Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 września 2013, 20:12

Steam Machines – Valve zapowiada dedykowane pecety dla systemu Steam OS

Valve przedstawiło drugą z trzech zapowiadanych rewelacji, związanych z przyszłością firmy oraz platformy Steam. Niespodzianką tą są dedykowane komputery, pracujące z systemem Steam OS, które mają być dostarczane przez wielu różnych producentów. Pierwsza testowa partia tych urządzeń trafi jeszcze w tym roku do wybranych graczy zarejestrowanych w serwisie.

W przyszłym roku do sklepów powinny trafić pierwsze komputery ze Steam OS - Steam Machines – Valve zapowiada dedykowane pecety dla systemu Steam OS - wiadomość - 2013-09-25
W przyszłym roku do sklepów powinny trafić pierwsze komputery ze Steam OS

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, dowiedzieliśmy się właśnie co kryje się pod drugą z trzech tajemniczych zapowiedzi, bezpośrednio związanych z przyszłością Valve i Steama. Na specjalnej stronie internetowej, amerykańska spółka przedstawiła program Steam Machines. Pod nazwą tą kryje się nic innego jak linia dedykowanych pecetów, stworzonych z myślą o salonach i pokojach dziennych graczy. Komputery mają współpracować z zapowiedzianym na początku tygodnia systemem Steam OS.

Valve twierdzi, że sprzęt dostarczony zostanie przez wielu różnych producentów, z którymi podpisano stosowne umowy. Pierwsze modele trafią do sprzedaży w 2014 roku. Nie poznaliśmy jednak żadnych konkretów, takich jak konfiguracje poszczególnych modeli czy ich cena. Pewne jest jednak, że wygląd zewnętrzny oraz wydajność pecetów nie będą zależeć od Valve. Steam Machines będzie więc najprawdopodobniej tylko marką-parasolem, pod którym znajdziemy wiele różnej klasy komputerów.

Valve planuje rewolucję w salonach pecetowych graczy - Steam Machines – Valve zapowiada dedykowane pecety dla systemu Steam OS - wiadomość - 2013-09-25
Valve planuje rewolucję w salonach pecetowych graczy

Co ciekawe, jeszcze w tym roku właściciele platformy Steam chcą przekazać w ręce jej użytkowników 300 sztuk prototypowych komputerów z nowym systemem operacyjnym, które zostały zbudowane w laboratoriach Valve. Są one maszynami testowymi, pozwalającymi użytkownikom na zabawę z nowym oprogramowaniem, a także ewentualne modyfikacje sprzętowe. Aby otrzymać szansę na dostanie w swoje ręce komputerów musimy wykonać do 25 października wszystkie zadania, niezbędne do odblokowania odznaki Steam Hardware Enthusiast, która dostępna jest na steamowym profilu.

Wymagania niezbędne do otrzymania odznaki to:

  1. Dołączenie do grupy Steam Universe
  2. Zaakceptowanie warunków umowy Steam Hardware Beta Terms and Conditions
  3. Posiadanie co najmniej 10 znajomych w serwisie
  4. Posiadanie publicznego profilu użytkownika
  5. Skorzystanie z gry przy użyciu kontrolera oraz trybu Big Picture

Spośród posiadających odznakę wylosowana zostanie grupa około 270 osób, do których trafią maszyny. 30 pozostałych graczy zostanie wybranych ze względu na ich wkład w rozwój społeczności oraz aktywny udział w poprzednich programach testów. Wszyscy szczęśliwcy będą mogli swobodnie dzielić się swoimi wrażeniami i zdjęciami. Pecety zostaną wysłane jeszcze w tym roku. Na koniec przypomnijmy, że na ostatnią już niespodziankę od Valve przyjdzie nam ponownie czekać dwa dni.

  1. Oficjalna zapowiedź Steam Machines