Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 grudnia 2013, 11:17

autor: Góral

Steam Machines - pojawił się unboxing urządzenia

Jeden ze szczęśliwców, który otrzymał prototypowy egzemplarz komputera Steam Machine, postanowił nagrać rozpakowanie przesyłki od firmy Valve. Przy okazji uwiecznił także proces uruchamiania sprzętu.

Steam Machines to komputery mające konkurować z konsolami o miejsce w salonie. - Steam Machines - pojawił się unboxing urządzenia - wiadomość - 2013-12-15
Steam Machines to komputery mające konkurować z konsolami o miejsce w salonie.

Kilka dni temu informowaliśmy o wysyłce 300 prototypowych egzemplarzy komputerów Steam Machines. Szczęśliwcy otrzymali już swoje urządzenia, a jeden z nich opublikował dwa nagrania wideo z rozpakowywania sprzętu oraz jego uruchomienia.

W skład zestawu, oprócz ciekawego pudełka, wchodzi komputer, kontroler Steam (prototypowa wersja z czterema przyciskami zamiast panelu dotykowego), niezbędne okablowanie, antena Wi-Fi oraz dokumenty (instrukcja, itd.). Urządzenie występuje w kilku konfiguracjach sprzętowych, o których pisaliśmy w październiku. Poniżej obejrzycie natomiast materiał, prezentujący uruchomienie sprzętu oraz kilka chwil spędzonych z grą Don't Starve.

Komputery Steam Machines działają pod kontrolą systemu operacyjnego SteamOS. Jest on już możliwy do pobrania w wersji beta. Należy jednak pamiętać, że nie jest to finalny produkt i osoby niezaznajomione z Linuksem mogą mieć problemy z jego obsługą, instalacją i nie tylko. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w tym miejscu

Steam Machines to linia dedykowanych komputerów, tworzonych przez różne firmy, które mają zagościć w salonach graczy. Sprzęt trafi na półki sklepowe w 2014 roku, a już w styczniu, w czasie targów CES, prawdopodobnie poznamy szczegóły i ceny poszczególnych zestawów od firmy Valve oraz innych producentów.

.

Prototyp Steam Machine w pełnej okazałości. - Steam Machines - pojawił się unboxing urządzenia - wiadomość - 2013-12-15
Prototyp Steam Machine w pełnej okazałości.
Niecodzienne opakowanie Steam Machine. - Steam Machines - pojawił się unboxing urządzenia - wiadomość - 2013-12-15
Niecodzienne opakowanie Steam Machine.