Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 lutego 2020, 15:29

autor: Froozyy

Sony zamyka forum PlayStation

Dzisiaj w oficjalnym komunikacie Sony pojawiła się informacja o zamknięciu forum PlayStation. Witryna zostanie zawieszona 27 lutego, natomiast japońska firma zachęca użytkowników do korzystania z pozostałych portali społecznościowych.

Za niecałe dwa tygodnie forum PlayStation zostanie zamknięte. - Sony zamyka forum PlayStation - wiadomość - 2020-02-14
Za niecałe dwa tygodnie forum PlayStation zostanie zamknięte.

Sony poinformowało właśnie, że forum społeczności PlayStation zostanie zamknięte 27 lutego. Było to miejsce, w którym fani marki mogli wspólnie rozmawiać na tematy powiązane z grami i nie tylko. Poniżej możecie przeczytać krótką informację dotyczącą tej sytuacji, która pojawiła się na forum:

Komunikat o zamknięciu forum PlayStation.
Komunikat o zamknięciu forum PlayStation.

Nie wszyscy użytkownicy korzystający z forum są zachwyceni tą decyzją. Część z nich udzielała się na nim od wielu lat i dzięki niemu nawiązała wiele nowych znajomości, a także po prostu miło spędzała swój wolny czas. Sony zachęca oczywiście do korzystania z pozostałych portali społecznościowych – bloga, Twittera, Instagrama oraz Facebooka. Wsparcie techniczne nadal będzie można uzyskać pod tym adresem.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza taka sytacja w branży gier wideo. Już w 2016 roku BioWare zamknęło swoje forum dyskusyjne i zdecydowało się postawić na nowsze media społecznościowe. Takie działania mogą niektórych dziwić, ale warto mieć na uwadze, że obecnie gracze chętniej korzystają z nowocześniejszych komunikatorów typu Discord, które po prostu znacznie ułatwiają kontakt z innymi użytkownikami.