Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 maja 2021, 14:05

autor: hexx0

Steam może planować wprowadzenie menedżera biblioteki gier

Steam może planować wprowadzenie menedżera biblioteki gier, który ułatwi zarządzanie tytułami zainstalowanymi na dysku.

W czwartek informowaliśmy Was o doniesieniach Pavla Djundika, twórcy SteamDB i Steam Status, według których Steam ma się niedługo doczekać zmian w interfejsie użytkownika. Teraz okazuje się, że obok nowego wyglądu stron pobierania i ustawień, o których już pisaliśmy, Valve zaoferuje nam menedżera biblioteki gier. Ma on zastąpić dotychczasowe foldery i ułatwić zarządzanie zainstalowanymi produkcjami.

Źródło: Twitter - Pavel Djundik (@thexpaw). - Steam może planować wprowadzenie menedżera biblioteki gier - wiadomość - 2021-05-30
Źródło: Twitter - Pavel Djundik (@thexpaw).

O kolejnym odkryciu Djundik poinformował w piątek na swoim Twitterze. Jak widzicie na powyższym screenie, nowe narzędzie pokazuje listę zainstalowanych tytułów wraz z rozmiarami, jakie zajmują one na dysku. Uwagę zwraca też prosty wykres, który obrazuje przestrzeń wybranej partycji, podzieloną na obszary zajęte odpowiednio przez gry, DLC do nich czy treści z Warsztatu Steam. Dla porównania zerknijcie na grafikę prezentującą obecny stan rzeczy.

Źródło: Twitter - Pavel Djundik (@thexpaw). - Steam może planować wprowadzenie menedżera biblioteki gier - wiadomość - 2021-05-30
Źródło: Twitter - Pavel Djundik (@thexpaw).

Trzeba przyznać, że zmiana, choć w sumie niewielka, może znacząco ułatwić zarządzanie zainstalowanymi na Steamie tytułami. Zwłaszcza, jeśli ma się zwyczaj przechowywania ich na różnych partycjach dysku. Warto mieć tylko na uwadze, że powyższy screen prawdopodobnie nie odzwierciedla ostatecznego wyglądu menedżera biblioteki gier, a jedynie dotychczasowy rezultat prac nad nim. To, z czego faktycznie będziemy korzystać, może więc nieco różnić się od tego, co tutaj widzicie.

A choć już teraz możemy pogrupować posiadane na Steamie produkcje ze względu na rozmiar zajmowany przez nie na dysku, społeczności zebranej na Reddicie spodobały się szykowane przez Valve zmiany. Dajcie znać, czy Wam także przypadły one do gustu. A jeśli mało Wam gier w bibliotece, zerknijcie na nasze zestawienie tytułów, które dostępne są za darmo w ten weekend.

Steam wprowadzi menedżera biblioteki gier - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.