Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 października 2016, 12:15

autor: Meehow

BioWare zamknęło swoje forum dyskusyjne; przyszłość BioWare Social Network niepewna

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, studio BioWare zamknęło swoje forum dyskusyjne. Jedynie forum gry Star Wars: The Old Republic pozostało aktywne. Podobny los wkrótce może spotkać także stare BioWare Social Network.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przedstawicieli kanadyjskiego studia BioWare, o której pisaliśmy w lipcu, zbiorcze forum dyskusyjne The BioWare Forum zostało zamknięte. Operacja rozpoczęła się 29 sierpnia. Od tamtej pory do 25 października, czyli ubiegłego wtorku, forum pozostawało w stanie „tylko do odczytu”. Aktualnie dostęp do The BioWare Forum jest niemożliwy, ostało się jedynie samodzielne forum gry Star Wars: The Old Republic. Jak widać, twórcy wielu popularnych marek – w tym Baldur’s Gate, Mass Effect czy Dragon Age – uznali, że taki sposób komunikacji z fanami należy już do minionej epoki Internetu i zdecydowali się postawić na nowoczesne media społecznościowe w rodzaju Facebooka, Instagrama czy Twittera.

The BioWare Forum oficjalnie odeszło w niebyt. - BioWare zamknęło swoje forum dyskusyjne; przyszłośc BioWare Social Network niepewna - wiadomość - 2016-10-28
The BioWare Forum oficjalnie odeszło w niebyt.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że portal społecznościowy BioWare Social Network, który swojego czasu został zastąpiony przez wyżej wspomniane The BioWare Forum, także może całkowicie zniknąć z zasobów Internetu w bliżej nieokreślonym czasie. Jeśli do tego dojdzie, fani gier BioWare utracą również dostęp do wszelkich modów, blogów czy przydatnych postów, jakie społeczność grająca utworzyła w nim na przestrzeni lat. Na razie BSN pozostaje, jak do niedawna TBF, w stanie „tylko do odczytu”. Przedstawiciele studia mają poinformować graczy o jego ostatecznym losie, kiedy zapadną stosowne decyzje.

Jeśli chodzi o same gry, wiele wskazuje na to, że wkrótce jedynym sposobem na pobranie aktualizacji czy rozszerzeń do takich pozycji, jak Dragon Age: Początek czy Mass Effect 2, będzie użycie platformy Origin. Na razie wciąż możemy to uczynić w serwisie BioWare Social Network. Wziąwszy jednak pod uwagę jego niepewną przyszłość, ściągnięcie zawczasu wszelkich interesujących nas plików wydaje się rozsądnym posunięciem.

Jak nietrudno zgadnąć, w pewnych miejscach w sieci gracze artykułowali swoje niezadowolenie wywołane całą sytuacją. Warto przy tym zwrócić uwagę na inicjatywę zwaną BioWare Continuity Network, której celem jest profilaktyczne zebranie owoców pracy fanów z The BioWare Forum i BioWare Social Network w celu zachowania ich od przepadnięcia w czeluściach Internetu.