaliasingu typu TAA oraz drgania tekstu przy korzystaniu z SLI. Cienie w The Division nie migoczą już, gdy gracz włączy funkcję PCSS, a Heroes of the Storm nie „wywala do pulpitu” użytkowników kart GTX 1080. Usunięto też problem związany z grą Minecraft, przez który zawieszało się oprogramowanie Java SE Binary. Popracowano też nad kompatybilnością opcji Surround (już może być aktywowana na XGPU) i przyśpieszono przełączanie gier z trybu pełnego ekranu do widoku w oknie przy jednocześnie włączonych G-Sync oraz V-Sync.

Do wspieranych opisywanym oprogramowaniem komponentów należą karty grafiki GeForce z serii 400, 500, 600, 700, 900, 1000 oraz TITAN, a także ich mobilne wersje. Sterownik możecie pobrać z oficjalnej strony firmy lub poprzez aplikację GeForce Experience.