Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 listopada 2016, 17:23

autor: Entelarmer

Sprzedaż PlayStation VR w Wielkiej Brytanii lepsza niż HTC Vive i Oculus Rift razem wziętych

Kolejne doniesienia o sukcesie PlayStation VR. Według firmy GfK sprzedaż gogli rzeczywistości wirtualnej od Sony może przewyższyć łączny wynik konkurencyjnych zestawów HTC Vive oraz Oculus Rift.

O powodzeniu PlayStation VR – gogli rzeczywistości wirtualnej dla konsoli PlayStation 4 (i nie tylko) – mogliśmy przekonać się jeszcze w październiku, kiedy to doniesiono o wyprzedaniu się wszystkich egzemplarzy dostępnych w brytyjskim oraz amerykańskim oddziale sklepu Amazon. Jeszcze wcześniej zestaw firmy Sony zaliczył udaną premierę w Japonii. W tej sytuacji nie jest zaskoczeniem oświadczenie firmy GfK, zajmującej się badaniem rynku mediów (podajemy za serwisem MCV). Dyrektor koncernu Paul Simpson zdradził, że według październikowej ankiety PSVR ma szansę przebić łączną sprzedaż w Wielkiej Brytanii dwóch konkurencyjnych urządzeń: HTC Vive oraz Oculus Rift. Sprzęt został ciepło przyjęty przez użytkowników, co zdaniem Simpsona rozwiewa obawy co do przyszłości tej technologii. Wskazał też na przyczyny sukcesu gogli Sony: dość niska cena (jak podaje, 350 funtów w porównaniu do co najmniej 550 funtów), konieczność posiadania „względnie mocnego” komputera w przypadku konkurencji oraz ogromną bazę użytkowników PlayStation 4.

PlayStation VR najwyraźniej zostawił konkurencję daleko w tyle. - Sprzedaż PlayStation VR w Wielkiej Brytanii lepsza niż HTC Vive i Oculus Rift razem wzięte - wiadomość - 2016-11-25
PlayStation VR najwyraźniej zostawił konkurencję daleko w tyle.

Jak widać, japoński koncern jest na dobrej drodze do zdominowania rynku gogli rzeczywistości wirtualnej, a przy okazji spopularyzowania tej technologii. Przypomnijmy, że na początku października większość osób recenzujących PSVR uznawała je wyłącznie za ciekawostkę, mimo pozytywnych ocen. Oczywiście wciąż jest za wcześnie by mówić o przyjęciu się VR na rynku, ale sukces Sony dobrze wróży tej nowince na przyszłość. Popularność urządzenia mogła przełożyć się na zapowiedź firmy sprzed kilku dni, która poinformowała o braku oficjalnych promocji na PSVR i powiązane produkty z okazji Czarnego Piątku (dzięki, UploadVR). Rzecz jasna, nie przeszkodziło to sprzedawcom w wystawieniu własnych „okazyjnych ofert”.